طراحی سایت با لاراول(یک‌سال پشتیبانی رایگان)

لاراول( Laravel ) یکی از محبوب‌ترین فریم‌ورک‌های برنامه‌نویسی php تحت وب است. لاراول در مدت کوتاهی توانست گوی سبقت را از سایر رقبا برباید و امروز به عنوان پرکاربردترین فریم‌ورک برنامه‌نویسی PHP شناخته می‌شود.

فریم‌ورک لاراولبا توجه به مزایای زیادی که استفاده از لاراول برای طراحی سایت‌های اختصاصی به همراه دارد، در بسیاری از موارد استفاده از این فریم‌ورک گزینه‌ای مناسب برای طراحی و برنامه‌نویسی سایت شما به حساب می‌آید. Laravel Website Development یا توسعه‌ی سایت با لاراول در روکا با تجربه‌ی چندین ساله و با توجه به نیازهای فعلی شما و با پیش‌بینی تغییراتی که در آینده مورد نظر شماست با بهترین کیفیت به انجام می‌رسد.

چه نوع سایت‌هایی را می‌توان با لاراول طراحی کرد ؟

۱- طراحی سایت اطلاع‌رسانی یا شرکتی یا پورتال

اگر حجم اطلاعات در سایت اطلاع‌رسانی یا شرکتی شما زیاد باشد یا امکاناتی را نیاز داشته باشید که با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا در دسترس نباشند، امکان برنامه‌نویسی آن با لاراول به آسانی وجود دارد.

۲- طراحی فروشگاه اینترنتی با لاراول

طراحی فروشگاه اینترنتی با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. اگر امکانات و ابعاد فروشگاه اینترنتی به گونه‌ای باشد که سیستم‌های فروشگاه‌ساز و افزونه‌ی ووکامرس برای انجام این کار مناسب نباشند، با استفاده از لاراول می‌توان یک فروشگاه اینترنتی با امکانات گسترده و قابلیت‌های دلخواه برنامه‌نویسی نمود. همچنین امکان برنامه‌نویسی فروشگاه اینترنتی دو و چند زبانه و قابلیت‌های پیشرفته‌تری که دسترسی به آن‌ها در سیستم‌های فروشگاه‌ساز وجود ندارد، در لاراول امکان‌پذیر است.

۳- برنامه نویسی وب سرویس با لاراول

لاراول به دلیل امکانات گسترده‌ای که دارد، یکی از ابزارهای مناسب جهت توسعه‌ی وب سرویس به شمار می‌رود. برخی امکانات در لاراول مختص طراحی و برنامه‌نویسی وب سرویس یا API وجود دارد.

۴- برنامه‌نویسی سایت‌های سفارشی با لاراول

اگر ایده‌ای جدید در ذهن دارید که پیش از این مشابه آن پیاده‌سازی نشده است، سایت مورد نظر شما باید به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی شود. لاراول از بهترین گزینه‌ها برای این کار به حساب می‌آید.

سرعت لاراول

سرعت یکی از عوامل مهم در هر سایت اینترنتی به شمار می‌رود. سرعت از دو جهت می‌تواند در نیل به نتیجه‌ی نهایی موثر باشد. جهت اول، کاهش استفاده از منابع سخت‌افزاری که کاهش هزینه‌های نگهداری را به دنبال دارد و جهت دوم، بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. هر چه سرعت بارگزاری سایتی بیشتر باشد، موتورهای جستجو آن را بهتر رتبه‌بندی می‌کنند و در نتیجه مشتریان بیشتری جذب سایت خواهند شد.

سایت پرسرعت سفارشی با لاراول
فریم‌ورک لاراول با استفاده از فناوری بارگزاری دیرهنگام( Lazy Loading ) و کش ( Cache ) اطلاعات سرعت دسترسی به محتوا را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد. استفاده از روش‌های فنی در پیاده‌سازی نیز سبب می‌شود سرعت اجرا و نمایش اطلاعات به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

امنیت در طراحی سایت با لاراول

طراحی سایت با لاراول در مقایسه با سایر فریم‌ورک‌های طراحی سایت و وردپرس دارای سطح امنیتی بالاتر است. پیاده‌سازی لاراول به شکلی بوده است که برنامه‌نویس سایت اگر مطابق دستورالعمل‌های این فریم‌ورک کار طراحی سایت را انجام بدهد، احتمال خطاهای امنیتی به حداقل می‌رسد. البته همیشه بخش قابل توجهی از سطح امنیتی سایت به مهارت و تجربه‌ی برنامه‌نویس وابسته است که می‌بایست اصول امنیتی و فنی لازم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی را در نظر داشته باشد.

سئو در لاراول

اگر برای طراحی سایت، از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده نشود، برنامه‌نویس مسئول رعایت تمامی اصول سئو یا بهینه‌سازی سایت در موتورهای جستجو خواهد بود. در چنین شرایطی تخصص و دانش برنامه‌نویس در زمینه‌ی سئو نقشی اساسی را ایفا می‌کند.

از شیوه‌ی ایجاد پیوند برای کلمات کلیدی، کدهای متای سئو، عنوان صفحات، ساختار فنی کدهای HTML و بسیاری موارد دیگر می‌بایست توسط یک برنامه‌نویس خبره که آشنایی کافی با سئو داشته باشد، پیاده‌سازی شوند. بنابراین موفقیت یک سایت اختصاصی نیازمند مجموعه‌ای از اطلاعات مرتبط است که همگی در کنار هم می‌بایست در جهت اهداف پروژه به کارگیری شوند.
معایب لاراول برای طراحی سایت

معایب طراحی سایت با لاراول

هر روش و ابزار در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز به همراه می‌آورد. فهرست مهم‌ترین معایب طراحی سایت با لاراول را مشاهده می‌کنید:

 • هزینه‌ی بیشتر در مقایسه با طراحی سایت با وردپرس
  به طور کلی برنامه‌نویسی سایت در مقایسه با طراحی سایت با ابزارهای آماده مثل وردپرس هزینه‌ی بیشتری دارد.
 • پیچیدگی بیشتر
  استفاده از سایتی که با لاراول برنامه‌نویسی شده است در مقایسه با یک سایت بر پایه وردپرس مشکل‌تر است. همچنین اضافه کردن امکانات جدید و انجام تغییرات در سایت با پیچیدگی بیشتری همراه است.
 • زمان بیشتر برای طراحی سایت
  برنامه‌نویسی کاری تخصصی است و زمان مورد نیاز برای پیاده‌سازی اولیه و انجام تغییرات جزئی روی آن در مقایسه با وردپرس زمان بیشتری نیاز دارد.
 • محدودیت‌های لاراول
  تغییر دادن قالب سایت طراحی شده با لاراول به آسانی نصب قالب‌ها روی وردپرس نیست. همچنین به دلیل کمتر بودن برنامه‌نویسان باتجربه، پیدا کردن متخصص برای نگهداری و توسعه‌ی سایت می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد.
 • به‌روزرسانی پیچیده‌تر
  سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس به آسانی چند کلیک به‌روزرسانی می‌شوند ولی به‌روزرسانی یک فریم‌ورک مثل لاراول هرچند امکان‌پذیر است، می‌تواند طولانی‌تر و پیچیده‌تر باشد و به صورت خودکار قابل اجرا نیست.

هرچند استفاده از لاراول برای طراحی سایت دارای معایب بالا است، با این حال هنگامی که مزایا و معایب آن را در دو کفه‌ی ترازو قرار می‌دهیم، در انجام بسیاری از پروژه‌ها، لاراول گزینه‌ای مقرون به صرفه و انتخابی منطقی به شمار می‌رود.

پرسش‌های متداول طراحی سایت با لاراول

برای اجرای لاراول روی هاست به چه زیرساخت‌هایی نیاز است ؟

برای میزبانی یک سایت طراحی شده با لاراول، می‌بایست از یک هاست اشتراکی یا سرور مجازی یا سرور اختصاصی لینوکس که آخرین نگارش‌های php و MySQL روی آن نصب شده است استفاده کنید.

طراحی سایت با لاراول بهتر است یا طراحی سایت با وردپرس ؟

وردپرس و لاراول دو ابزار قدرتمند برای طراحی سایت هستند. اینکه کدامیک برای شما بهتر است، به این بستگی دارد که در حال حاضر چه نیازهایی دارید و در آینده ممکن است چه تغییراتی در سایت شما نیاز باشد.

آیا در طراحی سایت با لاراول از آخرین نسخه‌ی آن استفاده می‌شود ؟

بله. ما در روکا همیشه دانش و ابزارهای به روز را برای برنامه‌نویسی و طراحی سایت استفاده می‌کنیم.

توسعه‌پذیری و حق مالکیت کدها چگونه است ؟

سایت‌هایی که ما در روکا طراحی می‌کنیم، به صورت رمزنشده و به صورت قابل توسعه در اختیار شما قرار خواهند گرفت و از این جهت نگرانی و محدودیتی وجود ندارد.

هرچند یکی از اهداف فریم‌ورک‌های برنامه‌نویسی و طراحی سایت، افزایش توسعه‌پذیری سیستم است، با این حال یک نرم‌افزار توسعه‌پذیر تنها توسط برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگانی با تجربه قابل تولید است. برنامه‌های نوشته شده توسط برنامه‌نویسان تازه‌کار تقریبا غیرقابل تغییر و توسعه هستند و در آینده سبب می‌شوند تا هزینه‌های سربار نگهداری به شدت افزایش یابند.

آیا سایت‌های طراحی شده با لاراول قابل به‌روزرسانی هستند ؟

حجم بسیار زیادی از کدهای استفاده شده در انواع روش‌های طراحی سایت توسط برنامه‌نویسان نوشته نمی‌شود و برای افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ و زمان از کتابخانه‌های آماده استفاده می‌شود. این کتابخانه‌ها اغلب به صورت مداوم با امکانات جدید و رفع اشکال‌های متعدد به روزرسانی می‌شوند. استفاده از یک فریم‌ورک پیشرفته مانند لاراول این مزیت را دارد که به‌روزرسانی این کتابخانه‌ها در آن به آسانی و در زمانی کوتاه قابل انجام است.

آیا مدیریت سایت‌های طراحی شده با لاراول آسان است ؟

بخش مدیریت سایت‌های اختصاصی هم بسته به نیاز سایت و با خلاقیت و مهارت برنامه‌نویس پیاده‌سازی می‌شود. ما در روکا تلاش می‌کنیم بخش مدیریت سایت هم به ساده‌ترین شکل ممکن طراحی شود تا شما به عنوان مدیر سایت به آسانی بتوانید سایتتان را مدیریت کنید.

هزینه طراحی سایت با لاراول چقدر است ؟

سایت‌هایی با لاراول توسعه پیدا می‌کنند که امکانات سفارشی و ویژه نیاز دارند و بنابراین قیمت دقیقی برای آن وجود ندارد. قیمت و هزینه طراحی سایت لاراول بر اساس امکانات مورد نیاز و زمان لازم برای برنامه‌نویسی آن تعیین می‌شود. گام اول برای محاسبه هزینه طراحی سایت لاراول، برآورد زمان لازم برای برنامه‌نویسی است و سپس برآورد هزینه بر اساس زمان انجام پروژه محاسبه و اعلام می‌گردد.

تغییر و توسعه سایت طراحی شده با لاراول به چه صورت است ؟

اینکه سایت شما در طول زمان به تغییرات و توسعه نیاز داشته باشد موضوعی طبیعی است. بنابراین ما همیشه در تلاش هستیم که در زمان اجرای مراحل اولیه پروژه، کار را به شکلی انجام دهیم که اعمال تغییرات و توسعه‌ی آن در آینده ممکن و آسان و کم‌هزینه باشد.

طراحی سایت و فروشگاه اختصاصی با لاراول

برای ارزیابی و امکان‌سنجی طراحی سایت یا اپلیکیشن تحت وب با استفاده از لاراول با ما تماس بگیرید. ما در روکا آمادگی داریم پروژه‌هایی با موضوع‌های مختلف از جمله طراحی سایت، طراحی سرویس‌های تحت وب، طراحی نرم‌افزار و پورتال‌های تحت وب و طراحی فروشگاه اینترنتی در ابعاد مختلف را به صورت اختصاصی تحلیل، طراحی و برنامه‌نویسی کنیم.

۶ نظر در مورد «طراحی سایت با لاراول(یک‌سال پشتیبانی رایگان)»

 • خانه هوشمند می‌گوید:

  سلام. هزینه طراحی سایت با لاراول برای اسمارت هوم با امکانات اولیه و عمومی و طراحی اختصاصی و مرتبط با خانه هوشمند در چه رنج قیمتی هست؟

  • با سلام
   برای برآورد قیمت طراحی سایت با لاراول باید امکانات مورد نیاز را به طور دقیق ارسال نمایید تا پس از بررسی اعلام شود

 • سلطانی می‌گوید:

  سلام. طراحی فروشگاه اینترنتی با لاراول بهتر است یا با ووکامرس ؟

  • با سلام.
   انتخاب بین لاراول و ووکامرس برای طراحی فروشگاه اینترنتی به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. لاراول برای فروشگاه‌های پیچیده و انعطاف‌پذیر با امکانات خاص مناسب‌تر است، در حالی که ووکامرس برای فروشگاه‌های ساده و ارزان‌تر که راه‌اندازی و مدیریت آن آسان باشد، انتخاب بهتری است. قبل از انتخاب نهایی، نیازها و اهداف خود را به طور کامل مشخص کنید، با متخصصان مشورت کنید و پس از بررسی مزایا و معایب هر کدام، تصمیم بهینه را بگیرید.

 • نقدی می‌گوید:

  سلام. با توجه به اینکه خیلی‌ها می‌گویند پایتون و جنگو برای طراحی سایت سفارشی بهتر است، مزیت لاراول نسبت به جنگو و پایتون چیست که برای طراحی سایت از آن استفاده شود بهتر است

  • با سلام
   درست است که پایتون و جنگو نیز برای طراحی سایت‌های سفارشی محبوب هستند، اما لاراول مزایای قابل توجهی ارائه می‌دهد که آن را به انتخابی خوب تبدیل می‌کند. سرعت توسعه‌ی سایت‌های سفارشی با استفاده از لاراول زیاد است و برنامه‌نویسان زیادی برای آن وجود دارد که کار اصلاحات و نگهداری آن را در آینده برای شما آسان‌تر می‌کند. همچنین با توجه به اینکه زبان برنامه‌نویسی php به صورت اختصاصی برای وب طراحی شده است، منابع میزبانی و نرم‌افزاری و کارایی آن برای توسعه‌ی سایت‌ها به طور کلی به نسبت پایتون گسترده‌تر و در دسترس‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *