سه نکته مهم سئو در سال ۲۰۱۹

گوگل در گزارشی که اخیرا منتشر کرده، مهم‌ترین فعالیت‌های خود برای مبارزه با هرزنامه‌های وب در سال ۲۰۱۸ را شرح داده است که مطالعه‌ی آن برای فعالان سئو و صاحبان سایت‌ها مفید است.

در این گزارش سه موضوع اصلی فعالیت این شرکت برای مبارزه با Webspam توضیح داده شده است.

  1. مبارزه با هرزنامه در سایت‌های هک شده
  2. هرزنامه تولید شده توسط کاربران
  3. بک‌لینک‌های Spam

هرزنامه

مبارزه با هرزنامه در سایت‌های هک شده

در سال گذشته تعداد سایت‌هایی که با اهداف سئو هک شدند، رو به افزایش بود. گوگل نیز تلاش کرد تا با شناسایی هر چه زودتر این گونه سایت‌ها، از آسیب‌هایی که این سایت‌ها به نتایج جستجو و امنیت کاربران وارد می‌کنند جلوگیری کند. گوگل تلاش کرد تا پس از شناسایی این سایت‌ها، از نمایش آن‌ها به کاربران جلوگیری کند و در کنار آن دستورالعمل‌هایی برای پاکسازی سایت‌ها به صاحبان آن‌ها ارسال کرد.

با توجه به تمرکز ویژه گوگل روی سایت‌های هک شده، لازم است تا صاحبان سایت‌ها دقت بیشتری برای حفظ امنیت سایت خود داشته باشند. هک شدن سایت به مدت کوتاه ممکن است اثرات مخربی روی سئو سایت بر جای بگذارد و مدت‌ها تلاش انجام شده برای بهبود وضعیت سئو را به آسانی از بین ببرد.

هرزنامه تولید شده توسط کاربران

حجم هرزنامه تولید شده در تالارهای گفتگو و وبلاگ‌های رایگان رو به افزایش است. گوگل در تلاش است تا این گونه محتوای بی ارزش را که ارزشی برای جستجوگران ندارد و صرفا با هدف فریب گوگل تولید می‌شود، شناسایی کند و از بین ببرد. این شناسایی نمی‌تواند همیشه با دقت ۱۰۰ درصد موفقیت‌آمیز عمل کند و ممکن است برخی محتواهای با ارزش نیز در این میان نادیده گرفته شوند.

بنابراین اگر از تالارهای گفتگو و وبلاگ‌های رایگان برای تولید محتوا و جذب مخاطب استفاده می‌کنید، شاید بهتر باشد که در این کار تجدید نظر کنید.

اگر صاحب تالار گفتگو یا سیستم‌های وبلاگ رایگان هستید، می‌بایست استراتژی‌های لازم برای مبارزه با هرزنامه را به کار بگیرید.

بک‌لینک‌های Spam

بک‌لینک‌ها عاملی مهم در شناسایی صفحات ارزشمند وب هستند و گوگل همچنان با این موضوع آگاهی دارد. با این حال در سال گذشته، تلاش بیشتری انجام شد تا بک‌لینک‌های غیرواقعی و پولی شناسایی شوند. این کار با کمک الگوریتم‌های هوشمند گوگل و در کنار آن با ده‌ها هزار گزارش ارسال شده توسط کاربران به انجام رسید.

گزارش‌هایی که کاربران به گوگل ارسال می‌کنند، کمک می‌کند تا افراد متقلب که با تکنیک‌های کلاه سیاه، قصد دارند از رقبا پیشی بگیرند، روز به روز با مشکلات بیشتری مواجه شوند.

اگر می‌خواهید بدون ریسک جریمه شدن، رتبه سئو سایت خود را بهبود دهید، خرید بک لینک در سال جدید با ریسک‌هایی به مراتب بیشتر از سال‌های قبل روبرو خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *