هاست چیست؟

هاست یا Host یک کامپیوتر یا سرور است که به اینترنتی پرسرعت متصل است و برای نگهداری اطلاعات و برنامه‌های لازم برای نمایش یک سایت به کار می‌رود. یک هاست می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. از جمله هاست اشتراکی، هاست اختصاصی، سرور مجازی، و سرور اختصاصی.

هاست - Host

هر یک از این گزینه‌ها بسته به منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود ممکن است برای میزبانی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار بگیرند.

پس از طراحی سایت، قدم بعدی در راه اندازی سایت، تهیه‌ی یک هاست یا میزبان اینترنتی است تا کدهای برنامه‌نویسی سایت روی آن آپلود یا ارسال شوند. به ازای هر بار نمایش یک صفحه‌ی سایت، یک درخواست از طریق مرورگر شما به هاست ارسال می‌شود و هاست بر اساس نوع درخواست و صفحاتی که مشتری تقاضای مشاهده‌ی آن را داشته باشد، کدهای سایترا اجرا می‌کند و خروجی آن را برای نمایش به شما بر‌می‌گرداند.

انواع مختلف هاست

هاست‌ها بر اساس نوع نرم‌افزارها و عوامل دیگر قابل طبقه‌بندی هستند. مهم‌ترین نوع طبقه‌بندی هاست‌ها، تعداد کاربران هر هاست است. به طور معمول بیشتر هاست‌ها از نوع اشتراکی هستند که برای میزبانی ده‌ها یا صدها سایت استفاده می‌شوند. این نوع هاست‌ها مقرون‌به‌صرفه هستند و برای سایت‌هایی که ترافیک بسیار زیاد نداشته باشند مناسب هستند.

نوع دیگر هاست، هاست اختصاصی است که تنها برای میزبانی یک سایت استفاده می‌شود. سایت‌هایی که نیازمند منابع بسیار زیاد باشند یا به دلایل امنیتی بخواهند به تنهایی روی یک هاست میزبانی شوند، مبالغ بیشتری برای انتخاب این نوع هاست می‌پردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع هاست می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱