bbPress چیست و چه کاربردی دارد ؟

وردپرس دارای افزونه‌های متعددی است که امکانات گسترده‌ای را به آن اضافه می‌کنند. یکی از افزون‌های قابل توجه برای وردپرس افزونه‌ی bbPress است که برای ساخت تالار گفتگو یا فروم در وردپرس کاربرد دارد.

تالار گفتگو چیست ؟

تالار گفتگو کاربردی شبیه به گروه‌های موجود در نرم‌افزارهای پیام‌رسان مثل تلگرام دارد. با این تفاوت که امکانات و قابلیت‌های مدیریت کاربران در آن بسیار گسترده‌تر است. برای مثال در یک تالار گفتگو صدها موضوع مختلف می‌تواند وجود داشته باشد و هر یک از کاربران امکان ارسال یک موضوع جدید را دارا هستند. سایر کاربران نیز می‌توانند در ادامه‌ی هر گفتگو مطالب مورد نظر خود را ارسال کنند.

مطالب موجود در تالار گفتگو معمولا بر اساس موضوع طبقه‌بندی می‌شوند و برای هر گروه از موضوعات مدیران و ناظران مختلفی تعیین می‌شوند تا نظم و یکپارچگی تالار گفتگو قابل کنترل باشد.

کاربرد تالارهای گفتگو چیست ؟

گروه‌های گفتگو در پیام‌رسان‌های موبایلی معمولا کاربرد روزانه دارند و پس از مدتی دسترسی به مطالب گذشته مشکل می‌شود و در بسیاری از موارد دسترسی به مطالب قدیمی دیگر امکان‌پذیر نیست. در عوض تالارهای گفتگو با هدف آرشیو کردن طولانی مطالب و گفتگوهای طولانی و موضوعی ایجاد شده‌اند. تالارهای گفتگو علاوه بر صحبت‌های روزمره می‌توانند برای برخی کاربردهای سازمانی نیز استفاده شوند. کاربردهایی مثل کتابخانه دانش، برگزاری جلسات و تصمیم‌گیری، ذخیره‌سازی اسناد، همکاری تیمی برای انجام پروژه‌ها و کاربردهای دیگر.

بی‌بی‌پرس

آشنایی با bbPress

bbPress یک سیستم فروم ساده است که در مقایسه با نرم‌افزارهای تخصصی تالار گفتگو مثل IPBoard امکاناتی به مراتب کمتر دارد. ولی در عوض بسیار سبک و سریع است و با وردپرس به خوبی سازگاری دارد. علاوه بر این با کمک افزونه‌های متعددی که برای آن وجود دارد، امکان انجام تغییرات در عملکردهایش وجود دارد.

بی‌بی‌پرس متن‌باز و رایگان است و به طور پیوسته به‌روزرسانی می‌شود. در نتیجه در بسیاری از موارد می‌تواند هزینه‌ی ناچیزی تنها برای راه‌اندازی و نگهداری حداقلی برای شما داشته باشد.

ارتباط قوی بین افزونه‌های وردپرس و bbPress می‌تواند یک مزیت قابل توجه برای شما باشد. برای مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی تحت وردپرس دارید، مشتریان شما می‌توانند برای گفتگو در مورد خریدها و دریافت پشتیبانی از امکانات بی‌بی‌پرس استفاده کنند.

بی‌بی‌پرس قابل توسعه است و از زبان‌های مختلف و مناطق جغرافیایی مختلف به خوبی پشتیبانی می‌کند. اگر قصد راه‌اندازی یک تالار گفتگو به زبان فارسی و با تاریخ هجری خورشیدی را داشته باشید، کار آسانی پیش روی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱