MySQL

مای اس کیو ال( MySQL ) یک سیستم مدیریت پایگاه داده است. سیستم‌های مدیریت داده به طور کلی وظیفه‌ی مدیریت دسترسی به اطلاعات را بر عهده دارند.

MySQL
سیستم‌های مدیریت پایگاه داده یا DBMS نرم‌افزارهایی هستند که دسترسی مستقیم نرم‌افزارها به اطلاعات خام را محدود می‌کنند و وظیفه‌ی ذخیره‌سازی و بازیابی اطلاعات را خود بر عهده می‌گیرند.
مزیت استفاده از DBMS به جای ارتباط مستقیم با اطلاعات خام در موارد زیادی قابل توجه است. از آن جمله می‌توان به امنیت، سرعت، امکان استفاده‌ی موازی، استفاده از راه دور و بسیاری مزایای دیگر اشاره کرد.

MySQL چیست؟

MySQL به عنوان یکی از مشهور‌ترین سیستم‌های مدیریت داده( DBMS ) از جمله نرم‌افزارهای رایگان و پرکاربرد در این زمینه، در اغلب میزبان‌های اینترنتی وجود دارد و به دلیل ارتباط خوب و مستحکم با زبان برنامه‌نویسی php در اغلب سایت‌های اینترنتی به عنوان ابزار ذخیره‌سازی اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

MySQL در استفاد‌ه‌های کوچک تا بزرگ قابل استفاده است. هرچند در استفاده‌های بسیار بزرگ، استفاده از آن ممکن است با موانعی مواجه باشد. در اغلب قریب به اتفاق نیازها به خوبی نیازهای موجود را برطرف می‌کند.

MySQL در ابتدا توسط مجموعه‌ای از توسعه‌دهندگان به صورت متن‌باز و رایگان توسعه پیدا کرد. ولی در ادامه و به دلیل موفقیت در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و جذب میلیون‌ها مشتری، توسط شرکت اوراکل خریداری شد.

هم‌اکنون شرکت اوراکل وظیفه‌ی توسعه و پشتیبانی این نرم‌افزار را بر عهده دارد.
پس از خریداری این نرم‌افزار توسط شرکت اوراکل، به دلیل نگرانی‌هایی که در زمینه‌ی تجاری سازی آن توسط این شرکت وجود داشت، برخی افراد نگارش‌های متن‌بازی را موازی با اوراکل توسعه و منتشر می‌کنند تا در صورت رخداد این اتفاق مشکلی برای وبسایت‌های میزبانی شده با این سیستم به وجود نیاید.

بهینه‌سازی داده‌ها در MySQL

استفاده از سیستم‌های مدیریت اطلاعات به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. به ویژه در کاربردهای با حجم زیاد اطلاعات، استفاده‌ی ناصحیح یا بهینه‌سازی نشده از این نرم‌افزارها، می‌توانند به نقاط بحرانی پروژه تبدیل شوند. بهینه‌سازی ارتباط با بانک اطلاعاتی همچنین تعریف صحیح نوع و ترکیب داده‌ها و از طرف دیگر تولید پرس‌وجوهایی بهینه که فشار بحرانی به پایگاه داده وارد نکنند به تخصصی خاص و ویژه نیازمند است.

روکا با در اختیار داشتن چندین سال تجربه در توسعه‌ی نرم‌افزارهای تحت وب و با در اختیار داشتن تخصص و مهارت کافی در بهینه‌سازی بانک اطلاعاتی، توانایی دارد نرم‌افزارهای در ابعاد متوسط و بزرگ را با بهترین کارایی و بیشترین سرعت طراحی و ایحاد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *