پیام‌های خطا هنگام به‌روزرسانی وردپرس

هنگامی که وردپرس را از طریق پنل مدیریت به‌روزرسانی می‌کنید به دلایل مختلف ممکن است با پیام‌های خطا روبرو شوید. در ادامه برخی از این پیام‌ها که بیشتر رخ می‌دهند و علت و روش رفع کردن آن را مرور می‌کنیم:

وردپرس

۱- خطای تایید امضا

این خطا در وردپرس فارسی و انگلیسی با متن‌های زیر قابل مشاهده است:

اعتبار wordpress-x.x.zip را نمی‌توان تایید کرد زیرا امضایی یافت نشد.

The authenticity of wordpress-x.x.zip could not be verified as no signature was found.

این پیام خطا به دلیل مشکل در ارزیابی صحت فایل دانلود نصب وردپرس نمایش داده می‌شود. البته در حال حاضر جای نگرانی وجود ندارد چون این بخش از وردپرس به دلیل تغییر ساختار و نیاز به بازنویسی، دچار نقص است و این پیام تا زمانی که روش جدید ارزیابی صحت فایل‌های نصبی جایگزین نشود، به نمایش درمی‌آید.

۲- خطای ساخت پوشه

این خطا در نسخه‌های فارسی و انگلیسی با پیام‌های زیر رخ می‌دهند:

به‌روزرسانی ناموفق شد : نمی‌توان پوشهٔ جدید ساخت.

Installation failed: could not create directory.

وردپرس هنگام نصب به‌روزرسانی، می‌بایست چند شاخه روی هاست شما ایجاد کند و هنگامی که به دلیلی نتواند این کار را انجام دهد، پیام خطای بالا را نمایش می‌دهد.

روش‌های رفع مشکل

  1. دلیل اصلی این مشکل، پر شدن فضای دیسک روی هاست است. برای اطمینان به پنل هاست مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا فضای خالی کافی روی هاست وجود دارد یا خیر.
  2. اگر فضای هاست کافی باشد، خطا ممکن است به دلیل محدودیت دسترسی ایجاد شده باشد. برای بررسی این مشکل در پنل هاست یا ftp بررسی کنید که شاخه‌های وردپرس قابل خواندن و نوشتن باشند. معمولا مقدار Permission مناسب برای شاخه‌ها باید 755 باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *