مزایای استفاده از پروتکل https در طراحی سایت

ارتباط مرورگرها با هاست از طریق دستورالعمل‌هایی که به صورت استاندارد تعریف شده‌اند به انجام می‌رسد. دو استاندارد که به صورت عمومی در این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند http و https نام دارند.

پروتکل وب https

در هنگام تهیه‌ی هاست برای طراحی سایت، امکان فعال‌سازی هر دو پروتکل فوق فراهم است. استفاده از پروتکل https در کنار http که به صورت معمول در تمامی هاست‌ها موجود است، مزیت‌های متعددی دارد که در ادامه آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

بهتر شدن وضعیت سئو سایت

گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است که سایت‌های استفاده کننده از پروتکل ایمن https یک نمره‌ی مثبت در سئو دریافت می‌کنند و در نتیجه ممکن است از رقبای نزدیک خود که این مزیت را ندارند پیشی بگیرند.

بهبود امنیت انتقال اطلاعات

اطلاعات ارسال شده از طریق پروتکل http در شبکه‌ی داخلی و اینترنت توسط افرادی که واسطه هستند، قابلیت مشاهده و تغییرات را دارند. با استفاده از پروتکل https، این مشکل که به Man-in-the-middle attack شناخته می‌شود، برطرف می‌شود. پروتکل https از دیده شدن اطلاعات و تغییر یافتن آن‌ها جلوگیری می‌کند. در صورت تغییر اطلاعات ارسالی از هر دو طرف، این تغییرات قابل شناسایی هستند.

استفاده از قابلیت‌های جدید مرورگرها

نسخه‌های جدید مرورگرهای وب، برخی امکانات مانند دریافت اطلاعات مهم مثل مکان فیزیکی کاربر را تنها برای سایت‌هایی با پروتکل https فعال می‌کنند. سایت‌هایی که از سیستم http استفاده کنند، نمی‌توانند از تمامی امکانات جدید مرورگرها بهره‌مند شوند. برخی از این قابلیت‌ها شامل مختصات جغرافیایی کاربر و برخی ویژگی‌های دیگر مثل استفاده از دوربین و میکروفون در مرورگر هستند.

عدم نمایش هشدار امنیتی در صفحات ورود

در نگارش جدید مرورگرها، صفحات سایت که شامل فیلدهای دریافت گذرواژه باشند و از پروتکل رمزنشده http استفاده کنند، همراه با پیام‌های هشداری برای کاربران به نمایش درمی‌آیند که ممکن است باعث کاهش حس امنیت و کاهش بازدیدهای سایت شود. در نتیجه بهتر است این گونه سایت‌ها از پروتکل https استفاده کنند.

ایجاد حس امنیت در کاربران و مخاطبان

سایت‌هایی که از پروتکل امنیتی https استفاده کنند، در نوار آدرس مرورگر با رنگ‌ها و آیکون‌های مرتبط با امنیت نشانه‌گذاری می‌شوند. این تفاوت می‌تواند حس اعتماد و امنیت را در مخاطبان افزایش دهد. به ویژه هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی که حس امنیت و اعتماد از پیش‌نیازهای موفقیت در تجارت الکترونیک به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱