نمایندگی هاست چیست ؟ نمایندگی هاست برای چه افرادی مناسب است ؟

هاست‌های اشتراکی نوعی از میزبانی وب است که چندین سایت روی یک سرور میزبانی می‌شوند. هزینه‌های تهیه‌ی سرور و خرید نرم‌افزارهای آن بین چندین نفر تقسیم می‌شود و در نتیجه هزینه‌ی هر سایت کاهش پیدا می‌کند.

هاست اشتراکی

برای فروش هاست به افراد مختلف، نیاز به فعالیت‌های قابل توجه بازاریابی است که انجام آن ممکن است آسان و در دسترس نباشد، به همین دلیل شرکت‌های میزبانی وب، بخشی از کار بازاریابی را با استفاده از نمایندگی هاست به دیگران می‌سپارند.

نمایندگی هاست چیست ؟

نمایندگی هاست، دسترسی به برخی از قابلیت‌هایی است که صاحب اصلی هاست در اختیار دارد. برای مثال یک نماینده فروش هاست می‌تواند به دلخواه خود، پلن‌های میزبانی هاست ایجاد کند و آن‌ها را به افراد دیگر بفروشد. همچنین در زمان دلخواه می‌تواند این هاست‌ها را حذف کند و یا میزان منابع آن‌ها را افزایش و کاهش دهد.

نمایندگی هاست دارای محدودیت‌هایی است. برای مثال ممکن است تعداد هاست‌هایی که می‌تواند ایجاد کند، محدود باشد یا مقدار کل فضا و پهنای باندی که به هاست‌ها اختصاص می‌دهد، مقدار مشخصی باشد.

نمایندگی هاست لینوکس

هاست‌های لینوکسی بر پایه cPanel و DirectAdmin قابلیت راه اندازی پلن‌های نمایندگی هاست را دارا می‌باشند. این پلن‌ها در cPanel با WHM شناخته می‌شوند. دارنده سرور اصلی، با ایجاد دسترسی به پنل‌های WHM به نمایندگان این اجازه را می‌دهد که آن‌ها بسته به نیاز، سرویس‌های میزبانی مورد نظر خود را ایجاد کنند و آن را به فروش برسانند.

نمایندگی هاست برای چه افرادی مناسب است ؟

مشتریان نمایندگی هاست افرادی هستند که به شکلی توانایی بازاریابی هاست را دارا می‌باشند ولی یا توانایی انجام تنظیمات سرور را ندارند یا مقدار بازار آن‌ها کوچک و محدود است و نمی‌خواهند مقدار هزینه‌ی زیادی را متحمل شوند. برخی از مشتریان نمایندگی هاست عبارتند از:

  1. شرکت‌های طراحی سایت برای مشتریان خود
  2. افرادی که به تازگی می‌خواهند وارد بازار میزبانی وب شوند
  3. افراد و شرکت‌هایی که چندین سایت دارند و می‌خواهند به تعداد مورد نیاز برای خود هاست ایجاد کنند

آیا نمایندگی هاست برای من مناسب است ؟

بسته به اینکه جزء کدام یک از گروه‌های گفته شده در بخش قبل باشید، ممکن است نمایندگی هاست برای شما مناسب یا نامناسب باشد. نمایندگی هاست چند مزیت برای شما به همراه دارد و ممکن است هزینه‌های شما را افزایش یا کاهش دهد. استفاده از نمایندگی هاست در حالت‌های زیر ممکن است برای شما روش مناسبی باشد:

  1. اگر تعداد هاست‌هایی که تحت کنترل دارید بیش از ۳ یا ۴ هاست است
  2. اگر شرکت طراحی سایت هستید و می‌خواهید میزبانی سایت مشتریان را خودتان انجام دهید
  3. اگر می‌خواهید بسته به نیاز منابع هاست‌های خودتان را به دقت کنترل کنید
  4. اگر به تنظیمات پیشرفته‌تری برای کنترل عملکردهای هاست نیاز دارید که در هاست‌های اشتراکی معمولی به آن‌ها دسترسی وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱