چه طور وردپرس را ریست کنیم یا به شکل اولیه درآوریم؟

اگر سایت وردپرس شما بسیار سنگین شده است یا می‌خواهید سایت موجود را برای موضوع فعالیت جدیدی استفاده کنید، چند راه پیش روی شماست. نخستین گزینه‌ای که به نظر می‌رسد، ریست کردن وردپرس است تا به وضعیت اولیه برگردد. یا اگر تغییرات عمده باشند، شاید بهترین روش حذف کامل وردپرس و نصب مجدد آن باشد.

وردپرس

استفاده از افزونه برای ریست وردپرس

بهترین راه برای ریست کردن وردپرس استفاده از افزونه WP Reset است. با توجه به اینکه پایگاه داده و فایل‌های وردپرس به صورت کنترل نشده می‌توانند توسط افزونه و قالب‌های وردپرس تغییر کنند، امکان اینکه به صورت دقیق و کنترل شده بتوانید به حالت اولیه برگردید وجود ندارد ولی در اغلب موارد امکانات و قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد کافی است.

این افزونه محدودیت‌هایی دارد و برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی می‌بایست پیش از انجام کار به دقت مراحل را مطالعه کنید و بدانید که پس از ریست چه اتفاقی برای سایت شما رخ می‌دهد.

در هر حالتی بهتر است پیش از ریست از سایت خود نسخه‌ای پشتیبان تهیه کنید تا اگر در بخشی مشکلی رخ داد، بتوانید وضعیت را به حالت قبلی برگردانید.

این افزونه به صورت پیش‌فرض فایل‌های موجود در شاخه‌های شما را پاک نمی‌کند و برای یک ریست کامل می‌بایست برخی مراحل را نیز به صورت دستی انجام بدهید.

روش دستی برای ریست وردپرس

بهترین راه برای ریست کردن وردپرس، نصب یک نسخه‌ی خام و جدید از وردپرس است. سپس با کمک افزونه‌هایی که اطلاعات سایت شما مثل پست‌ها، برگه‌ها، فایل‌های چندرسانه‌ای و ابزارک‌ها را پشتیبان‌گیری می‌کنند، موارد دلخواه را از سایت قدیمی به سایت جدید منتقل کنید.

همان طور که گفته شد، بسیاری از قالب‌ها و افزونه‌ها تغییراتی در سایت وردپرس ایجاد می‌کنند که برگشت به حالت اولیه به صورت آسان امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل بهتر است تا یک وردپرس خام و جدید نصب کنید و اطلاعات دلخواه را به آن جابجا کنید.

نصب وردپرس جدید

اگر از سایت قدیمی اطلاعاتی نیست که بخواهید به سایت جدید منتقل شود، بهترین راه این است که سایت قدیمی را به طور کامل پاک کنید و سپس یک وردپرس جدید نصب کنید. نصب یک وردپرس خام و جدید بسیار ساده و سریع است و اطمینان خواهید داشت که موارد اضافی در آن وجود ندارد. به علاوه نصب یک وردپرس جدید احتمال آلوده بودن فایل‌های وردپرس به فایل‌های مخرب را نیز از بین می‌برد و به طور کلی بهتر است از این روش به جای ریست کردن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *