بارگزاری CSS و JS در قالب وردپرس به صورت Lazy

وردپرس مکانیزم مشخصی برای بارگزاری فایل‌های CSS در بخش پابرگ قالب در اختیار طراح سایت قرار نمی‌دهد. با استفاده از کدهای زیر می‌توانید فایل‌های جانبی JS و CSS را در انتهای قالب درج کنید.

درج کدهای CSS و JS در انتهای قالب سبب می‌شود تا سرعت نمایش سایت افزایش پیدا کند و وضعیت سئو سایت در گوگل بهبود پیدا کند. البته باید دقت کنید که وجود برخی کدهای جاوااسکریپت و CSS برای نمایش اولیه سایت ضروری است و بدون آن‌ها، سایت عملکرد نادرستی خواهد داشت. در این صورت باید به روش معمول عمل کنید و این روش باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.

این کد بررسی می‌کند که صفحه‌ی فعلی صفحات ورود و ثبت نام و فراموشی رمز عبور پیش‌فرض وردپرس نباشد و از بارگزاری فایل‌های جانبی در این صفحات جلوگیری می‌کند.

در گذشته و پیش از اینکه سرعت سایت‌ها تا حد امروزی مورد توجه باشد، معمول بود که فایل‌های جانبی در بخش Head بارگزاری می‌شدند ولی امروزه توصیه‌ها به این سمت است که فایل‌های جانبی تا حد امکان دیر بارگزاری شوند تا مانع نمایش محتوای اصلی صفحه نباشند.

۲ نظر در مورد «بارگزاری CSS و JS در قالب وردپرس به صورت Lazy»

 • اریا می‌گوید:

  تکلیف این دو فایل چی میشه
  /css/all.css
  /js/base.min.js
  خودش میسازه یا ما باید تو تم تعریف کنیم؟ فکر کنم اموزش ناقصه

  • با سلام
   این کدها برای بارگزاری فایل‌های شما در انتهای قالب هستند. اگر فایلی ندارید که در قالب بارگزاری کنید، این کدها کاری برای شما انجام نمی‌دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *