برگرداندن ویرایشگر قدیمی وردپرس با افزونه Classic Editor

وردپرس به عنوان محبوب‌ترین ابزار برای طراحی سایت، به صورت مستمر در حال بهبود و توسعه است. یکی از مهم‌ترین تغییراتی که در وردپرس نسخه ۵ به انجام رسید، تغییر ویرایشگر قدیمی به ویرایشگر پیشرفته به نام Gutenberg است که با هدف آسان شدن طراحی صفحات سایت برای کاربران غیرمتخصص است.

وردپرس

این سیستم جدید ویرایشگر شامل بلاک‌ها یا جعبه‌هایی است که هر یک تنظیمات و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند و در نتیجه صفحات وردپرس می‌توانند بدون استفاده از Shortcodeها که کار کردن با آن‌ها مشکل و پیچیده بود، به صورت پیشرفته طراحی شوند.

با این حال بسیاری از سایت‌های قدیمی با این ویرایشگر سازگاری ندارند و همچین بسیاری از کاربرانی قدیمی وردپرس نیز علاقه‌ای به ویرایشگر جدید ندارند.

توسعه دهندگان وردپرس این امکان را فراهم کرده‌اند که با نصب افزونه‌ی Classic Editor، صاحبان سایت‌ها بتوانند از ویرایشگر قدیمی استفاده کنند.

برای بازگشت ویرایشگر قدیمی وردپرس کافی است به بخش افزونه‌های وردپرس مراجعه کنید و با افزونه‌ی Classic Editor را نصب کنید. این افزونه همچنین دارای تنظیماتی است که به شما اجازه می‌دهد برخی عملکردهای آن را تغییر دهید.

آن طور که گفته شده است، این قابلیت تا سال ۲۰۲۱ در هسته‌ی وردپرس باقی خواهد ماند. ولی با توجه به بازخوردهای کاربران به نظر می‌رسد این تاریخ تا چندین سال دیگر هم تمدید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱