تولید محتوای سایت

موتورهای جستجو و به طور خاص موتور جستجوی گوگل روز به روز هوشمندتر از گذشته عمل می‌کنند و در هنگام رتبه‌بندی با دقت بیشتری سایت‌هایی با محتوای با کیفیت را بالاتر از سایر سایت‌ها رتبه‌بندی می‌نمایند.

سئو و محتوای طراحی سایت

در نتیجه برای دستیابی به جایگاه بهتر و بالاتر در سئو و بهینه سازی سایت، یکی از اصول مهم، تولید محتوای سایت با کیفیت، فنی و مطابق با اصول سئو در موتورهای جستجو است.

علاوه بر سئو، در بازاریابی محتوایی و جذب مخاطبان و تبدیل آن‌ها به مشتری، در اختیار داشتن محتوای خوب و با کیفیت بسیار پر اهمیت است.

تولید محتوای سایت با کیفیت و با اصول فنی و لازم برای دریافت رتبه‌ی بالاتر توسط گوگل، علاوه بر تخصص فنی، به دانش و تجربه‌ی سئو نیز نیازمند است.

کپی برداری مطالب توسط سایت‌های دیگر

در موارد بسیاری مشاهده شده است که مطلب نوشته شده توسط یک سایت توسط سایت‌های دیگر کپی‌برداری شده و سایت‌های کپی کننده در رتبه‌های اول گوگل قرار گرفته‌اند در حالی که سایت اصلی جایگاه قابل توجهی را کسب نکرده است.

هرچند گوگل تلاش می‌کند محتواهای تکراری را شناسایی کند و تلاش می‌کند سایت مبدا را در این میان بالاتر ارزش‌گذاری نماید، با این حال امکان اشتباه موتور جستجو وجود دارد.

برای پیشگیری از رخداد چنین رویدادهایی، استفاده از تجربیات و دانش متخصص سئو در هنگام تولید و درج محتوا الزامی است.

درک موتور جستجو از محتوا

موتور جستجو یک نرم‌افزار است و آنچه از محتوا درک می‌کند با آنچه یک کاربر مشاهده می‌کند متفاوت است. موتور جستجو ممکن است درکی سطحی از معنی کلمه‌ها داشته باشد ولی توانایی درک ارزش، حس، مفهوم و موضوع واقعی نوشته را نمی‌تواند درک کند.

سئو گوگل

در عوض موتور جستجو می‌تواند حجم کدهای نوشته را محاسبه کند، می‌تواند استفاده از قوانین نگارشی، اشتباه‌های تایپی، وجود منابع و پیوندها به مطالب مرتبط، ساختار فنی محتوا، استفاده از تصاویر مرتبط، مطالب تکراری، و بسیاری نکات فنی دیگر را متوجه شود.

در حقیقت موتور جستجو متن را بر اساس درکی که از نوشته پیدا کند رتبه‌بندی می‌کند. بنابراین تولید محتوایی که هم از دید مخاطب با کیفیت و قابل استفاده باشد و هم از دید موتور جستجو با کیفیت به نظر برسد مستلزم موفقیت در بازاریابی محتوایی و سئو است.

نقش طراحی سایت در کیفیت فنی محتوا

همان گونه که گفته شد، درک موتور جستجو از محتوا با درک یک انسان تفاوت دارد. بسیاری از آنچه برای یک نرم‌افزار قابل بررسی و تحلیل است، به طراحی سایت مرتبط است.

تولید محتوا سئو

اگر در مراحل طراحی سایت، پیش‌بینی سئو به عمل نیامده باشد و ساختار تولید کدهای لازم برای نمایش محتوا مطابق با اصول سئو سایت نباشد، اثربخشی محتوا در بهینه‌سازی سایت به حداقل خواهد رسید.

بنابراین اگر قصد ایجاد سایتی محتوا محور را داشته باشید و طراحی سایت مطابق با اصول سئو نباشد، نسبت هزینه و زمان صرف شده در تولید محتوا برای سایت به موفقیت در جذب مخاطب کمتر و کمتر خواهد شد.

اگر قصد فعالیت برای تولید محتوا برای سایت خود را دارید، نخستین گام مشاوره با متخصصین سئو است.

برون سپاری تولید محتوای سایت

تولید محتوای با کیفیت و منحصر به فرد نیازمند صرف زمان و هزینه است. در صورت عدم موفقیت در رسیدن به نتایج دلخواه، هزینه و زمان صرف شده باری سنگین در مسیر حرکت رو به جلو خواهند بود.

همچنین نباید فراموش کرد تولید محتوای سایت به صورت منظم اثر مستقیم روی قرار گرفتن سایت در رتبه‌های اول گوگل ایفا می‌کند.

اگر می‌خواهید محتوای سایت شما برای خوانندگان و موتورهای جستجو جذاب باشد، با ما تماس بگیرید. خلاصه و محورهای محتوای مورد نیاز برای سایت خود را برایمان ارسال کنید تا مطالبی با کیفیت و متناسب با سئو برای شما تولید نماییم.

همچنین برای یافتن کلمات کلیدی و مطالب مورد جستجو توسط مشتریان بالقوه کسب و کار شما، همراهی‌تان خواهیم کرد.

 


مشاهده‌ی تمامی نوشته‌ها در گروه: خدمات. ‏ فهرست برچسب‌ها: , , , .