تولید محتوای سایت با اصول سئو

موتورهای جستجو و به طور خاص موتور جستجوی گوگل روز به روز هوشمندتر از گذشته عمل می‌کنند و در هنگام رتبه‌بندی با دقت بیشتری سایت‌هایی با محتوای با کیفیت را بالاتر از سایر سایت‌ها رتبه‌بندی می‌نمایند.

سئو و محتوای طراحی سایت

در نتیجه برای دستیابی به جایگاه بهتر و بالاتر در سئو و بهینه سازی سایت، یکی از اصول مهم، تولید محتوای سایت با کیفیت، فنی و مطابق با اصول سئو در موتورهای جستجو است.

اهمیت تولید محتوا در سئو

یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب مخاطبان به سایت، تولید محتوای جذاب و مطابق اصول سئو است. بازاریابی محتوایی( Content Marketing ) ابزاری است که سال‌ها و ماه‌ها با کمترین هزینه، مخاطبان و مشتریان جدید برای شما به همراه خواهد آورد.

تولید محتوای سایت با کیفیت و با اصول فنی و لازم برای دریافت رتبه‌ی بالاتر توسط گوگل، علاوه بر تخصص فنی، به دانش و تجربه‌ی سئو نیازمند است.

تعرفه تولید محتوا

شرح هزینه
تولید محتوای جدید با موضوع مشخص و بر اساس محتوای فارسی موجود هر کلمه ۶۰ تومان
تولید محتوای جدید با موضوع مشخص و بر اساس محتوای انگلیسی موجود هر کلمه ۷۰ تومان
یافتن موضوع و کلمات کلیدی محبوب هر مطلب ۱۵ هزار تومان
یافتن تصاویر برای مطالب و رتوش آن‌ها برای درج در سایت هر تصویر ۱۵ هزار تومان
درج محتوا در سایت به همراه تصاویر هر مطلب ۷ هزار تومان

برای مثال برای یافتن یک موضوع محبوب، تولید یک محتوای ۵۰۰ کلمه‌ای به همراه تصویر و درج آن در سایت هزینه‌ها به شکل زیر محاسبه خواهد شد.

شرح هزینه
جمع ۶۷ هزار تومان
یافتن محتوا با موضوع متناسب با سئو ۱۵ هزار تومان
تولید محتوای جدید به طول ۵۰۰ کلمه ۳۰ هزار تومان
یافتن تصویر و رتوش آن ۱۵ هزار تومان
درج محتوا در پنل مدیریت سایت ۷ هزار تومان

کپی برداری مطالب توسط سایت‌های دیگر

در موارد بسیاری مشاهده شده است که مطلب نوشته شده توسط یک سایت توسط سایت‌های دیگر کپی‌برداری شده و سایت‌های کپی کننده در رتبه‌های اول گوگل قرار گرفته‌اند در حالی که سایت اصلی جایگاه قابل توجهی را کسب نکرده است.

هرچند گوگل تلاش می‌کند محتواهای تکراری را شناسایی کند و تلاش می‌کند سایت مبدا را در این میان بالاتر ارزش‌گذاری نماید، با این حال امکان اشتباه موتور جستجو وجود دارد.

برای پیشگیری از رخداد چنین رویدادهایی، رعایت اصول سئو و استانداردهای روز طراحی سایت الزامی است. همچنین لازم است تا مطالب ارزشمند سایت خودتان را با استفاده از قابلیت Request Indexing در کنسول گوگل هر چه زودتر ایندکس کنید.

درک موتور جستجو از محتوا

موتور جستجو یک نرم‌افزار است و آنچه از محتوا درک می‌کند با آنچه یک کاربر مشاهده می‌کند متفاوت است. موتور جستجو ممکن است درکی سطحی از معنی کلمه‌ها داشته باشد ولی توانایی درک ارزش، حس، مفهوم و موضوع واقعی نوشته را نمی‌تواند درک کند.

سئو گوگل

در عوض موتور جستجو می‌تواند حجم کدهای نوشته را محاسبه کند، می‌تواند استفاده از قوانین نگارشی، اشتباه‌های تایپی، وجود منابع و پیوندها به مطالب مرتبط، ساختار فنی محتوا، استفاده از تصاویر مرتبط، مطالب تکراری، و بسیاری نکات فنی دیگر را متوجه شود.

در حقیقت موتور جستجو متن را بر اساس درکی که از نوشته پیدا کند رتبه‌بندی می‌کند. بنابراین تولید محتوایی که هم از دید مخاطب با کیفیت و قابل استفاده باشد و هم از دید موتور جستجو با کیفیت به نظر برسد هدفی است که باید برای رسیدن به آن تلاش نمود.

نقش کیفیت طراحی سایت در کیفیت محتوا

همان گونه که گفته شد، درک موتور جستجو از محتوا با درک یک انسان تفاوت دارد. بسیاری از آنچه برای یک نرم‌افزار قابل بررسی و تحلیل است، به طراحی سایت مرتبط است.

اگر در مراحل طراحی سایت، پیش‌بینی سئو به عمل نیامده باشد و ساختار تولید کدهای لازم برای نمایش محتوا مطابق با اصول سئو سایت نباشد، اثربخشی محتوا در بهینه‌سازی سایت به حداقل خواهد رسید.

بنابراین اگر قصد ایجاد سایتی محتوا محور را داشته باشید و طراحی سایت مطابق با اصول سئو نباشد، نسبت هزینه و زمان صرف شده در تولید محتوا برای سایت به موفقیت در جذب مخاطب کمتر و کمتر خواهد شد.

اگر قصد فعالیت برای تولید محتوا برای سایت خود را دارید، نخستین گام گفتگو با مشاور سئو است.

بسته‌های تولید محتوا برای سایت و اینستاگرام

اگر قصد تولید محتوا به صورت منظم را دارید تا در سایت و صفحات مجازی خودتان منتشر نمایید، برای مشاوره و برآورد هزینه‌ی بسته‌های تولید محتوا و تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.

برون سپاری تولید محتوای سایت

اگر می‌خواهید محتوای سایت شما برای خوانندگان و موتورهای جستجو جذاب باشد، با ما تماس بگیرید. خلاصه و محورهای محتوای مورد نیاز برای سایت خود را برایمان ارسال کنید تا مطالبی با کیفیت و متناسب با سئو برای شما تولید نماییم.

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱