Meta Description را چه طور برای سئو بهینه‌سازی کنیم ؟

یکی از مهم‌ترین متاتگ‌ها که در سئو سایت کاربرد دارد، متا تگ description است که به طور مستقیم می‌تواند اثر مثبت یا منفی روی عملکردی سئو سایت شما داشته باشد. این متا تگ متن نمایش داده شده در زیر عنوان سایت شما در گوگل را مشخص می‌کند. یک نمونه متاتگ توضیحات را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید:

توضیحات متا در گوگل

نحوه نوشتن توضیحات متا( Meta description )

توضیحات متا در فایل html به صورت زیر نوشته می‌شود:

طول مجاز برای متن قرار گرفته در بخش content در طول زمان متغیر بوده است ولی در حال حاضر گوگل ۱۶۰ حرف را در این بخش نمایش می‌دهد و استفاده از متن‌های طولانی‌تر، باعث می‌شود تا بخشی از متن شما از دید پنهان بماند.

توضیحات متا در وردپرس

وردپرس با استفاده از دو افزونه‌ی Yoast و All in One SEO که دو افزونه‌ی محبوب سئو در وردپرس هستند، از این متاتگ پشتیبانی می‌کند. با نصب این افزونه‌ها یا افزونه‌های دیگر سئو، فیلدهای مربوط به بخش مدیریت سایت وردپرس و همچنین بخش ویرایش نوشته‌ها، اضافه می‌شوند که بسته به نیاز می‌توانید متن دلخواه را در آن ثبت نمایید.

اثر متا توضیحات روی CTR

بخشی از تصمیم جستجوگران برای کلیک یا عدم کلیک روی لینک سایت‌ها، به متنی که در این بخش مشاهده می‌کنند وابسته است. به عبارت دیگر اگر بتوانید توضیحات خوبی را در این فیلد یادداشت کنید، ممکن است نرخ کلیک روی سایت شما افزایش پیدا کند. استفاده از توضیحات جذاب در کنار یک عنوان کارآمد، بازدهی کلیک و وضعیت سئو سایت شما را بهبهود خواهند داد.

آیا گوگل همیشه متنی که شما مشخص کنید را نمایش می‌دهد ؟

خیر. گوگل بسته به عبارتی که جستجوگر وارد می‌کند، ممکن است بخشی از این متن یا بخشی از محتوای سایت شما را زیر لینک سایت نمایش دهد ولی به طور کلی اولویت متنی که شما در این بخش می‌نویسید، بیشتر از سایر نوشته‌های موجود در سایت است.

همچنین درج کلمات کلیدی در این متاتگ می‌تواند وضعیت سئو سایت شما را بهبود دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱