SharePoint چیست؟

SharePoint یا شیرپوینت یک نرم‌افزار سازمانی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه پیدا کرده است. این نرم‌افزار در ابتدا برای مدیریت اسناد و اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گرفت. ولی امروزه با توسعه‌های زیادی که به خود دیده و افزونه‌های متعددی که برای آن ایجاد شده‌اند، در سازمان‌های مختلف برای کاربردهای گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفته می‌شود این نرم‌افزار در بیش از ۷۵،۰۰۰ سازمان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نگارش‌های مختلف SharePoint

شیرپوینت دارای نسخه‌های متعددی است که دارای امکانات مختلفی نیز هستند. امکانات اصلی در نگارش استاندارد شیرپوینت عبارتند از: مدیریت محتوا، ویکی، سایت‌ها، جامعه‌ها، جستجوی پیشرفته و سیستم گردش کار یا Workflow.

همان گونه که گفته شد، با نصب افزونه‌های مختلف، می‌توان امکانات متعدد دیگری به این سیستم اضافه کرد.

شیرپوینت - SharePoint

کاربردهای شیرپوینت چیست ؟

SharePoint می‌تواند برای کاربردهای مختلفی مانند طراحی پورتال سازمانی، طراحی سایت، مدیریت اسناد، همکاری گروهی، میزبانی فایل درون سازمانی و زیرساختی برای نرم‌افزارهای تحت وب سازمانی به کارگیری شود.

مزایای استفاده از SharePoint

نرم‌افزار SharePoint به عنوان زیرساختی برای پورتال‌های سازمانی، توانایی دارد رابطی قدرتمند برای توسعه‌ی سفارشی نرم‌افزارهای مختلف در اختیار سازمان‌ها و برنامه‌نویسان قرار دهد. از طرف دیگر، ارتباط قوی و موثر با سایر نرم‌افزارها به ویژه نرم‌افزارهای شخصی و سازمانی مایکروسافت مانند آفیس، پراجکت و Exchange Server آن، ابزاری برای پوشش تمامی نیازهای درون و برون سازمانی به شمار خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱