وردپرس: اهمیت جلوگیری از خطاهای ۴۰۴ فایل‌های جانبی

وجود خطاهای ۴۰۴ در فایل‌های جانبی وردپرس خطرناک‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. مخصوصا در سایت‌هایی با بازدید زیاد و خطاهای متعدد. عواقب مهمی که این خطا در فایل‌های جانبی سایت وردپرس شما ایجاد می‌کنند را در ادامه بررسی می‌کنیم.

وردپرس

درخواست‌های متعدد و اضافی به وردپرس

اگر آدرس برخی از فایل‌ها به درستی وارد نشود و فایل مورد نظر موجود نباشد، وردپرس مسئول پاسخگویی به این درخواست خواهد بود. برای مثال فرض کنید آدرس فایلی به شکل زیر وارد شود:

با توجه به اینکه فایل بالا موجود نیست، خطای 404 ایجاد می‌شود و وردپرس وارد مدار می‌شود و تلاش می‌کند تا آدرس فوق را بررسی کند. هر بار اجرای وردپرس مساوی اجرای ده‌ها کوئری روی پایگاه داده و هزاران خط اجرای php است که فشار قابل توجهی به هاست و پایگاه داده وارد می‌کند.

بنابراین اگر در هر درخواست ما تنها یک آدرس فایل اشتباه موجود باشد، معادل این است که با هر درخواست کاربر، سایت ما دو بار اجرا می‌شود.

اگر تعداد آدرس‌های اشتباه ۲ یا ۳ یا بیشتر باشد، مشکل به مراتب بزرگتر خواهد شد و سرعت اجرای سایت ما به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. به علاوه بار سنگینی روی هاست وارد می‌شود و علاوه بر کند شدن بیش از پیش سایت، هزینه‌های اضافی برای تهیه‌ی سخت‌افزار قوی‌تر را بر ما بار خواهد کرد.

کاهش رتبه سئو سایت

مشکل بزرگ دیگری که چنین خطاهای برای ما ایجاد می‌کند، کاهش رتبه سئو سایت است. علاوه بر اینکه این خطاها ممکن است به طور مستقیم باعث کاهش رتبه سئو سایت ما شوند، به صورت غیر مستقیم نیز به دلیل کاهش سرعت سایت، باعث پایین رفتن جایگاه سایت در نتایج گوگل خواهند شد.

بنابراین لازم است تا هر چند وقت یک بار بررسی‌های لازم روی سایت به عمل آید و اگر خطاهای 404 در درخواست‌های ارسال شده وردپرس مشاهده می‌شود، هر چه سریع‌تر برطرف شوند.

مشکل مهم در فایل‌های جاوااسکریپت

اگر فایل‌های جاوااسکریپت شما موجود نباشند و خطای ۴۰۴ ایجاد کنند، مشکل دوچندان می‌شود. چون مرورگرها تا زمان دانلود و اجرای کدهای جاوااسکریپت، پیشروی و رندر محتوای سایت را به تاخیر می‌اندازند. اگر یک فایل جاوااسکریپت در میانه‌ی سایت شما موجود نباشد، ارسال هر درخواست به وردپرس و برگشت خطای ۴۰۴ ممکن است تا ۱ ثانیه یا بیشتر زمان ببرد و سایت شما به همین نسبت کندتر به نمایش در می‌آید. اگر جاوااسکریپت مورد نظر از فایل‌های مهم و ضروری قالب سایت باشد، مشکلات متعدد دیگری در ظاهر سایت نیز ایجاد خواهند شد.

چه طور از مشکل ۴۰۴ پیشگیری کنیم ؟

در زمان طراحی سایت با وردپرس، پیش از انتشار نهایی آن لازم است تا صفحات مختلف سایت با استفاده از ابزار Network در مرورگرهای فایرفاکس و کروم، بررسی شود تا هیچ خطای ۴۰۴ در آن موجود نباشد. برخی از خطاهای احتمالی ممکن است به دلیل اشتباه‌های تایپی باشند یا ممکن است برخی از فایل‌ها در محل مورد نظر وجود نداشته باشند که می‌بایست خطا رفع شود و سپس سایت در اینترنت بارگزاری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *