وردپرس چیست؟

وردپرس محبوب‌ترین CMS یا سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت است. میلیون‌ها سایت و وبلاگ اینترنتی با استفاده از وردپرس طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند به گونه‌ای که تقریبا از هر چهار سایت موجود روی اینترنت یکی از آن‌ها با WordPress پیاده‌سازی شده است.
طراحی سایت با وردپرس

ویژگی‌های وردپرس

وردپرس سیستمی رایگان و متن‌باز است. به این معنی که استفاده و تغییر دادن آن برای تمامی کاربردها بدون پرداخت هزینه امکان‌پذیر است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های وردپرس وجود هزاران افزونه‌ی رایگان برای توسعه دادن امکانات و توانایی‌های آن است. افزونه‌های موجود برای وردپرس در موضوع‌های گوناگونی توسعه پیدا کرده‌اند. افزونه‌هایی برای طراحی فروشگاه اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی، تالارهای گفتگو و هزاران افزونه‌ با عملکردهای ریز و درشت دیگر. تمامی افزونه‌های وردپرس که در کتابخانه‌ی افزونه‌های آن معرفی شده‌اند نیز از قانون رایگان بودن وردپرس پیروی می‌کنند در نتیجه ایجاد یک سایت شخصی یا یک سایت رسمی و سازمانی و شرکتی با وردپرس به راحتی و بدون پرداخت هزینه بابت مالکیت امکان‌پذیر است.

رایگان بودن وردپرس و افزونه‌های آن به معنی رایگان بودن راه‌اندازی یک سایت وردپرسی نیست. زیرا طراحی سایت، پشتیبانی، طراحی قالب و خدمات میزبانی و دامنه هزینه‌هایی به همراه دارند.

هرچند که نصب و راه‌اندازی وردپرس و ایجاد یک سایت با آن کاری ساده و سریع است، ولی ایجاد کردن یک سایت حرفه‌ای با امکانات متنوع و با رعایت اصول فنی به تخصص و مهارت بالایی نیازمند است.

به روزرسانی وردپرس

وردپرس به صورت منظم به‌روزرسانی می‌شود. در به‌روزرسانی‌های پی در پی وردپرس، علاوه بر رفع مشکلات کاربردی و امنیتی احتمالی، امکانات جدیدی نیز به آن می‌افزاید.

نگارش‌های مختلف وردپرس تا حد بسیار زیادی با نگارش‌های قبلی سازگار هستند. به این معنی که در اغلب به روزرسانی‌های وردپرس، قالب و افزونه‌های نصب شده روی آن بدون مشکل به عملکرد خود ادامه می‌دهند.

وردپرس برای چه سایت‌هایی مناسب است ؟

وردپرس بدون نصب هیچ افزونه‌ای برای راه‌اندازی یک سایت شرکتی کوچک یا یک سایت شخصی یا یک وبلاگ تخصصی یا یک سایت اطلاع‌رسانی مناسب است. امکاناتی مانند ایجاد و ارسال اخبار، مقاله، ایجاد صفحات ایستا، ایجاد منوهای مختلف، ایجاد لینک‌های دوستان و بسیاری امکانات دیگر در وردپرس موجود هستند.

وضعیت سئو در ودپرس چگونه است ؟

پشتیبانی وردپرس از سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو با استفاده از افزونه‌های گوناگونی که برای این کار وجود دارند بسیار موثر است. شاید حدود ۷۰ درصد کارهایی که برای SEO کردن یک سایت وردپرسی مورد نیاز است به سادگی و با نصب یک افزونه سئو به انجام می‌رسد.

سئو - بالا بردن رتبه گوگل

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید نوشته‌ی «سئو وردپرس» را مطالعه بفرمایید.

آیا وردپرس ایمن است ؟

وردپرس به دلیل به‌روزرسانی‌های پی‌در‌پی و به‌روزرسانی خودکار اشکال‌های امنیتی جدید، یکی از سیستم‌های بسیار ایمن است. البته استفاده کردن از افزونه‌های با کیفیت پایین یا کدنویسی قالب بدون رعایت اصول امنیتی، این امنیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

آینده وردپرس

طراحی سایت با وردپرس روز به روز در حال افزایش است. و با روند رشد فعلی بعید نیست در آینده درصد استفاده از وردپرس به ۵۰ درصد نیز نزدیک شود.

در نسخه‌های جدید وردپرس تلاش شده است تا امکانات بیشتری برای استفاده‌ی راحت‌تر افرادی که با برنامه‌نویسی و طراحی سایت آشنایی ندارند، اضافه شود. همچنین قابلیت‌های پیشرفته‌تر متعددی برای برنامه‌نویسان در وردپرس افزوده شده است که قابلیت سفارشی‌سازی و توسعه‌ی آن را آسان‌تر می‌کند.

سفارش طراحی سایت با وردپرس

آیا می‌خواهید یک سایت متمایز و با کیفیت تحت وردپرس داشته باشید؟ با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱