محصولات متغیر در ووکامرس

سیستم فروشگاه ساز ووکامرس از انواع گوناگونی از محصولات پشتیبانی می‌کند. یکی از این انواع محصول، محصولات متغیر یا Variable Products هستند. آشنایی با انواع مختلف محصولات در هنگام طراحی سایت فروشگاهی سبب می‌شود بهترین ساختار ممکن برای فروشگاه در نظر گرفته شود که کارایی را برای مدیریت و و مشتریان فروشگاه به حداکثر می‌رساند.

ووکامرس

یک محصول متغیر محصولی است که زیرنوع‌های مختلفی دارد. برای مثال یک پیراهن در اندازه‌های مختلف و رنگ‌های مختلف موجود است که ممکن است برخی مشخصات هر زیرنوع با اصل محصول متفاوت باشد.

یک مثال دیگر از محصول متغیر گوشی موبایل است. یک مدل خاص از گوشی موبایل ممکن است حافظه‌های متفاوت و رنگ‌های متفاوت و تصویر و قیمت مخصوص به خود را داشته باشد.

اضافه کردن محصول متغیر در ووکامرس

برای ایجاد یک محصول متغیر، وارد بخش محصولات ووکامرس شوید و یک محصول جدید ایجاد کنید یا یک محصول قدیمی را ویرایش کنید. در بالای بخش مشخصات، گزینه‌ی «اطلاعات محصول» را باز کنید و ردیف «محصول متغیر» را برگزینید.

انتخاب نوع محصول متغیر

گام بعدی برای ایجاد انواع مختلف از یک محصول، مراجعه به بخش «ویژگی‌ها» و تعیین ویژگی‌هایی است که می‌توانند متغیر باشند. برای مثال در یک گوشی موبایل «حجم حافظه» و در یک پیراهن «رنگ» و «اندازه‌» آن می‌توانند متغیر باشند.

مانند قبل ویژگی‌های محصول را به آن بیفزایید و برای مواردی که می‌توانند نوع محصول را تغییر دهند، تیک «استفاده برای متغیرها» را فعال کنید.

استفاده برای متغیرها - ووکامرس

پس از اضافه کردن ویژگی‌های مورد نظر به محصول به بخش «متغیرها» مراجعه کنید.

اضافه کردن متغیر به محصولدر این بخش می‌توانید بر اساس ویژگی‌هایی که در گام قبلی به عنوان متغیر تعریف کردید، محصولات متنوعی ایجاد کنید. برای مثال در مورد پیراهن: «پیراهن آبی بزرگ»، «پیراهن آبی متوسط»، «پیراهن قرمز بزرگ»، … و انواع نامحدودی از زیرنوع از یک محصول.

در هر مرحله باید یک متغیر جدید ایجاد کنید و سپس مشخصات آن از جمله قیمت، قیمت تخفیف، کد محصول متغیر، تصویر و تعدادی دیگر از ویژگی‌های محصول که ممکن است با محصول اصلی متفاوت باشند را مشخص نمایید.

ووکامرس این امکان را به شما می‌دهد که برای هر محصول تمامی حالت‌های ترکیبی از ویژگی‌های متغیر را به صورت خودکار به محصول تبدیل کند. این ویژگی هنگامی که تعداد حالت‌های متفاوت یک محصول زیاد هستند کمک قابل توجهی در صرفه‌جویی زمان به شمار می‌رود.

سفارش محصولات متغیر توسط مشتری

محصولات متغیر به دلیل تفاوت با محصولات عادی، تفاوت‌هایی نیز در شیوه‌ی سفارش دارند. به دلیل مشخص نبودن نوع درخواستی مشتری، سفارش سریع این محصولات از صفحه‌ی دسته‌ها به صورت Ajax امکان‌پذیر نیست و مشتری می‌بایست صفحه‌ی محصول را باز کند و نوع مورد نظر خود را گزینش نماید.

همچنین در صفحه‌ی محصول اگر نوع پیش‌فرضی برای محصول انتخاب نکرده باشید، مشتری می‌بایست ابتدا نوع مورد نظر را از فهرست نمایش داده شده انتخاب کند سپس روی «اضافه به سبد خرید» کلیک نماید.


مشاهده‌ی تمامی نوشته‌ها در گروه: ووکامرس. ‏ فهرست برچسب‌ها: , , .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *