ثابت‌های قابل تعریف وردپرس در فایل wp-config

انجام برخی از تنظیمات در وردپرس با ویرایش فایل wp-config.php امکان‌پذیر است. مهم‌ترین تنظیماتی که می‌توانید در این فایل قرار بدهید تا عملکردهای هسته‌ی وردپرس را تغییر دهید در جدول زیر به همراه توضیحات مربوط درج شده‌اند.

برای درج این ثابت‌ها در فایل wp-config بهتر است ابتدا مستندات لازم را در سایت وردپرس مطالعه کنید تا از عملکرد دقیق آن اطلاع پیدا کند و به طور ناخواسته باعث ایجاد مشکل در سایت نشوید.

ثابت شرح
ABSPATH این ثابت مشخص می‌کند که مسیر قرارگیری فایل‌های وردپرس روی دیسک سخت در کجا قرار دارند. اگر به دلیلی تشخیص محل صحیح فایل‌های وردپرس با استفاده از دستورات php امکان‌پذیر نباشد، می‌توانید با تعیین دستی این متغیر، مشکل را برطرف کنید یا برخی عملکردها را تغییر بدهید.
WP_HOME به طور معمول مقدار این ثابت با WP_SITEURL یکسان است. مگر در شرایطی خاص که بخواهید محل قرارگیری فایل‌های وردپرس با محلی که کاربران از طریق مرورگر آن را مشاهده می‌کنند متفاوت باشد. برای توضیحات بیشتر اینجا را ببینید.
WP_SITEURL توضیحات ردیف WP_HOME را مشاهده کنید.
WP_CONTENT_DIR تغییر محل قرارگیری شاخه‌ی wp-content
WP_PLUGIN_DIR تغییر محل قرارگیری شاخه‌ی plugins
WP_MEMORY_LIMIT با تغییر این ثابت به وردپرس می‌گویید که تلاش کند تا میزان حافظه را به مقدار دلخواه تغییر بدهد. تغییر میزان حافظه از این روش ممکن است عملی نباشد و لازم باشد تا از طریق تنظیمات هاست این کار را انجام بدهید.
WP_MAX_MEMORY_LIMIT تغییر میزان حافظه‌ی قابل استفاده در بخش مدیریت سایت متفاوت با صفحه‌ی اصلی سایت.
WP_DEBUG تعیین حالت اشکال‌زدایی وردپرس برای شناسایی خطاها در افزونه‌ها و قالب‌های نصب شده و رفع آن‌ها.
WP_DEBUG_DISPLAY تعیین وضعیت نمایش پیام‌های خطای اشکال‌زدایی
WP_DEBUG_LOG ذخیره‌ی پیام‌های اشکال‌زدایی داخل یک فایل
SCRIPT_DEBUG جلوگیری از فشرده‌سازی فایل‌های اسکریپت در بخش مدیریت برای اشکال‌زدایی آن‌ها
WP_CACHE فعال‌سازی کش وردپرس. با انجام این کار برخی عملکردهای وردپرس برای سازگاری با افزونه‌های کش تغییر می‌کند. معمولا درج و حذف این متغیر توسط افزونه‌های کش انجام می‌شود و تغییر دستی آن مورد نیاز نیست.
CONCATENATE_SCRIPTS یکپارچه‌سازی فایل‌های اسکریپت و استایل در بخش مدیریت وردپرس برای کاهش تعداد درخواست‌های http
COMPRESS_SCRIPTS فشرده‌سازی فایل‌های اسکریپت در بخش مدیریت وردپرس
COMPRESS_CSS فشرده‌سازی فایل‌های css در بخش مدیریت وردپرس
WP_ENVIRONMENT_TYPE تعیین نام برای محیط عملکرد فعلی. این ثابت برای برنامه‌نویسان قالب و افزونه کاربرد دارد و برای استفاده‌کنندگان نهایی قابل استفاده نیست.
DB_CHARSET تعیین روش ارتباطی با پایگاه داده در زمینه‌ی کاراکترهای قابل قبول. تعیین مقدار صحیح این ثابت، به نوع پایگاه داده و تنظیمات آن وابسته است.
DB_COLLATE تعیین جزئیات بیشتر برای خواندن و مرتب‌سازی و مقایسه‌ی اطلاعات در پایگاه داده. تغییر دادن این ویژگی هم به نوع پایگاه داده و نوع اطلاعات شما بستگی دارد و در اغلب موارد نیازی به تغییر آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *