رفع خطای Error Establishing a Database Connection در وردپرس

پیام خطای Establishing a Database Connection یکی از پیام‌هایی است که سیستم وردپرس در صورت عدم توانایی ارتباط با پایگاه داده به نمایش درمی‌آورد.
علت رخداد این مشکل ممکن است یکی از دلایل زیر باشد.

  • عدم پاسخگویی سرور پایگاه داده
  • آسیب دیدگی پایگاه داده
  • اشتباه در ورود آدرس پایگاه داده
  • اشتباه در تعیین نام پایگاه داده
  • اشتباه در تعیین نام کاربری
  • اشتباه در تعیین گذرواژه
  • تعداد بالای بازدیدکنندگان سایت و محدودیت در ایجاد ارتباط بیشتر به صورت همزمان با پایگاه داده

وردپرس

 

روش برطرف کردن مشکل Error Establishing a Database Connection

پیش از اقدام به یافتن و حل مشکل، بهتر است با مراجعه به پنل مدیریت هاست، از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید تا در صورت ایجاد اشکال در هر یک از مراحل بتوانید وضعیت را به شکل فعلی برگردانید.

بررسی آسیب دیدگی پایگاه داده

قدم نخست برای پیدا کردن علت اصلی مشکل، مراجعه به شاخه‌ی wp-admin است تا مطمئن شوید که این پیام خطا در آن بخش هم قابل مشاهده است.

اگر با مراجعه به بخش مدیریت پیام «One or more database tables are unavailable. The database may need to be repaired» را مشاهده نمودید، وردپرس توانسته است با پایگاه داده ارتباط برقرار کند ولی برخی یا تمام جدول‌های بانک اطلاعاتی وردپرس آسیب دیده‌اند.

اگر این پیام خطا را مشاهده کردید، خط زیر را در فایل wp-config.php پیش از That’s all… اضافه نمایید تا وردپرس اجازه‌ی تعمیر پایگاه داده را به شما بدهد.

پس از اضافه کردن این کد، به بخش مدیریت وردپرس مراجعه کنید تا وردپرس امکان تعمیر را برای پایگاه داده فراهم کند.
حالت تعمیر پایگاه داده در وردپرس
اگر با انجام تعمیرات، مشکل وردپرس حل نشود، لازم است تا مشکل به صورت دستی و توسط یک کارشناس برنامه‌نویسی وردپرس مورد بررسی قرار گیرد.

تحت هر شرایطی پس از استفاده از قابلیت تعمیر، کد اضافه شده در فایلwp-config.php را فورا حذف نمایید.

علت‌های دیگر خطا در ارتباط با پایگاه داده

چنانچه در بخش مدیریت نیز با پیام Establishing a Database Connection مواجه شدید، لازم است تا مراحل را به شکل زیر دنبال کنید:

اگر پیش از این سایت به درستی عمل می‌کرده است و این مشکل به تازگی رخ داده است، ممکن است تعداد بازدیدکنندگان سایت شما بیش از حد مجاز برای پایگاه داده بوده است و سیستم توانایی پاسخگویی به این حجم از بازدید را ندارد.

چندین بار تلاش کنید تا سایت را باز کنید. اگر در برخی دفعات سایت قابل مشاهده است، لازم است تا سیستم را بهینه‌سازی کنید یا امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن را بهبود دهید.

یک روش دیگر برای آزمودن کارایی سرور MySQL مراجعه به رابط phpMyAdmin برای تست کردن سرعت عملکرد و پاسخگویی پایگاه داده است. اگر ارتباط phpMyAdmin با پایگاه به آسانی و با سرعت زیاد انجام نمی‌شود. احتمال کمبود منابع قوت می‌یابد.

اشتباه بودن اطلاعات ارتباطی با پایگاه داده

اگر سایت را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید و پیش از این سایت در دسترس نبوده است، به احتمال زیاد یکی از اطلاعات نشانی سرور، نام پایگاه داده، نام کاربری یا گذرواژه‌ی وارد شده در فایل wp-config.php نادرست است.

یک بار دیگر اطلاعات دقیق را از کنترل پنل هاست استخراج نمایید و آن‌ها را مطابق کدزیر در فایل wp-config.php جاگذاری نمایید:

در برخی از سرورهای ویندوزی یا هاست‌های پربازدید، نشانی سرور پایگاه داده با localhost مشخص نمی‌شود. در چنین شرایطی بررسی کنید که نشانی پایگاه داده ممکن است با یک IP قابل دسترسی باشد.

آیا به رفع اشکال یا پشتیبانی وردپرس نیاز دارید ؟

اگر سایت وردپرس شما دارای مشکلات فنی است و می‌خواهید وضعیت سایت خود را به صورت پایدار و ایده‌آل در بیاورید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱