آیا IP اختصاصی اثری روی سئو دارد ؟

از گذشته‌ها تصوری وجود دارد که داشتن یک IP اختصاصی برای سایت، اثری قابل توجه روی سئو بر جای می‌گذارد و سبب می‌شود رتبه سایت در گوگل افزایش یابد.

آنچه در حال حاضر توسط بسیاری از متخصصان سئو به آن باور دارند این است که IP اختصاصی اثر مستقیمی روی سئو ندارد و یا حداقل اثر بسیار ناچیزی دارد.

IP سئو

ولی داشتن یک IP اختصاصی به صورت غیرمستقیم ممکن است اثراتی روی سئو سایت شما داشته باشد که در ادامه قصد داریم برخی از آن‌ها را بررسی نماییم.

پروتکل HTTPS

هرچند در حال حاضر با استفاده از فناوری SNI، امکان راه اندازی https روی یک IP برای دامنه‌های گوناگون فراهم است، با این حال، ممکن است بخواهید به شکل سنتی سایت خود را با پروتکل ایمن https که اثر مستقیم روی سئو بر جای می‌گذارد، راه اندازی کنید.

همسایگان خرابکار

سرورهای اشتراکی ممکن است میزبان صدها یا هزاران سایت دیگر به جز سایت شما باشند، اگر گوگل تشخیص دهد که برخی از سایت‌های میزبانی شده روی این IP به فعالیت‌های خرابکارانه مشغول هستند، دور از ذهن نیست که اثر منفی این فعالیت‌ها روی سایت شما نیز احساس شود.

تعداد IPهای بک‌لینک دهنده

اگر خدمات طراحی سایت یا سئو انجام می‌دهید و تمامی مشتریان خود را روی یک سرور با یک IP میزبانی می‌کنید، طبیعتا تمامی بک‌لینک‌هایی که به عنوان امضا در این سایت‌ها درج می‌کنید از یک IP ثابت به شما لینک داده‌اند. این موضوع سبب می‌شود اثربخشی این بک‌لینک‌ها کاهش پیدا کند و نتیجه‌ی دلخواه را کسب نکنید.

هرزنامه ایمیلی

در سرورهای اشتراکی، احتمال ارسال هرزنامه ایمیلی از طریق همسایگان وجود دارد. شناسایی IP به عنوان ارسال کننده هرزنامه، می‌تواند اثرات ناخواسته‌ای روی اعتبار ایمیل‌های ارسالی شما نیز داشته باشد و در نتیجه احتمال Spam شدن ایمیل‌های شما افزایش یابد. این موضوع می‌تواند به صورت غیرمستقیم روی کسب و کار و سئو سایت شما اثرگذار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱