۱۲ نوع سایت که می‌توانند با لاراول طراحی شوند

لاراول محبوب‌ترین فریم‌ورک برنامه‌نویسی به زبان php است که برای طراحی سایت و ساخت سایت‌های اختصاصی با کاربردهای ویژه استفاده می‌شود. تقریبا هر نوع سایتی را می‌توان با استفاده از لاراول طراحی کرد ولی ممکن است روش‌ها و ابزارهای بهتری که هزینه‌های تولید سایت را برای شما کمتر می‌کنند وجود داشته باشد.

به طور کلی پیش از شروع به طراحی سایت بسته به نیازهایی که وجود دارد و امکاناتی که ممکن است در آینده مورد نیاز باشند، گزینه‌ای مناسب که توجیه اقتصادی و فنی داشته باشد برای آن پروژه انتخاب شود.

فریم ورک لاراول

در ادامه به برخی از انواع سایت‌ها که ممکن است طراحی سایت با لاراول برای آن‌ها گزینه‌ای مناسب است را مشاهده می‌کنید.

انواع سایت‌هایی که لاراول برای آن‌ها ابزار مناسبی است

 1. سایت‌های خبری و رسانه‌ای
  سایت‌های خبری کوچک می‌توانند با سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس پیاده‌سازی شوند. ولی سایت‌های متوسط و بزرگ بهتر است به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی شوند.
 2. فروشگاه‌های آنلاین
  فروشگاه‌های اینترنتی که حجم محصولات زیاد یا بازدیدها و فروش‌های زیادی دارند بهتر است به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی شوند.
 3. سایت‌های حوزه آموزشی و آموزش آنلاین
  سایت‌های آموزشی به دلیل امکانات ویژه‌ای که دارند، لازم است تا برنامه‌نویسی شوند. این امکانات مثل آزمون آنلاین و آموزش آنلاین در سیستم‌های مدیریت محتوا محدودیت‌های زیادی دارند.
 4. سایت‌های حوزه توریسم و گردشگری
  سایت‌های گردشگری که امکانات مختلفی مثل فروش خدمات و محصولات را در کنار اطلاع‌رسانی انجام می‌دهند می‌بایست بسته به نیاز به صورت اختصاصی آماده شوند.
 5. سایت‌های حوزه خدمات بهداشتی و پزشکی
  سایت‌های پزشکی و خدمات بهداشتی ممکن است ساده باشند یا دارای امکانات پیشرفته‌تری مثل رزرو وقت و پرونده بیماران و ... را بخواهند ارائه دهند. سایت‌هایی که صرفا اطلاع‌رسانی باشند می‌تواند با وردپرس طراحی شوند.
 6. سایت‌های حوزه بیمه و مالی
  نیاز به امکانات ویژه در صنایع بیمه و خدمات مالی معمولا وجود دارد و به همین دلیل لازم است تا این امکانات به صورت سفارشی پیاده‌سازی شوند.
 7. سایت‌های حوزه ورزش و تفریح
  برخی از خدماتی که در سایت‌های ورزشی و تفریحی نیاز هستند، در سیستم‌های مدیریت محتوا قابل دسترسی نیستند و لازم است تا به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی شوند.
 8. سایت‌های حوزه خودرو و حمل و نقل
  این نوع سایت‌ها هم معمولا امکاناتی نیاز دارند که از به صورت آماده موجود نیستند و باید بسته به نیاز پیاده‌سازی شوند.
 9. سایت‌های حوزه تحقیقات علمی و پژوهشگاهی
  سایت‌های علمی به طور کلی دارای بخش‌های تخصصی و نیازمند امکانات متفاوت با کنترل کافی روی سطوح دسترسی هستند. به همین دلیل نمی‌توان آن‌ها را با سیستم‌های آماده طراحی نمود.
 10. سایت‌های حوزه خدمات رستورانی و غذا
  امکان سفارش آنلاین غذا به شکلی متناسب با نیازهای این صنعت به طراحی ویژه و اختصاصی در دسترس خواهد بود.
 11. سایت‌های حوزه تجارت و بازاریابی
  امکاناتی شامل تبلیغات، نظرسنجی، تهیه‌ی گزارش‌های مختلف و اجرای کمپین‌های خلاقانه بازاریابی تنها با برنامه‌نویسی امکان‌پذیر است.
 12. سایت‌های حوزه خدمات مشتریان و باشگاه مشتریان
  برای حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید در سیستم‌های باشگاه مشتریان، لازم است تا به صورت دائم طرح‌ها و ایده‌های جدیدی به اجرا درآیند. این طرح‌ها می‌بایست در سیستم توسعه پیدا کنند.

مواردی که در بالا به آن اشاره شد تنها بخشی از انواع سایت‌هایی است که بهتر است با لاراول پیاده‌سازی شوند ولی نیازهای موجود در کسب و کارهای مختلف بسیار متنوع‌تر هستند. برای مشاوره و تصمیم‌گیری در خصوص پیاده‌سازی سایت‌هایی با کاربردها و عملکردهای مختلف با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *