ابر برچسب در وردپرس چیست و چه کاربردی دارد ؟

ابر برچسب یا Tag Cloud یکی از ابزارک‌های پیش‌فرض وردپرس است که می‌توانید در یکی از نوارهای کناری سایتتان به نمایش در بیاورید. در این ابزارک، فهرستی از برچسب‌ها و دسته‌بندی‌های موجود در سایت شما مشاهده می‌شوند و هر چه تعداد مطالب مرتبط با این برچسب بیشتر باشد، اندازه‌ی آن نیز بزرگتر نمایش داده خواهد شد.

ابر برچسب

آیا ابر برچسب برای سئو مفید است ؟

استفاده از ابرچسب به طو مستقیم اثری روی سئو سایت شما ندارد ولی با توجه به اینکه می‌تواند دسترسی بیشتری به مطالب سایت را ایجاد نماید، ممکن است برای افزایش بازدید سایت و کمتر شدن تعداد کلیک‌ها برای رسیدن به تمام مطالب موجود در سایت مفید باشد و به طور غیرمستقیم اثر کوچکی روی سئو سایت بر جای بگذارد. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند سئو سایت را بهبود بدهد، کیفیت مطالب سایت و میزان پاسخگویی آن‌ها به نیازهای مخاطبان است.

چگونه موارد دلخواه را به ابر برچسب اضافه کنیم ؟

درج لینک‌ها در ابر برچسب به صورت خودکار انجام می‌شود. برچسب‌هایی که به مطالب بیشتری در سایت پیوست شده باشند به صورت درشت‌تر در این ابزارک به نمایش در می‌آیند. شاید لازم باشد تا برچسب‌های غیرمفید و اضافی را از بخش مدیریت وردپرس حذف کنید تا تعداد برچسب‌های موجود در سایت شما معقول و با معنی باشند.

نمایش ابر برچسب در وردپرس

ساده‌ترین روش نمایش ابر برچسب، استفاده از ابزارک مربوط در بخش مدیریت وردپرس است. همچنین اگر بخواهید بدون استفاده از ابزارک و با کد این کار را انجام بدهید، می‌توانید در محل دلخواه قالب خود، تابع wp_tag_cloud را فراخوانی کنید. برای مشاهده‌ی تنظیمات بیشتر این تابع شامل تعداد برچسب‌های نمایش داده شده اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *