نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

در خریدهای اینترنتی که وجه آن‌ها به صورت آنلاین و با مراجعه به سایت بانک‌ها به انجام می‌رسد، کسب اعتماد پیش از پرداخت وجه الزامی است. زیرا این احتمال وجود دارد که فرد فروشنده خواسته یا ناخواسته وجه را دریافت کند و کالا را برای خریدار ارسال نکند.

نماد اعتماد الکترونیک

برای کسب اعتماد در شرایط فوق، وزارت صنعت معدن و تجاری قوانینی برای ارزیابی اعتبار فروشندگان اینترنتی تعریف نموده است. مطابق این قوانین، فروشندگان اینترنتی می‌بایست دارای نام و نشان شناخته شده، نشانی و اطلاعات تماس قابل دسترس و چندین معیار دیگر را دارا باشند.

پس از بررسی شرایط فوق در دوره‌های زمانی منظم، نماد اعتماد الکترونیک به صاحبان فروشگاه اینترنتی اعطا می‌شود. نماد دریافت شده می‌بایست در صفحه‌ی نخست سایت، و در محلی که برای خریداران قابل رویت باشد قرار بگیرد.

خریداران با کلیک روی نماد اعتماد الکترونیک به سایت وزارت صنعت معدن و تجارت هدایت می‌شوند که در آن صفحه می‌توانند اطلاعات فروشنده را مشاهده کنند.

نماد اعتماد الکترونیک

هرچند در اختیار داشتن نماد اعتماد تضمین ۱۰۰درصدی برای اعتبار فروشنده به حساب نمی‌آید ولی تا حد بسیار زیادی سبب می‌شود خریدار برای پرداخت وجه آنلاین آرامش خیال بیشتری داشته باشد.

در حال حاضر بانک‌های عامل برای پرداخت الکترونیک، تنها با اشخاص و شرکت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیک را دریافت نموده باشند، قرارداد پرداخت الکترونیک امضا می‌کنند.

مشاهده‌ی وبسایت نماد اعتماد الکترونیک

فهرست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیک

فهرست قوانین مرتبط با نماد اعتماد الکترونیک


مشاهده‌ی تمامی نوشته‌ها در گروه: مفاهیم. ‏ فهرست برچسب‌ها: , , , , , .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *