گراواتار (Gravatar) چیست؟

Gravatar یک سرویس اینترنتی است که برای نگهداری و نمایش تصویر یا آواتار( Avatar ) مشارکت‌کنندگان در گفتگوهای اینترنتی کاربرد دارد.

Gravatar چیست

تا پیش از ایجاد این سرویس، کاربرانی که با نوشتن مطلب، نظر، ایجاد محتوا و سایر مشارکت‌ها، فعالیت آنلاین داشتند، برای ایجاد یک هویت ثابت از خود با مشکلاتی مواجه بودند. برای این منظور لازم بود اطلاعات شخصی و تصویر خود را در تمامی سایت‌هایی که مشارکت می‌کنند ثبت کنند.

سرویس Gravatar ابزاری است که هر فرد با توجه به نشانی ایمیل خود، در آن صاحب یک هویت آنلاین می‌شود و می‌تواند در این هویت آنلاین، تصویر یا آواتار خود را ثبت کند.

تمامی سایت‌هایی اینترنتی که این کاربر با ایمیل خود در آن‌ها به مشارکت بپردازد، می‌توانند تصویر کاربر مورد نظر را از Gravatar دریافت و نمایش دهند.

به این صورت، اگر کاربر تصویر یا آواتار خود را در این سایت تغییر دهد، تصویر وی در تمامی سایت‌های مشارکت کرده تغییر خواهد کرد.

نرم‌افزارهای آنلاین بزرگی مانند WordPress، GitHub و StackOverflow از جمله سرویس‌هایی هستند که تصویر کاربران خود را با مراجعه به Gravater به نمایش در می‌آورند.

ثبت آواتار در Gravatar

شما نیز هم اکنون با مراجعه به سایت Gravatar یک تصویر برای خود آپلود کنید و از این پس در بسیاری از سایت‌ها مطالب خود را همراه با تصویر خود مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱