Pine Script چیست و چه کاربردها و توانایی‌هایی دارد ؟

زبان اسکریپت Pine یک زبان برنامه‌نویسی مخصوص به سایت TradingView است که برای ساخت ابزارهای ترید مثل اندیکاتور، استراتژی معاملاتی و پیام‌های هشدار کاربرد دارد. این سایت از مشهورترین سایت‌های آنالیز تکنیکال است که امکانات متعددی در اختیار بیش از ۵۰ میلیون کاربر خود قرار داده است.

زبان اسکریپت Pine به زبان برنامه‌نوسی پایتون شباهت دارد و اگر پیش‌از این با پایتون آشنایی داشته باشید، یادگیری Pine برای شما آسان‌تر خواهد بود.

زبان Pine در TradingView

یادگیری زبان Pine

مرجع یادگیری این زبان برنامه‌نویسی، مستندات موجود در سایت تریدینگ‌ویو است. همچنین ویدئوها و مطالب آموزشی زیادی در سایت‌های اینترنتی قابل جستجو هستند که مراحل یادگیری این زبان را برای شما آسان می‌کنند. با توجه به اینکه کاربرد این زبان در محدوده‌ی مشخص و کوچکی است، یادگیری آن نسبت به زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر ساده‌تر و روان‌تر است. البته نیاز است تا با برخی اصطلاحات و معانی دنیای تجارت و خرید و فروش و سرمایه‌گذاری و بازارهای مالی آشنایی پیدا کنید.

اگر قبلا تا حدودی با برنامه‌نویسی آشنا باشید، یادگیری زبان Pine نباید بیش از چند روز برای شما زمان ببرد. برای اینکه بتوانید سریع‌ترین شروع را در یادگیری Pine یا زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر داشته باشید، استفاده از ویدئوهای آموزشی که به صورت رایگان در اینترنت قابل دسترسی هستند، بهترین روش به حساب می‌آید. پس از آشنایی اولیه می‌توانید به سایت‌های مرجع که توضیحات دقیق‌تر و رسمی در آن‌ها نوشته شده است، مراجعه کنید.

کسب در آمد از یادگیری زبان Pine

همان طور که گفته شد این زبان برای استفاده در سایت TradingView کاربرد دارد و با یادگیری آن تنها می‌توانید از عملکردهای حرفه‌ای این سایت استفاده کنید. برای کسب درآمد از این زبان نیازی نیست تا خودتان کاربر این سایت باشید یا خودتان یک سرمایه‌گذار باشید. در عوض سرمایه‌گذاران زیادی هستند که فرصت یا دانش لازم برای برنامه‌نویسی Pine را ندارند و حاضر هستند تا برای دسترسی به امکانات حرفه‌ای این سایت، یک برنامه‌نویس را به استخدام در بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *