تبدیل آدرس سایت به https با htaccess

همان طور که می‌دانید یکی از عوامل که می‌تواند اثر مثبت روی سئو سایت بر جای بگذارد، استفاده از آدرس‌های https به جای http در سایت است. برای انجام این کار به مراحل مختلفی نیاز است. در این نوشته فرض بر این است که تمامی مراحل لازم شامل خرید گواهی امنیتی، نصب آن، انجام تنظیمات لازم روی سیستم مدیریت محتوا یا سیستم برنامه‌نویسی سایت و سایر نکات لازم انجام شده است.

پروتکل وب https

اکنون برای اینکه کاربران پس از مراجعه به سایت با آدرس قدیمی، به صورت خودکار به آدرس جدید با https هدایت شوند، لازم است تا کدهای زیر در ابتدای فایل htaccess درج شوند:

این کدها ابتدا بررسی می‌کنند که آیا درخواست کاربر از طریق پورت ۸۰ بوده است یا خیر. پورت ۸۰ مربوط به پروتکل http است که حالت رمزگزاری نشده است. در صورتی که کاربر آدرس قدیمی سایت را باز کرده باشد، درخواست به همان صورت و تنها از طریق پروتکل جدید https، تکرار خواهد شد.

نکته‌ای که در اینجا قابل توجه است، هدایت کاربر به آدرس جدید با کد ۳۰۱ است. این کد به موتورهای جستجو و گوگل اعلام می‌کند که تغییر آدرس دائمی و نهایی است. از این پس تمام امتیازهای سئو تخصیص داده شده به این صفحه باید به آدرس جدید منتقل شوند.

تبدیل سایت وردپرس به https با استفاده از htaccess

سایت وردپرس علاوه به تنظیمات htaccess که راهنمای آن را در بالا مشاهده کردید، به ویرایش تنظیمات و پایگاه داده نیز نیازمند است. برای مشاهده‌ی راهنمای تبدیل سایت وردپرس به https، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱