روش حذف تعداد انبوه نوشته، برگه، تصویر و محصولات از وردپرس

در هنگام طراحی سایت با ووکامرس، ممکن است به حذف تعداد بسیار زیادی از نوشته‌ها، برگه‌ها، محصولات ووکامرس یا تصاویر پیوست نیاز داشته باشید. با این حال برای پاک کردن به صورت تک به تک یا انتخاب چندتایی نوشته‌ها به زمان زیادی نیاز خواهید داشت.
در این نوشته روش‌هایی برای حذف این موارد از وردپرس را مشاهده خواهید کرد.

وردپرس

حذف نوشته‌ها، برگه‌ها و محصولات ووکامرس

برای حذف این موارد دو گزینه پیش رو دارید، اگر تعداد موارد برای حذف کمتر از ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ مورد است، با استفاده از امکانات پیش‌فرض وردپرس می‌توانید این کار را به آسانی انجام دهید.

روش اول با استفاده از امکانات وردپرس

برای مثال برای حذف نوشته‌ها، به صفحه‌ی مربوط مراجعه کنید و از بخش گوشه‌ی بالای صفحه قسمت تنظیمات را که با عنوان «تنظیمات صفحه» مشخص است، انتخاب کنید.

سپس مقدار عدد مقابل گزینه‌ی «تعداد موردها در هر برگه» روی عددی بزرگ مثل ۴۰۰ قرار دهید و تنظیمات را با زدن دکمه‌ی «اجرا» فعال کنید.

با انجام این کار تعداد نوشته‌های نمایش داده شده در هر صفحه به ۴۰۰ عدد خواهد رسید. ممکن است به دلیل زیاد بودن تعداد نوشته‌ها، پاسخگویی صفحه مقدار کند شود.

سپس تیک قرار گرفته در بالای فهرست نوشته‌ها را فعال کنید تا تمامی نوشته‌های موجود در صفحه انتخاب شوند.

در مرحله‌ی بعد از بخش گزینه‌ی «کارهای دسته جمعی» گزینه‌ی «انتقال به زباله دان» را انتخاب نمایید و دکمه‌ی «اجرا» را کلیک نمایید.

این کار را چندین بار تکرار کنید تا تمامی نوشته‌ها به سطل زبالا منتقل شوند. سپس به سطل زباله مراجعه کنید و با زدن دکمه‌ی «خالی کردن زباله‌دان» تمامی موارد را حذف نمایید.

روش دوم با استفاده از افزونه Bulk Delete

اگر تعداد نوشته‌های شما بیش از اندازه‌ی قابل حذف به صورت دستی است، با کمک این افزونه که گزینه‌های شرطی متعددی نیز در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید به نتیجه‌ی دلخواه دست پیدا کنید.

ابتدا افزونه‌ی مورد نظر را با مراجعه به بخش افزونه‌های وردپرس نصب نمایید.

سپس به برگه‌ی تنظیمات این افزونه مراجعه کنید و با رفتن به بخش دلخواه و انتخاب گزینه‌های مورد نظر برای حذف، تمامی برگه‌ها، نوشته‌ها یا محصولات دلخواه خود را حذف نمایید.

اگر تعداد موارد قابل حذف در این روش بیش از اندازه‌ی خاصی زمان نیاز داشته باشد، ممکن است عملیات نیمه کاره بماند و تعدادی از موارد مورد نظر حذف نشوند. در این صورت مراحل قبلی را چندین بار تکرار کنید تا تمامی مطالب اضافی از پایگاه داده حذف شوند.

حذف فایل‌های پیوست و تصاویر

برای حذف تصاویر، به بخش «رسانه» در وردپرس مراجعه کنید و حالت نمایش را از شکل پیش‌فرض که به صورت شطرنجی است به حالت جدولی تغییر دهید. با انجام این کار و تکرار آنچه در روش اول برای حذف نوشته‌ها گفته شد، می‌توانید فایل‌های پیوست را در دسته‌های ۴۰۰ عددی حذف کنید.

تنظیمات حذف فایل‌های تصویر متعدد از وردپرس

چنانچه تعداد موارد انتخاب شده را به عددی بیش از ۴۰۰ تغییر دهید بسته به تنظیمات سرور، ممکن است به دلیل افزایش حجم درخواست ارسالی به سرور، نتوانید فایل‌ها را حذف کنید. در این صورت عدد را با آزمون و خطا تا جایی که دیگر با خطا مواجه نشوید کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱