استفاده از Chat GPT برای طراحی سایت

هوش مصنوعی به پیشرفته‌های جذابی رسیده است و امکان انجام فعالیت‌هایی را برای ما به وجود آورده است که پیش از این یا بسیار مشکل و زمانبر بود است یا اینکه حتی گاهی غیر ممکن به نظر می‌رسیده است.

ربات هوش مصنوعی Chat GPT هم یکی از آخرین پیشرفت‌های دنیای هوش مصنوعی است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این ربات می‌تواند با دقتی باورنکردنی، پاسخ پرسش‌های شما را در زمینه‌های مختلف به صورت متن قابل خواندن ارائه کند. حتی می‌تواند برای شما کدنویسی انجام بدهد یا جداول و اطلاعات و فرمول‌های ریاضی را در پاسخ به پرسش‌های شما ارسال کند.

چت جی پی تی

آیا Chat GPT جایگزین یک انسان است ؟

هوش مصنوعی پیشرفت‌های باورنکردنی داشته است ولی همان‌طور که نامش پیداست با هوش انسانی تفاوت دارد و بسیاری از پیچیدگی‌ها که مغز یک انسان می‌تواند به آن وارد شود را ندارد. برخی از تفاوت‌های هوش مصنوعی با مغز انسان شامل خلاقیت، احساس و محدودیت‌های ارتباطی است. حتی بهترین ربات‌های هوش مصنوعی هم هنوز به تنهایی نمی‌توانند بدون حضور انسان‌ها با محیط اطراف و انسان‌های دیگر ارتباط کامل برقرار کنند و به راهنمایی و اصلاح مداوم دستورالعمل‌ها نیاز دارند.

برنامه‌نویسی با هوش مصنوعی

نوشتن قطعات کد با هوش مصنوعی اکنون امکان‌پذیر شده است و برای مثلا Chat GPT می‌تواند کدهای کارآمدی برای انجام برخی فعالیت‌های متداول تولید کنند. با این حال هنوز فاصله‌ی زیادی برای جایگزینی انسان‌ها با ربات‌ها وجود دارد. یک ربات تنها می‌تواند از اطلاعاتی که قبلا جمع‌آوری کرده است و نمونه‌هایی که قبلا موجود بوده‌اند الگوبرداری کند و کدهایی با ترکیب این اطلاعات ایجاد و ارائه کند. ولی یک ربات نمی‌تواند برای حل مسائل جدید و نیازمند خلاقیت و تفکر و احساس راه‌حل‌های واقعی ارائه کند.

در بسیاری از مواقع هم کدهای ارائه شده توسط ربات‌های هوش مصنوعی به بازبینی و اصلاح و توسعه توسط انسان وابسته هستند.

در حال حاضر وجود ربات‌های برنامه‌نویس دستیارهای مفیدی برای برنامه‌نویسان هستند که کار توسعه و تولید نرم‌افزارهای را سریع‌تر و با کیفیت‌تر می‌کنند. شاید سال‌هایی طولانی لازم باشد که یک ربات به تنهایی بتواند پس از دریافت دستور، کدهای یک نرم‌افزار کامل و بدون نقص را تولید کنند.

ربات‌ها در طراحی سایت چه کاربردی دارند ؟

ربات‌هایی مثل Chat GPT و موارد متعدد دیگر که در ابعاد کوچکتر وجود دارند کمک قابل توجهی در طراحی سایت و برنامه‌نویسی هستند. بسیاری از فعالیت‌هایی که برای انسان تکراری و زمانبر بوده است اکنون توسط Chat GPT به خوبی و با سرعت زیاد قابل انجام هستند. فعالیت‌هایی مثل:

 • طراحی ساختار یک سایت شامل منوها، صفحات داخلی، ترکیب صفحه‌ی اصلی
 • پیشنهاد عنوان‌ها و متن‌ها و موضوعات مورد نیاز در یک سایت
 • پیشنهاد طرح‌های گرافیکی و رنگ و شکل صفحات سایت
 • ایجاد کدهای برنامه‌نویسی برای عملکردهای عمومی یک سایت
 • ایجاد کدهای ویژه که به مطالعه‌ی مستندات زیاد نیازمند هستند ولی پیچیدگی فنی زیادی ندارند

استفاده از Chat GPT در سئو سایت

ربات‌ها نقشی مهم‌تر در سئو سایت ایفا می‌کنند. بخش عمده‌ای از کار سئو، تحقیقات کلمات کلیدی، تولید محتوا و بهینه‌سازی ساختار سایت است. هوش مصنوعی در این بخش‌ها توانایی قابل توجهی دارند. تولیدکنندگان محتوا اکنون می‌توانند در زمانی کوتاه، کلمات کلیدی مهم در زمینه‌ی فعالیت سایت را پیدا کنند و محتواهایی که تولید آن به ساعت‌ها تحقیق و جستجو وابسته بود را در چند دقیقه جمع‌آوری نمایند و در نهایت با مقدار کمی زمان برای ویرایش و ساختاربندی در سایت منتشر نمایند.

البته باید توجه داشت که گوگل نیز از این اتفاقات آگاهی دارد و تلاش می‌کند بین متن‌های ارزشمند انسانی و متن‌های با اشتباه و تولیدشده توسط ماشین تفاوت قائل شود. متن‌های ماشینی فاقد مفهوم و ارزش جدید هستند و تنها خلاصه‌هایی از سایر محتواهای موجود به شمار می‌روند که احتمال وجود اشتباه هم در آن کم نیست.

ابزارهای هوش مصنوعی جایگزین ChatGPT

ابزارهای جدید هوش مصنوعی با سرعت زیادی در حال توسعه هستند. برخی به صورت رایگان و برخی به صورت تجاری برای فعالیت‌های مختلف مرتبط با طراحی سایت و سئو می‌توانند به کمک شما بیایند. برخی از ابزارها که به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند شامل موارد زیر هستند:

 1. Uizard
 2. Designs AI
 3. Framer
 4. Durable
 5. SEO.ai
 6. Surfer SEO
 7. Alli AI
 8. RankIQ

با دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی و جستجوی گوگل همیشه می‌توانید ابزارهای هوش مصنوعی مفید برای نیازهای خود را پیدا کنید.

ربات‌ها چه کارهایی را نمی‌توانند انجام بدهند ؟

حتی اگر روزی ربات‌ها بتوانند یک سایت کامل را طراحی و پیاده‌سازی کنند، برخی فعالیت‌ها وجود دارد که بدون مهارت انسانی قابل انجام نیست. برای مثال بهینه‌سازی پایگاه داده در حجم‌های سنگین هنوز کاری بسیار پیچیده است که حتی هوش انسانی هم برای انجام آن با چالش‌هایی روبرو است. یا برنامه‌نویسی عملکردهایی که قبلا مشابه آن وجود نداشته است و به خلاقیت نیازمند است. مراحل خرید دامنه و هاست و ایجاد ارتباط بین آن‌ها در کنار رفع اشکال‌های متعدد و متنوع که ممکن است در زمان اجرای سایت به وجود بیاید، بدون هوش انسانی قابل انجام نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *