پایتون ۲ تا شروع سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

در چند سال گذشته، زبان برنامه‌نویسی پایتون در دو نسخه ۲ و ۳ در حال توسعه بوده است. بسیاری از پروژه‌های برنامه‌نویسی شده با پایتون هم به همین دلیل هر دو نسخه از زبان را پشتیبانی می‌کردند.

پشتیبانی از دو نسخه‌ی زبان برنامه‌نویسی با تفاوت‌هایی که دارند، کاری مشکل و هزینه‌بر است. اکنون توسعه‌دهندگان زبان پایتون پس از یک مرحله تعویق از سال ۲۰۱۵، بنا است در نخسین روز از سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از نگارش ۲ این زبان را به پایان برسانند.

توسعه دهندگان پایتون معتقدند که پس از چندین سال گذشت زمان، اکنون تقریبا تمامی پروژه‌های اصلی پایتون با نسخه ۳ سازگار هستند و این تصمیم، اثر منفی قابل توجهی نخواهد داشت.

پس از این تاریخ، پروژه‌های جانبی زبان پایتون و بسیاری دیگر از پروژه‌های توسعه پیدا کرده با آن، تنها با نسخه‌ی ۳ پایتون هماهنگ خواهند بود.

پایتون

به‌روزرسانی‌های امنیتی و رفع اشکال نسخه ۲

با وجود اینکه توسعه‌ی جدیدی روی نسخه‌ی ۲ به انجام نخواهد رسید ولی همچنان رفع اشکال‌های احتمالی و رفع مشکلات امنیتی نسخه‌ی ۲ پایتون در دستور کار خواهد بود.

برنامه‌نویسان پایتون چه کاری باید انجام دهند ؟

اگر پروژه یا برنامه‌ی شما به پایتون ۲ وابسته است، بهتر است هر چه زودتر تغییرات لازم برای سازگاری با پایتون ۳ را به انجام برسانید. با توجه به عدم پشتیبانی از نگارش قدیمی، ممکن است به زودی با مشکلات فنی یا کاربرد برای کاربران مواجه شوید.

منبع: python3statement.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱