پنل اس ام اس یا پنل پیامکی چیست ؟

پنل پیامک یا پنل اس ام اس، یک نرم‌افزار آنلاین است که در ساده‌ترین شکل ممکن، کار ارسال و دریافت پیامک با شماره‌های مجازی را به انجام می‌رساند. در حالت عادی هنگامی که قصد ارسال و دریافت پیامک با استفاده از گوشی موبایل را داشته باشید، این کار معمولا با نرم‌افزار نصب شده روی سیستم‌عامل گوشی به انجام می‌رسد ولی وقتی که قصد داریم با شماره‌های مجازی که به خط موبایل متصل نیستند، کار ارسال و دریافت پیامک را انجام دهیم، به یک نرم‌افزار آنلاین نیاز خواهیم داشت که این کار را برای ما انجام دهد.

پیامک SMS

امکانات پنل پیامک

پنل پیامک علاوه بر ارسال و دریافت پیامک، امکانات متعدد دیگری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. بسته به محلی که پنل پیامک را از آن خریداری کرده باشید، این امکانات می‌توانند متغیر و متفاوت باشند. برخی از امکانات متداول این پنل‌ها عبارتند از:

  1. ارسال پیامک به صورت گروهی
  2. امکان ایجاد دفترچه تلفن‌های متعدد برای مثال دفترچه تلفن همکاران یا دفترچه تلفن مشتریان و …
  3. امکان انجام فعالیت‌های خاص بر اساس پیامک‌های دریافت شده. مثلا ذخیره‌سازی کدهای عددی دریافت شده و برگزاری قرعه‌کشی میان آن‌ها.
  4. امکان پاسخگویی خودکار به پیام‌های دریافت شده
  5. امکان ایجاد لیست سیاه برای دریافت پیامک
  6. امکان هدایت پیامک‌های دریافت شده به ایمیل یا گوشی جهت اطلاع صاحب پنل
  7. امکان ارائه گزارش‌های مختلف از پیامک‌های دریافتی و ارسالی
  8. امکان ایجاد دسترسی‌های دلخواه برای افراد دیگر جهت استفاده از پنل با محدودیت یا بدون محدودیت

پنل‌های پیامک رایگان

برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پیامک، برای جذب مشتریان، پنل‌های پیامک را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. ولی معمولا هزینه‌ی ارسال هر پیامک در این گونه شرکت‌ها بیشتر است. به عبارت دیگر، هزینه‌ای که در ابتدا دریافت نشده، هنگام ارسال پیامک از شما دریافت می‌شود.

ارسال با استفاده از کدهای برنامه‌نویسی

سیستم‌های نرم‌افزاری مثل فروشگاه‌های اینترنتی و سایر برنامه‌هایی که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند، ممکن است با استفاده از API برنامه‌نویسی پنل پیامک، کار ارسال را از راه دور انجام دهند. به این معنی که ارسال پیامک بدون نیاز به ورود توسط کاربر و توسط فروشگاه اینترنتی انجام می‌شود. جهت استفاده از این گونه امکانات، لازم است تا دسترسی‌های لازم به سیستم برنامه‌نویسی فروشگاه اینترنتی داده شود.

کدام پنل پیامک بهتر است ؟

برای بیشتر نیازهای روزمره، تفاوت خاصی بین پنل‌های موجود شرکت‌های مختلف وجود ندارد. مگر در شرایطی که به دلیل نیازهای تجاری یا برنامه‌های خلاقانه که بخواهید در زمینه‌ی SMS داشته باشید، بهتر است از محلی که ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌کند سرویس تهیه کنید.

برخی از پنل‌های پیامک برای جذب مخاطبان، امکانات رایگان و تجاری بیشتری مثل در اختیار قراردادن شماره‌های اصناف و شغل‌های مختلف برای ارسال تبلیغات را برای صاحبان پنل امکان‌پذیر می‌کنند.

شماره پنل پیامک

پنل پیامک تنها کار ارسال و دریافت پیام‌ها را انجام می‌دهد و نقشی در شماره‌ای که به شما اختصاص داده شده ندارد. شماره‌های پیامک بسته به پیش‌شماره آن‌ها، تعداد رقم‌ها و رند بودن، قیمت‌های متفاوتی دارند. برخی شماره‌ها که بسیار طولانی هستند، حتی ممکن است به صورت رایگان در اختیار شما قرار بگیرند. این شماره‌ها برای هنگامی که صرفا قصد ارسال پیام را دارید مناسب هستند و ارائه آن‌ها به مشتریان جهت ارسال پیام چندان قابل قبول نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱