اهمیت جلوگیری از خطاهای ۴۰۴ در طراحی سایت با وردپرس

یکی از عواملی که به مقدار قابل توجه سرعت سایت‌های تحت وردپرس را کاهش می‌دهد، آدرس دهی اشتباه فایل‌های جانبی مثل فایل‌های css و js و فونت و تصاویر است.

تا زمانی که فایل‌های جانبی بارگزاری نشوند، سایت به طور کامل آماده نمایش به کاربر نمی‌شود و ممکن است برخی فعالیت‌ها که توسط جاوااسکریپت انجام می‌شوند، متوقف بمانند.

وردپرس

اگر آدرس برخی از فایل‌ها به درستی وارد نشود و فایل مورد نظر موجود نباشد، وردپرس مسئول پاسخگویی به این درخواست خواهد بود. برای مثال فرض کنید آدرس فایلی به شکل زیر وارد شود:

با توجه به اینکه فایل بالا موجود نیست، خطای 404 ایجاد می‌شود و وردپرس وارد مدار می‌شود و تلاش می‌کند تا آدرس فوق را بررسی کند. هر بار اجرای وردپرس مساوی اجرای ده‌ها کوئری روی پایگاه داده و هزاران خط اجرای php است که فشار قابل توجهی به هاست و پایگاه داده وارد می‌کند.

بنابراین اگر در هر درخواست ما تنها یک آدرس فایل اشتباه موجود باشد، معادل این است که با هر درخواست کاربر، سایت ما دو بار اجرا می‌شود.

اگر تعداد آدرس‌های اشتباه ۲ یا ۳ یا بیشتر باشد، مشکل به مراتب بزرگتر خواهد شد و سرعت اجرای سایت ما به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. به علاوه بار سنگینی روی هاست وارد می‌شود و علاوه بر کند شدن بیش از پیش سایت، هزینه‌های اضافی برای تهیه‌ی سخت‌افزار قوی‌تر را بر ما بار خواهد کرد.

مشکل بزرگ دیگری که چنین خطاهای برای ما ایجاد می‌کند، کاهش رتبه سئو سایت است. علاوه بر اینکه این خطاها ممکن است به طور مستقیم باعث کاهش رتبه سئو سایت ما شوند، به صورت غیر مستقیم نیز به دلیل کاهش سرعت سایت، باعث پایین رفتن جایگاه سایت در نتایج گوگل خواهند شد.

بنابراین لازم است تا هر چند وقت یک بار بررسی‌های لازم روی سایت به عمل آید و اگر خطاهای 404 در درخواست‌های ارسال شده وردپرس مشاهده می‌شود، هر چه سریع‌تر برطرف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱