محافظت از ایمیل‌ها و شماره موبایل‌ها در طراحی سایت

ارسال کنندگان هرزنامه ایمیلی و پیامک تلاش می‌کنند با استفاده از ربات‌های اینترنتی، شماره‌های موبایل و ایمیل‌های موجود در صفحات وب را شناسایی و جمع‌آوری کنند. در هنگام طراحی سایت های جدید، و برای حفاظت از آدرس‌های ایمیل در سایت‌های قدیمی، روش‌هایی موجود هستند.

هرزنامه - spam

در گذشته اغلب با تبدیل آدرس ایمیل به تصویر، تلاش می‌کردند تا مانع شناسایی آن‌ها توسط ربات‌ها شوند. این روش، هرچند تا حدود زیادی موثر و کارآمد است ولی این عیب را دارد که قابل کپی و استفاده توسط کاربران نیز نمی‌باشد.

برای رفع این مشکل راه حل‌های جدیدی نیز ابداع شده‌اند.

از آن جمله می‌توان به روش‌های زیر اشاره نمود:

  1. تبدیل آدرس‌ها و شماره تلفن‌ها به HTML Entity
  2. استفاده از جاوااسکریپت

استفاده از HTML Entity

برای استفاده از این روش می‌بایست حروف مربوط به بخش ایمیل را با استفاده از کدهای HTML Entity که با & آغاز می‌شوند و با ; به پایان می‌رسند در صفحه درج نمایید. برای مثال کد مربوط به حرف a به صورت HTML Entity برابر است با:

به عبارت دیگر نوشتن ایمیل info@example.com به صورت زیر خواهد بود:

این روش در مقایسه با روش‌های دیگر کارایی کمتری دارد. زیرا تبدیل کردن کدهای HTML Entity به کدهای اصلی توسط ربات‌های اینترنتی به آسانی قابل انجام است.

استفاده از جاوااسکریپت

در این روش، لازم است تا ایمیل مورد نظر را پیش از ایجاد کدهای صفحه به شکلی رمزگزاری نمایید که توسط ربات‌ها قابل خواندن نباشد. سپس در سمت کاربر با استفاده از کدهای جاوااسکریپت، ایمیل‌ها و شماره موبایل‌های رمزشده را به حالت اصلی برگردانید. به دلیل اینکه اغلب ربات‌ها توانایی اجرای جاوااسکریپت را ندارند، در نتیجه نخواهند توانست ایمیل‌های شما را در سایت مشاهده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱