مشکل دانلود gradle در Android Studio

در سال‌های اخیر برنامه‌نویسی موبایل و به ویژه برای سیستم عامل اندروئید در کنار گزینه‌هایی مانند طراحی نرم‌افزار تحت وب موبایل و یا طراحی سایت واکنش‌گرا، با توجه به افزایش روزافزون استفاده از گوشی‌های همراه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

نرم‌افزار Android Studio ابزاری است که برای طراحی نرم‌افزار موبایل در سیستم عامل اندروئید به کار گرفته می‌شود. زمانی که برای اولین بار این نرم‌افزار را اجرا کنید، نرم‌افزار جانبی Gradle به صورت خودکار می‌بایست دانلود و نصب شود. با توجه به مشکلات ممنوعیت دسترسی یا مشکلات سرعت ممکن است در این بخش با مشکلاتی مواجه شوید. برای حل کردن این مشکل، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- بعد از نصب Android Studio آن را اجرا کنید و یک پروژه جدید ایجاد کنید.

۲- Android Studio را ببندید.

۳- به آدرس C:\Users\[your user]\.gradle\wrapper\dists مراجعه کنید و شاخه‌ای با نامی مشابه gradle-1.X-all را بیابید. (که به جای X عددی مثل 12 یا 10 یا … وجود دارد که به نگارش Android Studio وابسته است)

دانلود Gradle

۴- با توجه به نگارش Gradle آن را از نشانی http://gradle.org/downloads دانلود کنید.

۵- در ادرس C:\Users\[your user]\.gradle\wrapper\dists یک شاخه با نامی طولانی ایجاد شده. وارد آن شوید و gradle ای که در مرحله 4 دانلود کردید را به صورت فایل zip در آنجا قرار دهید.

۶- مطابق تصویر زیر Environment Variables برای Gradle بسازید.

راهنما: برای پیدا کردن تنظیمات Environment Variables می‌توانید در منوی استارت ویندوز، عبارت «Environment» را جستجو کنید.
همچنین می‌توانید روی گزینه‌ی My Computer کلیک راست کنید و گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید سپس به بخش Advanced system settings مراجعه کنید و روی دکمه‌ی Environment Variables کلیک کنید.

([your user]: نام کاربر شما در ویندوز می‌باشد. و نام های gradle-1.12-all و gradle-1.12 با توجه به نگارش Gradle شما متغیر هستند.)

۷- Android Studio را اجرا کنید. مراحل نصب Gradle آغاز می‌شود. صبر کنید تا مراحل نصب به پایان برسند. برای تکمیل نصب ممکن است به استفاده از ابزارهای جانبی برای رد شدن از فیـلتر نیاز داشته باشید.

23 نظر در مورد «مشکل دانلود gradle در Android Studio»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱