کپی متن از سایت قفل شده

برخی از سایت‌ها با استفاده از جاوااسکریپت یا با استفاده از روش‌های دیگر تلاش می‌کنند تا مانع کپی شدن متن‌های موجود در سایت خود شوند. با این حال به دلیل ساختار وب و مرورگرهای اینترنتی، این کار به صورت ۱۰۰ درصد امکان‌پذیر نیست.

کپی و پیست

در این نوشته چند روش را که با استفاده از آن می‌توانید متن‌های موجود در این گونه سایت‌ها را کپی کنید، آموزش داده می‌شوند:

۱- استفاده از Reader View در فایرفاکس

مرورگر فایرفاکس قابلیتی دارد که با کمک آن می‌توانید ساختار صفحه را به شکلی مناسب‌تر جهت مطالعه درآورید. در این حالت که Reader View نام دارد، متن‌های اصلی صفحه با فونت درشت‌تر و رنگ خواناتر در دسترس شما قرار می‌گیرند. همچنین در این حالت، اغلب روش‌های حفاظت از محتوا غیرفعال می‌شوند.

برای مشاهد‌ه‌ی سایت‌ها به صورت Reader View روی آیکون مربوطه در انتهای نوار آدرس کلیک کنید یا کلیدهای Ctrl+Alt+R را روی صفحه کلید بفشارید. همچنین می‌توانید گزینه‌ی مربوط را در منوی View بیابید.

۲- غیرفعال کردن Javascript

با استفاده از افزونه‌های مختلف یا با گزینه‌های موجود در Developer Tools مرورگر می‌توانید کدهای جاوااسکریپت را در مرورگر غیرفعال کنید. این کار باعث می‌شود بسیاری از روش‌های حفاظت از محتوا نیز غیرفعال شوند.

۳- کپی متن از سورس صفحه

یکی دیگر از روش‌های موجود، کپی کردن متن از بخش سورس صفحه است. البته ممکن است برای پیدا کردن محل متن با کمی دردسر مواجه شوید. جهت انجام این کار کلیدهای Ctrl+U را روی صفحه کلید بفشارید یا از منوهای مرورگر گزینه‌ی View Source را انتخاب کنید.

در پنجره‌ی جدیدی که باز می‌شود می‌توانید کدهای صفحه را مشاهده کنید. متن‌های مورد نظر شما به احتمال زیاد میان این کدها موجود هستند که با جستجوی بخشی از متن مورد نظر یا با جستجوی چشمی می‌توانید بخش مورد نظر را بیابید و آن را کپی کنید.

۴- استفاده از Inspector( حرفه‌ای )

این روش برای افرادی که تا حدودی با طراحی سایت آشنایی دارند مناسب است. با استفاده از دستور Inspect در Developer Tools می‌توانید قسمت‌های مختلف صفحه را ارزیابی و شناسایی کنید. همچنین این امکان وجود دارد که بخش اصلی متن را در کدهای صفحه بیابید و محتوای آن را کپی کنید.

3 نظر در مورد «کپی متن از سایت قفل شده»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱