طراحی سایت با وردپرس یا لاراول ؟

اگر می‌خواهید طراحی سایت انجام دهید و مقداری در مورد روش‌های مختلف این کار جستجو کرده باشید حتما با نام‌های وردپرس و لاراول آشنا شده‌اید. برای یک انتخاب مناسب که در معیارهای مختلف شامل کارایی، توسعه‌پذیری، هزینه و مدت زمان اجرا بهترین نتیجه را برایتان به همراه بیاورد لازم است تا اطلاعاتی بدون سوگیری و دقیق در مورد این گزینه‌ها داشته باشید.

البته همیشه لازم نیست تا یک گزینه را انتخاب کنید. گاهی به دلیل نیازهایی که در سایت وجود دارد، ممکن است بخواهید از لاراول و وردپرس به صورت همزمان استفاده کنید.

لاراول یا وردپرس

لاراول چیست ؟

لاراول یک فریم‌ورک برنامه‌نویسی وب است که با استفاده از php توسعه پیدا کرده است. برای طراحی سایت با لاراول لازم است تا یک برنامه‌نویس سایت با تجربه‌ی کافی، پس از اینکه نیازهای شما از سایت جدید مشخص شدند، آن‌ها را به صورت اختصاصی و سفارشی برای شما برنامه‌نویسی کند.

اگر امکانات مورد نیاز شما در سایت به شکلی باشد که جزئیات زیادی دارد و با سایت‌های اطلاع‌رسانی دیگر که در اینترنت به فراوانی وجود دارند، متفاوت است، برنامه‌نویسی اختصاصی آن با یک زبان برنامه‌نویسی و یک فریم‌ورک مثل لاراول بهترین روش خواهد بود.

وردپرس چیست ؟

وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت است. تعداد قابل توجهی از سایت‌های قابل مشاهده در اینترنت فارغ از شکل ظاهری که دارند با استفاده از وردپرس طراحی شده‌اند.

علت استفاده از وردپرس در طراحی سایت، امکانات متعددی است که در اختیار شما قرار می‌دهد و در عین حال سطح گسترده‌ای از سفارشی‌سازی را با کمترین تلاش ممکن، برایتان در دسترس قرار می‌دهد. برای مثال وردپرس به صورت پیش‌فرض دارای امکانات فروشگاهی نیست ولی با نصب یک افزونه و انجام مقداری تنظیمات می‌توانید سایت وردپرس خود را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید.

لازم به ذکر است هرچند انجام بسیاری از تغییرات در وردپرس با نصب افزونه‌های متعدد امکان‌پذیر است ولی به دلایل دیگر از جمله کارایی و توسعه‌پذیری و هزینه‌های نگهداری و تغییرات، وردپرس برای هر نیازی گزینه‌ی مناسب به شمار نمی‌رود.

کدام روش بهتر است ؟ لاراول یا وردپرس

برای پیدا کردن پاسخ مناسب برای این سوال لازم است تا نیازمندی‌های شما در فاز نخست و برنامه‌ی شما برای آینده‌ی وبسایت مشخص شود. اگر سایتی می‌خواهید که خدمات و محصولات خود را در آن معرفی کنید یا می‌خواهید یک فروشگاه در ابعاد کوچک برای فروش محصولات خود داشته باشید، وردپرس در اغلب موارد بهترین گزینه به حساب می‌آید.

اگر سایتی می‌خواهید که امکانات متعددی نیاز دارد و برای تغییرات گسترده‌ی آن در آینده برنامه‌ریزی کرده‌اید، احتمالا این سایت را باید به صورت اختصاصی با یک زبان برنامه‌نویسی مثل php برنامه‌نویسی کنید.

طراحی سایت با لاراول یا وردپرس یا هر دو

یک انتخاب صحیح می‌تواند در آنچه به دست می‌آورید و آنچه در آینده می‌توانید برایش برنامه‌ریزی کنید، اثرات چشم‌گیری به دنبال داشته باشد. اگر برای یک انتخاب هوشمندانه با تردید روبرو هستید و می‌خواهید سایتی تخصصی و با کیفیت داشته باشید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *