طراحی مجدد سایت( بهینه‌سازی، زیباسازی، امکانات جدید )

سایت‌های زیادی در اینترنت وجود دارند که نمی‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند و مشکلات فنی و محتوایی و عملکردی مختلفی دارند. انجام اصلاحات در سایت‌هایی که از ابتدا با طرحی نادرست پیاده‌سازی شده‌اند و در گذشت زمان هم با تغییرات غیراصولی به وضعیت ناپایداری رسیده‌اند گاهی بسیار مشکل است و مقرون به صرفه نیست. در چنین وضعیتی بهتر است برای دستیابی به وضعیت مورد انتظار، سایت از ابتدا طراحی شود و در صورت نیاز اطلاعات سایت قدیمی به سایت جدید منتقل شوند.

طراحی مجدد سایت

دلایلی که سایت‌ها نیازمند بازطراحی هستند

۱- نیازهای جدید

ممکن است سایتی که قبلا داشته‌اید با تغییرات جدید کسب و کار شما همخوانی نداشته باشد و لازم باشد تا ساختار یا بخش‌های آن تغییرات بزرگی را پشت سر بگذارند. یا ممکن است امکانات جدید مثل فروشگاه اینترنتی و سامانه‌های عضویت کاربران یا موارد دیگر به آن بیفزایید. یا ممکن است مخاطبان شما تغییر کرده باشند و لازم باشد تا سایت شکل و عملکرد جدیدی داشته باشد.

۲- مشکلات فنی

اگر سایت شما از تکنولوژی‌های قدیمی استفاده می‌کند و قابلیت به‌روزرسانی نداشته باشد. یا اگر در زمینه‌ی سرعت و عملکرد با مشکلات فنی روبرو است. یا اگر سایت دارای مشکلات امنیتی و عملکرد ضعیف در زمینه‌ی سئو است.

۳- تجربه کاربری ضعیف

ممکن است سایت شما طراحی قدیمی و نامناسب داشته باشد و نتواند نیازهای کاربران را برآورده کند. ممکن است محتوای سایت شما ناقص و دارای اشکال و اشتباه باشد و ممکن است برای استفاده در موبایل‌ها که امروزه منبع اصلی مراجعه‌ی کاربران هستند، عملکرد بدی داشته باشد.

۴- ضرورت برندسازی

اگر برند شما تغییر کرده است یا برنامه‌های جدیدی برای برندسازی دارید و می‌خواهید از رقبای قدیمی و جدید که مشغول فعالیت گسترده هستند، پیشی بگیرید و سایتی متمایز با آن‌ها داشته باشید.

۵- بهبود سئو

اگر محتوای سایت شما با اصول سئو ناسازگار است و یا کیفیت و ساختار سایت برای هماهنگی با نیازهای سئو همخوانی ندارد. یا اگر مشکلات فنی و عمده‌ای در زمینه‌ی فنی سایتتان وجود دارد که مانع موفقیت در سئو می‌شود.

۶- افزایش ترافیک و نرخ تبدیل

اگر سایت شما در جذب مشتریان ناموفق است و نمی‌تواند کاربران وارد شده به سایت را به مشتری تبدیل کند. یا اگر به دلایل مختلف در جذب و نگهداری بازدیدکنندگان ضعیف عمل می‌کند.

۷- کاهش هزینه‌ها

اگر سایت شما قدیمی است و نگهداری و رفع اشکال آن زمان و هزینه‌ی زیای را از شما تلف می‌کند یا اضافه کردن امکانات جدید به آن بسیار مشکل و پردردسر است.

طراحی مجدد سایت

اطلاعات قدیمی سایت در بازطراحی قابل استفاده است ؟

در بسیاری از موارد اطلاعات قبلی سایت به آسانی در سایت جدید قابل انتقال است. مگر زمانی که اطلاعات قدیمی ناقص یا معیوب باشند و بخواهید علاوه بر بازطراحی سایت، مطالب سایت را هم از ابتدا بازنویسی کنید.

انتقال اطلاعات قدیمی به سایت جدید ممکن است به صورت مکانیزه با کمک ابزارهای آماده به انجام برسد یا اگر نیاز باشد، با برنامه‌نویسی ابزارهای اختصاصی، اطلاعات از فرمت قدیمی به سایت جدید منتقل و ذخیره‌سازی شوند.

تصمیم بهینه هر چه که باشد، ما در روکا آمادگی و توانایی داریم که این انتقال را به صورت نرم و آسان به انجام برسانیم. پیچیده‌ترین وضعیت زمانی است که می‌خواهید اطلاعات قدیمی تک به تک بازبینی شوند و سپس به سایت جدید منتقل شوند که در این صورت لازم است تا خودتان هم در این فرآیند همکاری لازم را داشته باشید.

سایت جدید با چه سیستمی طراحی می‌شود ؟

سیستم سایت جدید باید طوری باشد که بتواند تمام معایب سایت قدیمی را از میان بردارد و راه را برای توسعه در آینده هموار کند. یک انتخاب بهینه در این مرحله بر اساس برنامه‌ها و اهداف شما از بازطراحی به انجام می‌رسد. ممکن است در بازطراحی از سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس یا برنامه‌نویسی اختصاصی سایت با لاراول یا حتی چند سیستم در کنار هم بهره‌گیری شود.

طراحی مجدد سایت

آیا شکل گرافیکی سایت جدید مثل سایت قدیمی خواهد بود ؟

هرچند این امکان برای ما فراهم است که هر شکلی از جمله شکل سایت قدیمی را روی سیستم جدید پیاده‌سازی کنیم ولی معمولا سایت‌های قدیمی در بازطراحی نیازمند بهینه‌سازی و تغییرات گرافیکی هم هستند. قالب‌های گرافیکی که ما در روکا روی سایت شما پیاده‌سازی می‌کنیم به صورت اختصاصی و بر اساس نیازهای سایت شما هستند و محدودیتی در شکل و طرح گرافیکی سایت جدید وجود ندارد.

وضعیت سئو سایت قدیمی و سایت جدید

اگر سایت قدیمی شما دارای رتبه‌ی سئو در برخی صفحات باشد، این امکان وجود دارد که آدرس صفحات سایت قدیمی به صفحات در سایت جدید هدایت شوند تا گوگل بداند که کدام صفحات قدیمی با چه صفحات جدیدی جایگزین شده‌اند.

حتی در شرایطی این امکان وجود دارد که آدرس صفحات قدیمی دست نخورده باقی بماند و تنها شکل و ظاهر و عملکرد آن‌ها بهینه‌سازی شود.

مشاوره و بازطراحی سایت

طراحی مجدد سایت به بررسی دقیق وضعیت سایت قدیمی و برنامه‌ریزی مناسب برای فرآیند انتقال و ساخت سایت جدید نیازمند است. با ما تماس بگیرید تا در این زمینه صحبت کنیم. هدف ما انتخاب یک استراتژی موثر و کارآمد برای آینده‌ی کسب و کار و سایت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *