HTML5

کامپیوتر ابزاری است که تنها با جریان‌های الکترونیکی و اعداد سروکار دارد. طراحی فنی و گرافیکی یک سایت می‌بایست به شیوه‌ای قابل درک برای کامپیوتر و قابل درک برای انسان در بیاید تا امکان ارتباط و انتقال امکان‌پذیر باشد.

html5

طراحی سایت با استفاده از استانداردی که HTML نام دارد و در نگارش‌های گوناگونی توسعه پیدا کرده است به انجام می‌رسد. آخرین نگارش این استاندارد که در حال حاضر جاری است، HTML5 نام دارد.

در این استاندارد روش‌هایی برای تعیین محتوا، مفاهیم و زبان‌ها، شیوه‌های تعامل کاربر با سایت و مفاهیمی دیگر تعریف شده‌اند.

استفاده از آخرین استانداردها در طراحی سایت سبب می‌شود ماشین‌ها و از آن جمله موتورهای جستجو بتوانند مفاهیمی که انسان با مشاهده‌ی ظاهر سایت به آن دست پیدا می‌کند، را درک کنند.

اهمیت استفاده‌ی صحیح از HTML

تعداد تگ‌های مورد استفاده در HTML بیش از ۱۰۰ تگ است. بسیاری از طراحان سایت از چند تگ محدود برای طراحی سایت استفاده می‌کنند. این کار هرچند ممکن است از نظر ظاهری برای بیننده قابل تشخیص نباشد ولی استفاده‌ی صحیح و به جا از تگ‌های مناسب در عملکرد موتورهای جستجو و رفتار مرورگرها با صفحات وب اثرگذار است. برای دستیابی به بهترین کارایی لازم است تا برای نمایش هر محتوا از تگی که علاوه به محتوا، مفهوم مناسبی را نیز منتقل می‌کند، استفاده کنیم.

نگارش‌های بعدی HTML

تگ‌ها و قابلیت‌های HTML به صورت مستمر در حال توسعه است. این تغییرات روی همین نسخه از HTML، مرورگرها و موتورهای جستجو پیاده‌سازی می‌شوند. پایداری و عدم تغییرات عمده در استانداردها باعث می‌شود تا سایت‌ها در مدتی طولانی‌تر بدون تداخل برای همه قابل استفاده باشند. به عبارت دیگر پس از HTML5 نگارش HTML6 منتشر نخواهد شد و تغییرات و بهینه‌سازی‌ها به شکلی که با نگارش‌های قدیمی بیشترین سازگاری را داشته باشند روی همین استاندارد موجود، پیاده می‌شوند.

HTML و سئو سایت

آشنایی کافی با استانداردهای HTML و استفاده صحیح از آن، باعث می‌شود سئو سایت هم تحت تاثیر قرار گیرد. تگ‌های HTML هر یک علاوه بر ظاهر متفاوتی که ممکن است داشته باشند، مفهوم و کاربردهایی نیز برای ربات موتورهای جستجو دارند.

برای مثال استفاده صحیح از تگ‌های عنوان، پاراگراف، لیست‌ها، قطعه کدها، مقالات، نقل قول‌ها و ... مواردی است که توسط موتور جستجو قابل درک و ارزش‌گذاری می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *