آیا می‌توان با موبایل طراحی سایت انجام داد ؟

گوشی‌های هوشمند دارای امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متنوعی هستند و برخی گوشی‌های پرچمدار گاهی قدرتی بیش از کامپیوترهای اداری و رومیزی دارند. با این حال به دلیل محدودیت در درگاه‌های ورودی و خروجی مثل ابعاد صفحه و صفحه کلید و ماوس، انجام برخی فعالیت‌ها هنوز با استفاده از گوشی‌های هوشمند امکان‌پذیر یا منطقی نیست.

طراحی سایت با موبایل

طراحی سایت با گوشی هوشمند

به طور کلی استفاده از گوشی‌های هوشمند برای برنامه‌نویسی و طراحی سایت متداول نیست ولی ابزارهای آنلاین سایت‌ساز وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند سایت‌هایی با امکانات محدود و مشخص را با کمک گوشی هوشمند خود ایجاد نمایید.

این سایت‌ها دارای قابلیت‌های سفارشی کمی هستند و ویژگی‌هایی که در این سیستم‌ها قابل ساخت یا ویرایش هستند اغلب شامل عناصر تصویری و نه عملکردی است.

استفاده از ماوس و صفحه کلید اضافی برای موبایل

گوشی‌های هوشمند با کمک درگاه USB که در اختیار شما قرار می‌دهند می‌توانند به صفحه کلید و ماوس اضافی مجهز شوند. اگر خروجی تصویر موبایل را نیز روی یک نمایشگر بزرگتر منتقل کنید، یک کامپیوتر رومیزی در اختیار خواهید داشت که بسیاری از محدودیت‌های موبایل را پشت سر گذاشته است.

با اتصال صفحه کلید و ماوس به گوشی‌های هوشمند، می‌توانید بسیاری فعالیت‌ها که پیش از این امکان‌پذیر نبوده است را به آسانی انجام دهید. هرچند به دلیل فراگیر نبودن، ممکن است امکانات نرم‌افزاری برای طراحی سایت، دارای تنوع و کارایی کمی باشند ولی ویرایشگرهای متنی و برنامه‌های ویرایش گرافیکی و وب سرورهایی برای سیستم‌عامل‌های گوشی هوشمند وجود دارند که از نظر تئوری استفاده از آن را برای طراحی سایت امکان‌پذیر می‌کنند.

آیا طراحی سایت با موبایل گزینه‌ای منطقی است ؟

با وجود اینکه انجام این کار امکان‌پذیر است ولی یک طراح سایت همیشه به امکاناتی گسترده‌تر از آنچه در حال حاضر روی گوشی موبایل در دسترس است، نیاز دارد. به همین دلیل استفاده از گوشی هوشمند برای برنامه‌نویسی یا طراحی سایت گزینه‌ی مناسب به نظر نمی‌رسد.

از جمله امکاناتی که یک طراح سایت به آن نیاز دارد، تنوع گسترده‌ای از ابزارهای برنامه‌نویسی است که تعداد قابل توجهی از آن‌ها روی گوشی‌های هوشمند جایگزین مناسبی ندارند یا با محدودیت‌هایی مواجه هستند.

طراحی سایت برای موبایل

به دلیل کاهش هزینه‌ها و مزایای دیگری که به همراه دارد، اغلب طراحی سایت به صورت واکنش‌گرا یا ریسپانسیو انجام می‌شود و طراحی سایت مجزا برای کامپیوتر رومیزی و موبایل کمتر اتفاق می‌افتد. با این حال اگر قصد داشته باشید تنها برای گوشی‌های هوشمند سایت طراحی کنید، باز هم به یک سیستم رومیزی یا لپ‌تاپ نیاز خواهید داشت. مرورگرهای مدرن و ابزارهای جانبی اضافی کمک خوبی هستند که حتی بدون در اختیار داشتن گوشی‌های هوشمند، بتوانید سایت طراحی شده را برای گوشی‌ها و مرورگرهای گوشی مختلف شبیه‌سازی کنید و مراحل آن را به پایان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱