بهترین هاست کدام است ؟

پس از طراحی سایت، برای ارائه‌ی خدمات به مخاطبان و بازدیدکنندگان لازم است تا یک هاست یا میزبان اینترنتی تهیه کنید و اسکریپت‌های سایت را در آن نشانی آپلود نمایید. همچنین خرید یک دامنه و اتصال آن به هاست مورد نظر سبب خواهد شد، دسترسی به هاست و سایت شما با یک نشانی منحصر به فرد امکان‌پذیر شود.

هاست - Host

هاست‌های اینترنتی معمولا در محل‌هایی که اینترنت و انرژی ارزان در دسترس است ایجاد می‌شوند. همچنین قرارگیری هاست در محلی که دمای طبیعی هوا سرد باشد، هزینه‌های سنگین برای خنک کردن سرورها را کاهش می‌دهد. در نتیجه کشورهایی مانند کانادا و آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی محلی مناسب برای میزبانی سرورهای اینترنتی و هاست به شمار می‌روند.

علاوه بر شرکت‌های بزرگی که کار نگهداری دیتاسنترها و ارائه‌ی خدمات میزبانی وب را به صورت عمده انجام می‌دهند، تعداد بسیار زیادی از افراد و شرکت‌های کوچک و بزرگ با ثبت قرارداد با گردانندگان دیتاسنتر، بخشی از امکانات این شرکت‌های بزرگ را اجاره می‌کنند و امکانات تهیه شده را بین تعداد زیادی از مشتریان خرد، تقسیم می‌نمایند.

در ادامه فهرست عواملی موثر در انتخاب یک شرکت هاستینگ یا میزبانی وب خوب که توانایی پاسخگویی مناسب، مستمر و با کیفیت به شما و مشتریان شما را داشته باشند، مشاهده خواهید کرد.

پرس و جو از مشتریان قبلی

مشتریان قبلی شرکت هاستینگ بهترین منبع برای اطمینان از کیفیت و کارایی یک میزبان اینترنتی هستند. بسیاری از مشکلات احتمالی که ممکن است برای مشتریان قبلی پیش آمده باشد و شیوه‌ی تعامل و پاسخگویی هاست در گذشته نشانه‌ی خوبی برای شکل عملکرد در آینده خواهد بود. برای یافتن مشتریان قبلی از چند روش می‌توان اقدام نمود. ابتدا مراجعه به وبسایت اصلی هاستینگ و جستجو برای بخشی برای فهرست مشتریان، دوم یافتن تعدادی از IPهای سرورهای هاستینگ و کمک گرفتن از ابزارهای آنلاین برای Reverse IP Lookup در جهت یافتن دامنه‌هایی که روی این IP ها میزبانی می‌شوند. و سوم جستجو در اینترنت برای یافتن نظرات مشتریان این شرکت در خصوص وضعیت و کیفیت خدمات.

تهیه‌ی هاست آزمایشی با مدت محدود

بسیاری از هاست‌ها امکان تهیه‌ی حساب کاربری به مدت یک ماهه و برخی دیگر امکان برگشت وجه در صورت عدم رضایت ۷ روزه را در اختیار شما قرار می‌دهند. با تهیه‌ی حساب کاربری در مدت محدود و بررسی کیفیت، امکانات، سرعت و Uptime سرور می‌توانید برآوردی مناسب از کیفیت و وضعیت هاست به دست آورید.

بررسی عمر فعالیت شرکت هاستینگ

عمر فعالیت شرکت هاستینگ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای بررسی عمر فعالیت شرکت می‌توانید شماره ثبت آن را در روزنامه رسمی جستجو نمایید و سابقه‌ی آن را بیابید. همچنین با استفاده از سرویس‌های آنلاین Domain Age می‌توانید عمر فعالیت دامنه‌ی اصلی شرکت را بررسی کنید.

عمر فعالیت شرکت هاستینگ از این جهت دارای اهمیت است که بسیاری شرکت‌های کوچک و بزرگ به دلیل نداشتن استراتژی مناسب یا برنامه‌ی مدون، پس از مدت کوتاهی، فعالیت خود را متوقف می‌کنند. همچنین به دلایل مختلف از جمله تحریم و خرابی‌های احتمالی هر زمان ممکن است دسترسی به اطلاعات سایت برای شما ناممکن شود. شرکت‌های باسابقه و دارای تجربه‌ی کافی در چنین شرایطی، توانایی رفع هر چه سریع‌تر مشکل و توانایی پیش‌گیری از مشکلات قابل پیش‌بینی را دارا هستند.

کیفیت پاسخگویی به تلفن ثابت

در بسیاری موارد به دلایل مختلف به ویژه برای سایت‌هایی با اهمیت بالا، پاسخگویی و پشتیبانی لحظه‌ای هاست از اهمیتی بالایی برخوردار است. با برقراری تماس تلفنی و بررسی کیفیت و سرعت پاسخگویی، از وجود پشتیبانی کارآمد هاستینگ با خبر خواهید شد.

امکانات فنی ارائه شده در هاست و به روز بودن نرم‌افزارها

به روز بودن نرم‌افزارها و اسکریپت‌های موجود در سرور همچنین وجود امکانات متنوع در مدیریت سرور نشانه‌ای از توانایی بالای تیم فنی و اهمیت آنان به امنیت و کارایی سرور و سایت‌های مشتریان است. با بررسی این عوامل اطمینان حاصل خواهید کرد که این هاست، میزبانی با استانداردهای امنیتی و کارایی روز برای شما به حساب خواهد آمد.

قیمت و تنوع سرویس‌ها

قیمت‌های هاستینگ یا میزبانی وب بسیار متنوع است. معمولا شرکت‌هایی که قیمت‌های نامتعادل ارائه می‌کنند، گزینه‌های مناسبی به شمار نمی‌روند.

هاست‌هایی که قیمت‌های بسیار زیاد دریافت می‌کنند لزوما کیفیت بهتری ندارند. بلکه ممکن است به دلیل وجود ارتباطات خاص یا دلایل دیگر، از تعداد مشتریان زیادی برخوردار باشند و ممکن است به همین دلیل مشتری مداری و تلاش برای حفظ مشتریان در نظرشان کمرنگ‌تر از دیگران باشد.

همچنین هاست‌هایی که قیمت‌های بسیار پایین ارائه می‌کنند ناچار هستند برای تامین هزینه‌های متغیر خود از کیفیت خدمات بکاهند.

تنوع سرویس‌های ارائه شده در یک میزبان اینترنتی از جمله میزبانی لینوکس، میزبانی ویندوز، میزبانی اختصاصی و گزینه‌های دیگر نشانه‌ای از وجود تیم متخصص برای نگهداری و پشتیبانی سرورها خواهد بود.

 

 


مشاهده‌ی تمامی نوشته‌ها در گروه: میزبانی وب. ‏ فهرست برچسب‌ها: , , , , .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *