افزایش سرعت سایت

سرعت سایت یکی از عوامل مهم در موفقیت سایت‌های اینترنتی در سئو، جذب مخاطبان بیشتر و افزایش بازدید است. هر چه سرعت سایت بیشتر باشد و در زمان کمتری بارگزاری شود، موتورهای جستجو رتبه‌ی بهتری به سایت می‌دهند. از طرف دیگر کاربرانی که به سایت مراجعه می‌کنند هر چه با سایت سریع‌تر و چابک‌تری مواجه شوند، دید بهتری نسبت به آن پیدا می‌کنند.

سرعت سایت
افزایش سرعت سایت متاثر از عوامل بسیاری است. عوامل موثر در سرعت سایت به دو گروه کلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم می‌شوند.

عوامل سخت‌افزاری سرعت سایت

سخت‌افزار و شبکه اثر زیادی در سرعت اجرا و نمایش سایت دارند. هر چه قدرت سخت‌افزار میزبانی بیشتر باشد و مسیر ارتباطی پایدارتر و سریع‌تری میان مشتری و وب‌سایت برقرار باشد، سایت در زمان کمتری بارگزاری می‌شود و به نمایش در می‌آید.

نکته‌ی قابل توجه در این بخش، گران‌بودن سخت‌افزار است. به طور ویژه در سایت‌هایی با تعداد بازدید زیاد، قوی کردن سخت‌افزار به مقدار کافی ممکن است همیشه مقدور نباشد. به علاوه بخشی از سرعت که به حجم صفحات مربوط می‌شود با استفاده از سخت‌افزار قابل پوشش نیست. زیرا محدودیت‌های بسیاری نیز در سمت مشتری وجود دارد که خارج از حیطه‌ی اختیار است.

عوامل نرم‌افزاری سرعت سایت

بعد دیگر در سرعت یک سایت، چابک و سریع بودن نرم‌افزاری سایت است. چابکی نرم‌افزاری نیز به دو عامل حجم و سرعت پردازش وابسته است. برای کاهش حجم صفحات وبسایت، می‌توان تصاویر موجود را کاهش حجم داد، حجم صفحات را کم کرد، از فشرده‌سازی استفاده کرد و تکنیک‌های دیگری که می‌تواند زمان انتظار برای دریافت شدن محتوا را کاهش دهد، را به کار گرفت.

همچنین بخشی از زمان انتظار برای دریافت محتوای سایت به زمان پردازش اطلاعات وابسته است. استفاده‌ی غیر اصولی از سیستم‌های مدیریت محتوا( CMS ) می‌تواند یکی از عوامل مهم در کاهش سرعت نمایش یک وبسایت باشد. بهینه‌سازی اصولی سیستم‌های آماده و سیستم‌های سفارشی، به تلاش و تخصص زیادی نیازمند است. افزایش کارایی در بعد نرم‌افزاری ممکن است در ابتدا پر هزینه باشد، ولی در بلند مدت با کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری قطعا به سود دارندگان وب‌سایت خواهد بود.

یکی از خدمات تخصصی و پیشرفته که در روکاوب به مشتریان ارائه می‌دهیم، مشاوره در خصوص افزایش سرعت وبسایت است. چنانچه می‌خواهید سایتی سریع و چابک داشته باشید با ما تماس بگیرید تا پس از بررسی، راهکارهای موجود برای افزایش سرعت را در اختیارتان قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱