پست میهمان چیست و کجا می‌توان آن را منتشر کرد ؟

پست میهمان چیست ؟

پست میهمان یا Guest Post مطلب یا مقاله یا آموزشی است که شما می‌نویسید و آن را در سایت دیگری منتشر می‌کنید. با انجام این کار ممکن است اهداف مختلفی را دنبال کنید که در بیشتر موارد، هدف معرفی شرکت یا بازاریابی اینترنتی خدمات و محصولاتی است که ارائه می‌کنید.

پست میهمان

اهداف پست میهمان

مهم‌ترین اهداف انتشار پست میهمان در سایت‌های دیگر شامل موارد زیر است:

  1. دریافت بک لینک از سایت میزبان مقاله
  2. برندسازی شخصی یا برندسازی شرکتی با انتشار مقاله در سایت‌های پر بازدید
  3. جذب مستقیم بازدیدکننده از طریق سایت میزبان
  4. تبلیغات مستقیم یا غیرمستقیم برای معرفی محصولات و خدمات

تفاوت پست میهمان با رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی شباهت زیادی با پست میهمان دارد ولی تفاوت نامگذاری این دو در نوع محتوایی است که در سایت دیگر منتشر می‌شود و همچنین در نوع سایت‌هایی که این دو نوع نوشته را میزبانی می‌کنند.

پست میهمان اغلب مطلبی است که موضوعی آموزشی یا علمی یا تحقیقاتی دارد و با موضوع سایت میزبان نسبتا همخوانی دارد ولی رپورتاژ آگهی لزوما مطلب علمی یا آموزشی نیست و اگر محتوای آموزشی هم در آن وجود داشته باشد در حاشیه است.

هدف از انتشار رپورتاژ آگهی، معرفی خدمات و محصولات است و در کنار آن برای خالی نبودن عریضه، سعی می‌شود هدف اصلی به گونه‌ای هدف جانبی به نظر برسد.

به عبارت دیگر پست میهمان می‌تواند از نظر محتوایی ارزش بیشتری داشته باشد و در کنار آن تبلیغاتی هم وجود داشته باشد ولی رپورتاژ‌ آگهی یک تبلیغ است که در کنار آن محتوایی ظاهرا مفید هم گنجانده شده است.

اثر پست میهمان روی سئو

اثرگذاری پست میهمان روی سئو سایت اصلی شما به طور جدی به دو نکته وابسته است:

  1. کیفیت محتوایی که در سایت میزبان وجود دارد
  2. کیفیت مطلبی که در سایت میزبان منتشر می‌کنید

اگر سایت میزبان سایتی معتبر و با کیفیت باشد و محتوایی که در آن منتشر می‌کنید نیز همین ویژگی را داشته باشد، پست میهمان می‌تواند روی سئو سایت شما اثر مثبت بر جای بگذارد ولی اگر مقاله‌ای بی کیفیت را در یک سایت کم ارزش منتشر کنید، انتظار موفقیت در سئو با واقعیت همخوانی نخواهد داشت.

شرایط انتشار پست میهمان

برای انتشار یک مطلب در سایت‌های مختلف شرایط گوناگونی وجود دارد. برخی ممکن است بابت این کار از شما مبالغی دریافت کنند و برخی نیز ممکن است به شما مبالغی پرداخت کنند.

برخی سایت‌ها ممکن است به شما اجازه دهند در مطالب خود بک لینک درج کنید و برخی دیگر ممکن است این اجازه را به شما ندهند. همچنین امکان معرفی مستقیم محصولات و خدمات شما می‌تواند در برخی سایت‌ها ممنوع باشد.

تفاوت در شرایط به اعتبار و اثرگذاری سایت میزبان و سیاست مالکان آن وابسته است.

سایت‌های منتشر کننده پست میهمان

بسته به اینکه در چه صنعتی مشغول به کار هستید، سایت‌های مختلفی میزبانی مطالب شما را می‌پذیرند و لازم است تا برای پیدا کردن سایت‌های متناسب، جستجوی بیشتری انجام دهید.

با بررسی سایت‌های رقیب خود و پیدا کردن بک لینک‌هایی که در سایت‌های دیگر دارند، احتمالا می‌توانید چند نمونه از این سایت‌ها را شناسایی کنید.

با این حال تعدادی از سایت‌ها که مطالب کاربران را به صورت گسترده‌تر می‌پذیرند شامل سایت‌های زیر هستند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱