لیست IPهای ایران

IP ( آی پی ) یک نشانی اینترنتی است که شامل چهار عدد از ۰ تا ۲۵۵ و جدا شده با علامت نقطه «.» است. برای مثال «10.10.25.234» یک IP است.
برخی از IPها برای استفاده در شبکه‌های داخلی رزرو شده‌اند و برخی دیگر به کشورهای مختلف تخصیص پیدا کرده‌اند.
هر رایانه متصل به اینترنت برای اینکه بتواند با سایر رایانه‌ها و سرورهای اینترنتی ارتباط برقرار کند، در هنگام اتصال، یک IP منحصر به فرد دریافت می‌کند.
با هر با اتصال به اینترنت، یکی از IPهای تخصیص یافته به کشور مبدا که هم اکنون آزاد باشد، به شما اختصاص می‌یابد و هنگامی که اتصال شما از اینترنت قطع می‌شود، این IP به فهرست IPهای آزاد برمی‌گردد.

IP
با توجه به خرید و فروش دامنه‌های IP، فهرست IPهای هر کشور در طول زمان متغیر است. همچنین به اشتراک گذاری IP بین دارندگان متداول است. به همین دلیل همیشه احتمال اشتباه در شناسایی محل جغرافیایی از روی IP وجود دارد.

کاربردهای بانک IP

در اختیار داشتن فهرست IPها می‌تواند برای کاربردهای مختلفی از جمله موارد زیر کاربرد داشته باشد:

  1. مسدود کردن دسترسی یا اجازه‌ی دسترسی به سایت یا سرور
  2. شناسایی منطقه زندگی کاربر برای نمایش محتوای با زبان مناسب
  3. ردگیری فعالیت‌های کاربران برای موارد امنیتی
  4. برقراری ارتباط با سرور نزدیک به محل کاربر( CDN )

روش گرفتن IP سیستم شخصی

برای مشاهده IP سیستم خود اینجا کلیک کنید، همچنین با جستجوی عبارت «IP» در گوگل IP عمومی شما که با آن به اینترنت متصل هستید را مشاهده خواهید کرد.

آی پی من

چنانچه برای ارتباط با اینترنت از مودم‌های ADSL یا روترهای دیگر استفاده می‌کنید، IP شما در شبکه‌ی داخلی با آنچه در گوگل مشاهده می‌کنید متفاوت است. زیرا برای ارتباط با اینترنت، مودم یا روتر در حقیقت IP را دریافت می‌کند و آن را میان اعضای شبکه‌ی داخلی به اشتراک می‌گذارد.

IP ایران چیست ؟

به مجموعه‌ی IPهایی که مربوط به سرورها یا کاربران شبکه‌ی اینترنت در کشور ایران است، آی پی ایران گفته می‌شود. این IPها ممکن است در طول زمان به کشورهای مختلفی اجاره داده شوند و به همین دلیل این فهرست ثابت نیست.

فهرست IP‌های ایران

همان گونه که گفته شد، فهرست IPها ممکن است دقیق نباشد و اطمینان ۱۰۰ درصدی از درستی تمامی ردیف‌ها وجود ندارد:

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *