آموزش رایگان ثبت مکان در گوگل مپ(نقشه گوگل)

گوگل دارای امکانات متنوعی برای افراد و کسب و کارها است. پس از طراحی سایت، علاوه بر فعالیت‌های سئو که می‌تواند سبب جذب مخاطبان از طریق نتایج جستجو به سایت شما شود، روش‌های مختلف دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند منبعی برای ایجاد اعتماد و جذب مخاطب برای کسب و کار و سایت شما باشند.

آموزش ویدئویی ثبت مکان در نقشه گوگل( گوگل مپ )

چنانچه مایل بودید همین آموزش را می‌توانید به صورت ویدئویی به همراه توضیحات و سوالات متداول از این صفحه خریداری نمایید.

تاریخچه

پیش از این، برای اضافه کردن مکان به نقشه، گوگل یک نرم‌افزار آنلاین مخصوص با نام Google Map Maker را توسعه داده بود، خدمات موجود در این سیستم و چند سیستم دیگر، به تدریج همگی در Google Maps پیاده‌سازی شدند و آن نرم‌افزارهای قدیمی بازنشسته گردیدند.

تغییرات جدید در نقشه گوگل انگلیسی

از حدود خرداد ماه ۱۳۹۷ تغییراتی در سیستم نقشه گوگل انگلیسی انجام شده است که اجازه ثبت محل در ایران را به زبان انگلیسی نمی‌دهد. در عوض می‌توانید مطابق دستورالعمل‌های زیر برای ثبت محل در گوگل از نسخه‌ی فارسی نقشه استفاده نمایید.

روش ثبت مکان در نقشه گوگل

ثبت رایگان مکان در گوگل مپ، این امکان را به شما می‌دهد که اگر نام کسب و کار یا دفتر کار یا مغازه شما در گوگل جستجو شود، در سمت راست نتایج جستجو، نقشه گوگل به همراه اطلاعات کسب و کار شما برای فرد جستجوگر به نمایش در آید. اطلاعات ارائه شده می‌تواند شامل آدرس سایت، ساعت‌های کاری، اطلاعات تماس و همچنین امکان ثبت نظر توسط بازدیدکنندگان باشد. برای مثال اگر در گوگل عبارت «طراحی سایت روکا» یا «روکا» را جستجو نمایید، جعبه‌ای شبیه به تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود:

ثبت مکان در نقشه گوگل - گوگل مپ

برای اضافه کردن مکان به گوگل مپ، یک حساب کاربری جیمیل یا گوگل نیاز خواهید داشت. وارد حساب کاربری خود شوید و مراحل بعدی را دنبال کنید.

 1. وارد نشانی https://www.google.com/maps?hl=fa شوید( توجه: به تازگی امکان ثبت آدرس‌های ایران در نقشه گوگل انگلیسی وجود ندارد )
 2. منوی همبرگری «≡» نقشه گوگل را باز کنید و مانند تصویر زیر روی گزینه‌ی «افزودن مکان جا افتاده» کلیک نمایید.
  افزودن مکان جا افتاده
 3. همانند تصویر زیر محل دلخواه برای مکان مورد نظر را از روی نقشه انتخاب کنید. می‌توانید نشانگر قرمز رنگ را با ماوس جابجا کنید و همچنین با استفاده از بزرگنمایی و کوچک‌نمایی، محل مورد نظر را آسان‌تر بیابید.
  انتخاب محل روی نقشه
 4. پس از انتخاب محل دقیق مکان جدید، فیلدهای مشخص شده در تصویر زیر را با دقت پر نمایید. پر کردن نشانی، نام و دسته‌بندی مکان جدید الزامی است. ولی ردیف‌های دیگر مانند شماره تلفن و نشانی سایت، اختیاری است. پر کردن تمامی فیلدها به تایید شدن و سرعت تایید شدن مکان ثبت شده کمک می‌کنند. بنابراین سعی کنید تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت پر نمایید.( آدرس را به شکل پیش‌فرض فارسی باقی بگذارید )
  پر کردن اطلاعات برای ثبت در نقشه
  داشتن سایت اینترنتی برای ثبت محل الزامی نیست ولی ثبت کردن نشانی سایت می‌تواند اعتبار و امکان تایید آن را افزایش دهد. اگر قصد دارید سایت اینترنتی نیز داشته باشید، با ما تماس بگیرید.
  دسته‌بندی مکان مورد نظر می‌بایست از میان یکی از دسته‌های پیش‌فرض تعریف شده در گوگل انتخاب شود. با تایپ چند حرف، فهرستی از انواع کسب و کارهای قابل قبول که شامل عبارت وارد شده باشند، ظاهر می‌شود و می‌توانید از میان آن‌ها یکی را برگزینید.
 5. پس از زدن دکمه‌ی ارائه پیام موفقیت زیر را مشاهده خواهید نمود. ممکن است گوگل از شما بپرسد که آیا محل مورد نظر یکی از مواردی است که قبلا ثبت شده است، این موارد را بررسی کنید و اگر محل مورد نظر شما واقعا جدید است، آن را اعلام نمایید و ثبت خود را نهایی کنید
  پرسش تکراری بودن در نقشه گوگلپیام نهایی ثبت در گوگل و انتظار برای تایید:تایید ثبت مکان در نقشه گوگل

تایید این اطلاعات ممکن است نیازمند گذشت مدت زمانی باشد. پس از تایید، پیغامی از طرف گوگل مبنی بر تایید ثبت مکان دریافت خواهید کرد.

فراموش نکنید که نمایش تصویر نقشه در کنار نتایج جستجو بر اساس الگوریتم‌های گوگل به انجام می‌رسد و ممکن است در برخی شرایط نقشه در این محل نمایش داده شود و در برخی شرایط از دید جستجوگر مخفی می‌ماند.

توصیه‌هایی برای نمایش و رتبه‌بندی مکان‌ها

پس از ثبت آدرس در گوگل مپ، به‌روزرسانی اطلاعات کسب و کار مانند ساعت‌های کار، تایید نشانی، روزهای فعالیت، آپلود تصاویر، پاسخگویی به بازخوردهای مخاطبان و تکمیل سایر فیلدهای بخش تجارت گوگل سبب می‌شود احتمال نمایش محل شما در نتایج گوگل افزایش یافت و همچنین سبب می‌شود در میان رقبا رتبه‌ی بهتری را کسب نمایید. با توجه به مسدود بودن این سرویس در ایران، ممکن است پر کردن برخی از فیلدها و دریافت تاییدیه آدرس‌های داخلی در این صفحه مقدور نباشد.

برخی دیگر از عواملی که می‌توانند در نمایش و رتبه‌بندی مکان ثبت شده موثر باشند عبارتند از: اعتبار کسب و کار در دنیای واقعی، جستجو از طریق موبایل با مختصات جغرافیایی مشخص، فاصله نزدیک‌تر کسب و کار به محل جستجو کننده.

ثبت مکان در نقشه Open Street Map

برخی از نرم‌افزارهای موبایل مانند برخی از نرم‌افزارهای تاکسی اینترنتی مثل تپسی و اسنپ و کارپینو و … ممکن است گاهی به جای نقشه گوگل از نقشه Open Street Map استفاده کنند. برای آموزش ثبت مکان در این نقشه از راهنمای ثبت محل در OSM استفاده نمایید.

سوالات متداول برای ثبت مکان روی نقشه

1- چه مدت لازم است تا مکان ثبت شده تایید شود ؟

زمان مشخصی برای این کار وجود ندارد. گاهی ممکن است یک روز و گاهی ممکن است بیش از یک ماه زمان نیاز باشد.

2- چرا مکان ثبت شده روی نقشه به صورت عادی قابل دیدن نیست ؟

به دلیل تعداد زیاد مکان‌های ثبت شده، امکان نمایش تمامی نقاط وجود ندارد. گوگل با الگوریتم‌های خود تشخیص می‌دهد که کدام محل‌ها مهم‌تر هستند و آن محل‌ها به صورت پیش‌فرض قابل مشاهده هستند. برخی از عواملی که ممکن است در رتبه‌بندی نقشه موثر باشند، کامل بودن اطلاعات وارد شده، به‌روز بودن این اطلاعات و همچنین وضعیت سئو سایت شما می‌باشند.

3- چگونه می‌توان جلوی خرابکاری دیگران روی نقشه را گرفت ؟

راه قطعی برای این کار وجود ندارد. به دلیل تحریم بودن Google My Business برای ایران، نمی‌توان نقاط را به صورت رسمی ثبت کرد و هر کسی می‌تواند آن را ویرایش کند. اگر محل شما، اطلاعات جانبی کافی را داشته باشد و آرای متعددی نیز برای آن ثبت شده باشد، ممکن است ویرایش کردن آن برای افراد خرابکار مشکل‌تر شود.

4- چرا نقاطی که ثبت می‌کنم رد می‌شوند ؟

گاهی به دلیل خرابکاری‌های متعدد در آن نقطه و گاهی به دلیل کم بودن اعتبار حساب کاربری شما و گاهی به دلایل دیگر، ممکن است نقاطی که ثبت می‌کنید رد شوند.

رفع مشکلات احتمالی برای ثبت مکان روی نقشه گوگل

چنانچه در مراحل اجرای دستورالعمل‌ها یا برای ثبت و نمایش مکان روی نقشه با مشکلی مواجه شدید، لطفا ابتدا مطالب نوشته شده را با دقت مرور کنید، سپس کامنت‌های موجود در پایین صفحه را مطالعه بفرمایید و چنانچه مشکل همچنان قابل برطرف شدن نبود، برای ما پیام بگذارید( از پاسخگویی تلفنی معذور هستیم ). برای جلوگیری از به هدر رفتن وقت خوانندگان، نظراتی که حاوی سوالات تکراری یا غیرمرتبط با موضوع مقاله باشند، نادیده گرفته خواهند شد.

73 نظر در مورد «آموزش رایگان ثبت مکان در گوگل مپ(نقشه گوگل)»

 • محمد می‌گوید:

  سلام
  مکان رو ثبت کردم تایید هم شده نمایش هم میده ولی تا وقتی که از حساب گوگل خارج میشم یا با یک مرورگر دیگه میرم روی اونجا ثبت نشده وهیچی نمایش نمیده
  لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   به علت تعداد بسیار زیاد نقاط ثبت شده روی نقشه، امکان نمایش تمامی نقاط برای تمامی افراد وجود ندارد و اینکه چه نام‌هایی برای چه افرادی و با چه اولویتی به نمایش درآید بر اساس الگوریتم‌های کامپیوتری مشخص می‌شود.
   برای بهبود رتبه بندی، توصیه‌های انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید و تا حد امکان آن‌ها را به انجام برسانید.

  • حسین می‌گوید:

   اگر میخواهید ببینید مکان شما ثبت شده یا خیر.
   کافیه در گوگل مپ اون مکان رو با همون نامی که ثبت کردین جستجو کنید.
   برای اطمینان بیشتر از جستجو از حساب که ثبت انجام شده خارج شوید.
   ضمنا اینکه در صورت ثبت خوده گوگل یک ایمیل میفرسته بهمراه تقدیر از همکاری

 • میلاد می‌گوید:

  سلام.نقشه خیابونا وکوچه های شهرک ما توگوگل ثبت نشده.من میخوام ثبت کنم.برای اینکار باید به اداره خاصی مراجعه کنم یاخودم میتونم ثبت کنم؟

  • با سلام
   در این خصوص محل خاصی در گوگل مشاهده نکردیم، ممکن است بتوانید با تماس مستقیم با کارشناسان گوگل از طریق ایمیل، راهنمایی لازم را دریافت نمایید

  • با سلام
   پیام‌های Google Map Maker از طریق ایمیل به شما ارسال می‌شود
   همچنین با انتخاب گزینه‌ی My Activities از فهرست مقابل لوگوی Map Maker می‌توانید سابقه‌ی فعالیت‌های خود را مشاهده نمایید.

   • هادی می‌گوید:

    با سلام. من هر چه قدر گشتم نتونستم My Activities رو پیدا کنم میتونید بیشتر راهنمایی کنید یا مسیر رو به اشتراک بگذارید.با تشکر از سایت خوبتان

   • با سلام
    در سیستم جدید Google Maps دسترسی به سابقه‌ی فعالیت‌ها در بخش My contributions قرار گرفته در منوی همبرگری نقشه‌ی گوگل امکان‌پذیر است.

 • سید محمد می‌گوید:

  سلام
  من جدیدا یه مشکل دارم . مکان منو تو نقشه نشون نمیده. هیچ تغییری هم تو تنظیماتش انجام ندادن.

  • با سلام
   سیستم رتبه بندی مکان‌های نقشه مانند رتبه‌بندی نتایج جستجو در صفحه نخست گوگل بر اساس الگوریتم‌های خاص عمل می‌کند. بر اساس این الگوریتم‌ها ممکن است محلی برای یک کاربر به نمایش درآید و برای کاربر دیگر به شکل دیگری باشد. بخش انتهایی مقاله را مجددا مطالعه بفرمایید و هر مقدار که توانایی دارید، دستورالعمل‌های آن را انجام دهید.

 • من اطلاعات را وارد کردم و هنگام Save چنین پیغامی میدهد: There is something wrong with this feature. Please report this error with a link to this page
  به جی میل من هم پیغامی نیومده.
  چی کار منم؟

  • با سلام
   در متن پیام نوشته شده است که خطایی به وجود آمده و آن را به گوگل گزارش نمایید. با بخش پشتیبانی نقشه گوگل در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 • حمید می‌گوید:

  مفید بود اما در رابطه خطاهایی که گوگل میده جا داره حالتهای مختلف رو به متن اضافه کنید و توضیح بدین

  • با سلام
   اغلب خطاهایی که سیستم می‌دهد خود به خود گویا هستند و از طرف دیگر تعداد این خطاها کم نیستند و پیدا کردن و لیست کردن و توضیح دادن در مورد آن‌ها کار آسانی نخواهد بود.
   برخی از خطاها هم ممکن است تنها پس از تماس با پشتیبانی گوگل قابل رفع شدن باشند.
   اگر فهرستی از خطاهای موجود در محلی وجود داشته باشد، البته می‌توان آن را به مقاله اضافه کرد که چنین موردی را تا کنون مشاهده نکردیم

 • لیلا می‌گوید:

  سلام
  من وقتی اطلاعاتو کامل ثبت میکنم و ذخیره میزنم
  برام میرنه به صورت حودکار رد شده است میشه برام توضیح بدین باید چیکار کنم؟

  • با سلام
   علت دقیق مشکل را باید از پشتیبانی گوگل پرس و جو کنید
   ولی به نظر می‌رسد که اطلاعات وارد شده مشکلی دارند که برای گوگل قابل پذیرش نیست

 • قالیشویی می‌گوید:

  چرا برخی مکانها در گوگل مپ ثبت نمیشود؟میگویند به علت اینکه یک مکان زیاد ثبت شده بلوک شده این امکان دارد؟

  • با سلام
   اطلاعی در این مورد نداریم. حدس شما ممکن است درست باشد. برای اطمینان می‌بایست با پشتیبانی گوگل تماس بگیرید

 • سلام خسته نباشید. من مراحلی که گفتید را انجام دادم اما اتفاقی نیفتاد. در صورتی که دو تا موضوع ثبت کردم. اما میخوام موضوع های بیشتری ثبت کنم.

  • با سلام
   اگر مراحل را به درستی پشت سر گذاشته باشید و پیام انتهایی را دریافت کرده باشید، باید منتظر بمانید تا محل ثبت شده تایید شود
   در ثبت محل‌های مختلف محدودیتی وجود ندارد

   • هادی می‌گوید:

    با سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون
    یه سوال من طبق گفته شما عمل کردم و نقشه ایجاد شده یه مشکلی دارم اینکه این نقشه زمانی نشون میده که من وارد اکانت جیمیل هستم وقتی از ایمیا خارج میشم دیگه نشون نمیده مشکل چی هستش اگه جواب بدین و راهنمایی کنین من رو شرمنده خودتون و سایت جامع تون میکنید
    با تشکر.

   • با سلام
    به دلیل زیاد بودن نقاط ثبت شده، امکان نمایش تمام نقاط برای تمامی افراد وجود ندارد و نقاطی برای افراد به نمایش درمی‌آید که گوگل تشخیص دهد اهمیت بیشتری دارند.
    همان طور که در مقاله نیز گفته شد، برای بهبود رتبه‌بندی نقاط خود باید اطلاعات کامل از خود را ثبت کنید. برای مثال ثبت ساعت‌های کار، تلفن، نشانی سایت ممکن است رتبه‌ی شما را بهبود دهد

 • ممنون از مطلب جامعتون.بعد از اینکه مکان رو ثبت کردم،با اکانت دیگه جی میل وارد شدم و متوجه شدم که با اکانت دیگه هم میتونم ادیت کنم اطلاعات رو!!! اگه اینجوری باشه یعنی هر کی میتونه اطلاعاتی رو که ثبت کردیم ادیت کنه؟!! راهی داره که مشخص کنی این مکان متعلق به شماست؟؟

  • با سلام
   تایید هویت مکان شما با استفاده از امکانات Google Business امکان‌پذیر است که برای ایران مسدود است به علاوه تایید هویت ممکن است با ارسال نامه یا تماس تلفنی یا روش‌های دیگر باشد که انجام آن کار هم برای کشور ما امکان‌پذیر نیست
   در حال حاضر کار عملی، ثبت مکان به همین شکل فعلی است و کار بیشتری نمی‌توان انجام داد

 • محسن می‌گوید:

  سلام
  می خواستم بدونم چرا در گوگل وقتی مثلا می زنیم بهترین آرایشگاه تهران لیستی از نقشه ها رو میاره در بالای نتیجه جستجوها؟ دلیل خاصی داره و باید کار خاصی کرد؟ خیلی از جستجوها رو که می زنیم مپ نمیاره

  • با سلام
   الگوریتم‌هایی که گوگل برای کارهای خودش استفاده می‌کنند به صورت عمومی در دسترس نیست و فقط می‌شود در مورد آن حدس‌هایی زد
   برای مثال ممکن است در این مورد، به صورت تصادفی برای عبارت‌های مختلف نقشه را نشان دهد و بررسی کند که آیا کلیک‌های روی نقشه از مقدار مورد انتظار بیشتر است یا خیر
   اگر بیشتر بود متوجه می‌شود که عبارت جستجوی مورد نظر کسب و کاری محلی است

 • نوری می‌گوید:

  با سلام.
  من موقعیت شرکت خودمون رو در نقشه گوگل پیدا کردم. ولی متاسفانه یک نفر اطلاعات اشتباه برای شرکت ما ثبت کرده.(شماره تلفن و وبسایت خودش را برای شرکت ما وارد کرده است) حالا برای تصحیح شماره تلفن و وبسایت باید چه کنم؟

 • رئیس زاده می‌گوید:

  با سلام
  من موقعیت شرکت رو در نقشه ایجاد کردم ، چند ماهی هم موجود بود . ولی الان کلا حذف شده . میشه موقعیت رو بازیابی کرد یا باید مجددا ایجاد کنم ؟

  • با سلام
   اگر مکان مورد نظر حذف شده است، شاید اشکالی در مطالب ارسالی شما بوده است و پس از گزارش حذف شده
   امکان بازیابی مکان حذف شده وجود ندارد و باید مجددا آن را ثبت نمایید و منتظر باشید تا تایید شود

 • صابری می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید, وقتی وارد گوگل مپ میشم لوکیشن من رو آمستردام نشون میده در حالیکه من تهران هستم , چرا؟ چکار باید کنم

  • با سلام
   اگر دستگاه شما فاقد GPS باشد یا آن را فعال نکرده باشید، نقشه گوگل راه مطمئنی برای دسترسی به مکان فعلی شما ندارد.
   روی سیستم عامل ویندوز یا گوشی، ممکن است با استفاده از IP، دکل‌های مخابراتی یا شبکه‌های وای‌فای، مختصات حدودی شما قابل تعیین باشد که قابل استناد نیست.

 • سلام، وقت بخیر
  برای ثبت در گوگل مپ نام کسب و کار(مغازه) رو فارسی بنویسیم از نظر الگوریتم های گوگل بهتره یا انگلیسی بنویسیم

  • با سلام
   امکان نوشتن متن به هر دو زبان وجود دارد
   ولی با توجه به اینکه بسیاری از کاربران ایرانی از گوگل انگلیسی استفاده می‌کنند، شاید نوشتن اسم فارسی در بخش انگلیسی گزینه‌ی بدی نباشد

 • سلام و عرض ادب
  من آدرس را وارد کردم اما متوجه شدم نقطه را روی نقشه اشتباه وارد کردم توسط گوگل تایید هم شده آیا امکان ادیت نقطه هست؟

  • با سلام
   بله این امکان وجود دارد. محل مورد نظر را در نقشه بیابید و باز کنید و از گزینه بازخورد یا Feedback استفاده کنید
   با جستجو گزینه مورد نظر را بیابید و اصلاحات مورد نظر را برای بازبینی ارسال کنید

 • امیر می‌گوید:

  سلام
  یه نفر سودجو از عوض ما رفته گوگل مپ زده شماره خودشوزده سو استفاده میشه دقیقا ادرس مارو زده ولی شماره خودشو زده والان ادعا میکنه باید هزینه بدیم تا مشخصات مارو وارد کنه
  من چجوری به گوگل درخواست بدم که این مپ فیک هست و دست صاحب اصلی نیست تا اونو پاک کنن

 • سروش جهاندید می‌گوید:

  باسلام ، احتراما من چندین سال پیش محل کارم رو در گوگل مپ میکر ثبت کردم و الان می خواهم مشخصات بیشتری رو اعم از شماره تماس و … رو بهش اضافه کنم ولی ایمیلی که باهاش اون سال محل کارم رو وارد کردم در خاطرم نیست ، می خواستم بدون چطوری می تونم این موضوع رو بازیابی کنم و بتونم مشخصات محل کارم رو آپدیت کنم ، ممنون و خسته نباشید …

  • بخشی از تشخیص صحت اطلاعات با کمک توان کاربران گوگل به انجام می‌رسد. حتما روش‌های دیگری هم وجود دارد که گوگل آن‌ها را مثل سایر الگوریتم‌های خود به صورت محرمانه استفاده می‌کند.
   منتشر شدن این الگوریتم‌ها می‌تواند باعث سوء استفاده خرابکاران باشد.

 • بی نام می‌گوید:

  سلام – من یه مکان در گوگل مپ ثبت کردم حالا چطور پیگیری کنم ثبت شده یا نشده؟(با ایمیل اطلاع نداده پیگیری هم نداره) و چطور میشه مکان هایی که قبلا ثبت کردیم را پیدا کردم و بهمون نشون بده قبلا چه مواردی ثبت کردیم؟

  • با سلام
   هنگامی که در حساب کاربری خود وارد شده باشید و به سایت Google Map مراجعه کنید، می‌توانید از بخش منو، گزینه‌ی «My Contributions» یا «مشارکت‌های من» را باز کنید و در سربرگ‌های این قسمت، فعالیت‌های قبلی خود را مشاهده نمایید.

 • امیر می‌گوید:

  سلام. من مکانمو ثبت کردم ولی قسمتی که ایمیلمو وارد کنم موجود نبود کجا باید ایمیل وارد کنم؟

  • با سلام، اگر محل خود را در گوگل ثبت کردید، دیگر نیازی نیست که ایمیلتان را جایی وارد کنید
   برای ثبت محل در گوگل مپ لازم است تا با ایمیل خود در GMail وارد شوید و سپس این کار را انجام دهید که ظاهرا در این بخش مشکلی نبوده است

 • چرا نقشه روستای ما بروز نمیشه ؟ باتوجه به اینکه ساخت و ساز های زیادی در دو سه سال اخیر صورت گرفته ولی نقشهایی که الان هست خیلی قدیمی‌ها ، حداقل مربوط به ده سال گذشته هستند

  • با سلام
   ویرایش نقشه‌ها توسط گوگل انجام می‌شود. با ارائه گزارش در بخش Feedback در نقشه گوگل می‌توانید درخواست اصلاحات منطقه را به گوگل ارائه کنید
   با تشکر

 • محمود می‌گوید:

  سلام ممنون از آموزش جامعتون
  شرکت خودمون رو ثبت کردم آدرس و موقعیت رو در سرچ گوگل نشون میده ولی با اینکه تلفن و سایت شرکت رو وارد کردم اینجا نشونش نمیده ؟ باید منتظر بمونم تا کاربرای دیگه هم تایید کنن که دیده بشه ؟

  • با سلام
   بله پس از ثبت باید منتظر بمانید تا اطلاعات شما تایید شود
   پس از تایید کاربران با جستجوی نام شما می‌توانند اطلاعات مربوط را ببینند

 • رویا می‌گوید:

  وقتی میخوام مکانی رو ثبت کنم خط قسمت آدرس کادر قرمز میاد و مکان ثبت نمیشه.. علتش چی هست؟
  اینم بگم هر دو حالت تعیین آدرس رو امتحان کردم; چه خود گوگل آدرس رو تعیین کنه و چه من وارد کنم کادر دور آدرس قرمز میشه و مکان ثبت نمیشه… علتش رو نمی دونم و هر چی امتحان کردم همینجوری بود.. قبلا به راحتی ثبت می کردم اما الان مدتیه که نمیشه.. لطفا اگر تو این زمینه تجربه ایی دارید بگید که منم مشکلم حل بشه.. ممنون

  • با سلام
   تا به حال تجربه‌ای اینچنین نداشتیم
   احتمال دارد منطقه‌ای که قصد ثبت آدرس در آن را دارید، در گوگل تعریف نشده باشد و شاید آدرس را نمی‌تواند به صورت مکتوب در آورد.
   در این طور موارد می‌بایست با پشتیبانی نقشه گوگل در تماس باشید تا مشکل را بررسی کنند

 • سلام وقتتون بخیر
  من ادرس شرکتم رو ثبت کردم
  پیام تایید هم برام اومده
  ولی وقتی روی لینکی که میفرسته برام کلیک میکنم (see your addition) با صفحه ارور 403 مواجه میشم که میگه امکان دسترسی به سرور براتون وجود نداره
  چرا ؟

  • با سلام
   بخش‌هایی از خدمات گوگل و همچنین لینکی که برای شما ارسال شده، برای کاربران ایرانی مسدود است و باید از ابزارهایی که IP شما را تغییر می‌دهند استفاده کنید
   همچنین می‌توانید به صورت معمول وارد حساب کاربری خود در گوگل مپ شوید و اطلاعات ثبت شده را مشاهده کنید

  • با سلام
   نقشه گوگل برای محل‌های مختلف تصویر هم می‌پذیرد ولی این تصاویر تاریخچه ندارند و به صورت اتفاقی ممکن است تصویری از تاریخ مورد نظر شما در آن یافت شود

 • حدیث خانوم می‌گوید:

  سلام ممنون از آموزش بسیار خوبتون. من لوکیشن مورد نظرم رو ثبت کردم روی نقشه اما ایمیل واسم نیومد و در قسمت my activities چیزی ثبت شده چکار باید بکنم؟

 • با سلام،من وقتی میخوام مکانی ثبت کنم در قسمت دسته بندی یا انتخاب عکس و روز و ساعت کاری وارد نمیشه که انتخاب کنم ،ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام
   مشکل شما را دقیق متوجه نشدم که چیست. امکان ثبت مکان در گوگل که ظاهرا مشکلی ندارد. مطالب را مجددا با دقت بخوانید و اگر از مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید، از یک مرورگر به‌روز استفاده نمایید

 • محمد می‌گوید:

  با سلام،میخواستم بپرسم تمام مکانهایی که روی مپ ثبت شده توسط کاربرها انجام شده یا بعضی از مکانها رو خود گوگل ثبت میکنه؟مرسی

  • با سلام
   احتمال اینکه گوگل هم برخی محل‌های مهم را ثبت یا ویرایش کند وجود دارد ولی مشخص نیست که آیا قطعا این کار را انجام داده یا خیر

 • شروین می‌گوید:

  با سلام
  میبینم که بعضی از کسب و کار ها عکس پانوراما میزارن و میشه محیط کسب و کار رو ۳۶۰ درجه دید
  به چه شکل میتونم از این قابلیت استفاده کنم دوست عزیز

  • با سلام
   اگر عکس را به صورت پاناروما تهیه کنید و در گوگل آپلود کنید، گوگل به صورت خودکار آن را تشخیص می‌دهد و به شکل مورد نظر نشان می‌دهد

 • سلام
  در گوگل مپ، مکان ، ثبت شده بود و نظرات زیادی از مخاطبین هم در آن بود .خود من بعنوان local guide نظرات و عکس های زیادی برای آن مکان ثبت کرده بودم . به یکباره تمام سوابق اسم و مشخصات مکان و نظرات مخاطبین حذف شده است الان در سوابق من، عکس ها هست امابعنوان مکان ناشناس نشان داده میشود.این کار توسط خود گوگل مپ صورت گرفته یا خیر؟ آیا امکان برگرداندن نظرات مخاطبین و سابقه قبلی وجود دارد یا خیر؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *