طراحی سایت با وردپرس یا لاراول ؟

اگر قصد طراحی سایت داشته باشید و مدتی در مورد روش‌های مختلف طراحی سایت جستجو کرده باشید حتما به نام‌های وردپرس و لاراول برخورد کرده‌اید. برای یک انتخاب مناسب که در معیارهای مختلف شامل کارایی، توسعه‌پذیری، هزینه و مدت زمان اجرا بهترین نتیجه را برایتان به همراه بیاورد لازم است تا اطلاعاتی بدون سوگیری و دقیق در مورد این گزینه‌ها داشته باشید.

لاراول یا وردپرس

لاراول چیست ؟

لاراول یک فریم‌ورک برنامه‌نویسی وب است که با استفاده از php توسعه پیدا کرده است. برای طراحی سایت با لاراول لازم است تا یک نفر برنامه‌نویس وب با تجربه‌ی کافی، پس از اینکه نیازهای شما از سایت جدید مشخص شدند، آن‌ها را به صورت اختصاصی و سفارشی برای شما برنامه‌نویسی کند.

اگر امکانات مورد نیاز شما در سایت به شکلی باشد که جزئیات زیادی دارد و با سایت‌های اطلاع‌رسانی دیگر که در اینترنت به فراوانی وجود دارند، متفاوت است، برنامه‌نویسی اختصاصی آن با یک زبان برنامه‌نویسی و یک فریم‌ورک مثل لاراول بهترین روش خواهد بود.

اجرای لاراول روی هاست‌های بر پایه‌ی لینوکس امکان‌پذیر است.

وردپرس چیست ؟

وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت است. تعداد قابل توجهی از سایت‌های قابل مشاهده در اینترنت فارغ از شکل ظاهری که دارند با استفاده از وردپرس طراحی شده‌اند.

علت استفاده از وردپرس در طراحی سایت، امکانات متعددی است که در اختیار شما قرار می‌دهد و در عین حال سطح گسترده‌ای از سفارشی‌سازی را با کمترین تلاش ممکن، برایتان در دسترس قرار می‌دهد.

برای مثال وردپرس به صورت پیش‌فرض دارای امکانات فروشگاهی نیست ولی با نصب یک افزونه و انجام مقداری تنظیمات می‌توانید سایت وردپرس خود را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

لازم به ذکر است هرچند انجام بسیاری از تغییرات در وردپرس با نصب افزونه‌های متعدد امکان‌پذیر است ولی به دلایل دیگر از جمله کارایی و توسعه‌پذیری و هزینه‌های نگهداری و تغییرات، وردپرس برای هر نیازی گزینه‌ی مناسب به شمار نمی‌رود.

برای اجرای سایت وردپرس به یک هاست بر پایه‌ی لینوکس نیاز خواهید داشت هرچند اجرای آن روی هاست‌های بر پایه‌ی ویندوز هم امکان‌پذیر است.

کدام گزینه برای من بهتر است ؟

برای پیدا کردن پاسخ مناسب برای این سوال لازم است تا نیازمندی‌های شما در فاز نخست و برنامه‌ی شما برای آینده‌ی وبسایت مشخص شود. اگر سایتی می‌خواهید که خدمات و محصولات خود را در آن معرفی کنید یا می‌خواهید یک فروشگاه در ابعاد کوچک برای فروش محصولات خود داشته باشید، وردپرس در اغلب موارد بهترین گزینه به حساب می‌آید.

اگر سایتی می‌خواهید که امکانات متعددی نیاز دارد و برای تغییرات گسترده‌ی آن در آینده برنامه‌ریزی کرده‌اید، احتمالا این سایت را باید به صورت اختصاصی با یک زبان برنامه‌نویسی مثل php برنامه‌نویسی کنید.

مشاوره طراحی سایت

یک انتخاب صحیح می‌تواند در آنچه به دست می‌آورید و آنچه در آینده می‌توانید برایش برنامه‌ریزی کنید، اثرات چشم‌گیری به دنبال داشته باشد. اگر برای یک انتخاب هوشمندانه با تردید روبرو هستید و می‌خواهید کاری تخصصی و با کیفیت تحویل بگیرید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱