ساخت فرم خبرنامه با استفاده از Contact Form 7

ابزارهای مختلفی برای ساخت فرم خبرنامه در سایت‌های طراحی شده با وردپرس وجود دارند. در این نوشته قصد داریم یکی از روش‌های بهینه که عملکرد مناسبی دارد و طراح سایت نیز کنترل خوبی روی عملکردهای سیستم خواهد داشت را بررسی نماییم.

خبرنامه

در این روش به دو افزونه‌ی Contact Form 7 و Flamingo نیاز خواهید داشت. پس از نصب و فعال‌سازی این دو افزونه روی وردپرس، به بخش تنظیمات «فرم تماس» مراجعه کنید و یک فرم جدید که حاوی نام و نام خانوادگی و یک فیلد برای ایمیل باشد، بسازید.

برای ساخت این دو فیلد، از نام فیلدهای موجود که «your-name» و «your-email» هستند استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که افزونه‌ی Flamingo به تنظیمات دیگری نیاز نداشته باشد و به صورت خودکار اطلاعاتی که کاربران شما در فرم پر می‌کنند را به درستی ذخیره‌سازی نماید.

جلوگیری از ارسال ایمیل به کاربران در هنگام ثبت در خبرنامه

فرم تماس ۷ به صورت معمول هنگامی که کاربران اطلاعات خود را ثبت می‌کنند، یک ایمیل برای مدیر سایت ارسال می‌کند. اگر می‌خواهید این ایمیل را دریافت نکنید به بخش تنظیمات فرم تماس مراجعه کنید و در سربرگ «تنظیمات اضافی» کد زیر را وارد کنید.

اکنون با درج Shortcode فرم تماس در محل دلخواه، یک فرم خبرنامه در اختیار شماست. با انجام برخی تنظیمات CSS اضافی می‌توانید شکل مورد نظر را نیز به فرم بدهیم.

اطلاعاتی که کاربران شما در فرم تماس وارد کنند، به صورت خودکار در بخش مدیریت Flamingo قابل مشاهده و استخراج خواهند بود.

لازم به ذکر است که ارسال ایمیل‌های خبرنامه موضوعی متفاوت با هدف این مقاله است و با روش فوق شما تنها می‌توانید ایمیل‌های کاربران را جمع‌آوری نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱