روش ساخت پایگاه داده جدید MySQL در cPanel

هنگام طراحی سایت یا برنامه‌نویسی وب با php، معمولا برای ذخیره‌سازی اطلاعات از پایگاه‌داده‌ی MySQL استفاده می‌شود. پنل محبوب cPanel نیز دارای امکانات متنوعی برای مدیریت پایگاه داده‌های MySQL است.

برای اینکه بتوانیم اطلاعات خودمان را در هاست ذخیره کنیم، ابتدا لازم است تا یک Database ایجاد کنیم، سپس یک کاربر بسازم و در انتها دسترسی‌های لازم را به کاربر مورد نظر تخصیص دهیم.

در این آموزش برای ساخت پایگاه داده و کاربر مربوط، از ابزار MySQL Database Wizard که مراحل فوق را به آسانی انجام می‌دهد استفاده می‌کنیم.

استفاده از MySQL Database Wizard برای ساخت دیتابیس و کاربر

جهت استفاده از این روش به cPanel وارد شوید و از طریق فیلد جستجو در بالای صفحه، ابزار MySQL Database Wizard را بیابید و آن را اجرا کنید.

MySQL DB Wizard

در قدم اول، نام پایگاه داده از شما پرسیده می‌شود. این نام با نام سرویس هاستی که تهیه کرده‌اید پیشوند می‌شود تا روی هاست‌های اشتراکی، تداخل نام با سایر همسایگان به وجود نیاید.

پس از اینکه نام دلخواه را وارد کردید، روی دکمه‌ی Next Step کلیک کنید.

ساخت کاربر برای MySQL

در این مرحله، نام کاربری و رمز مربوط به آن از شما پرسیده می‌شود. نام کاربری هم مثل نام پایگاه داده، پیشوند می‌شود تا تداخل نام در این بخش هم به وجود نیاید.

برای وارد کردن یک رمز ایمن، بهتر است از گزینه‌ی Password Generator استفاده کنید تا یک رمز ایمن در این قسمت داشته باشد. همچنین اگر از نسخه‌های جدید Firefox استفاده کنید، مرورگر به صورت پیش‌فرض قابلیت ایجاد یک رمز ایمن را به شما می‌دهد. فراموش نکنید که رمز ایجاد شده را در محلی ذخیره کنید تا بعدا بتوانید از آن استفاده کنید.

اکنون به مرحله‌ی بعد بروید.

تعریف دسترسی‌ها به پایگاه داده

در این مرحله مشخص می‌کنیم که کاربر جدید چه دسترسی‌هایی به پایگاه داده داشته باشد. اگر از جزئیات و عملکردهای این بخش اطلاع ندارید، تمام گزینه‌ها را انتخاب کنید و به مرحله‌ی بعد بروید.

عدم تعریف دسترسی‌های لازم در این بخش باعث می‌شود نرم‌افزار یا سیستم مدیریت محتوای شما به درستی نتواند اطلاعات خود را ذخیره و بازیابی کند.

پایان مراحل ساخت پایگاه داده

اکنون پایگاه‌داده و کاربری که ایجاد کردید، آماده‌ی استفاده هستند و هنگام نصب وردپرس یا سایر سیستم‌های مدیریت محتوا می‌توانید از اطلاعات لازم استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱