YSlow چیست ؟

سرعت بارگزاری سایت و عملکرد بهینه‌ی آن از جمله مواردی است که در سئو سایت اثر مثبت و مهمی را بر جای می‌گذارد. همچنین سرعت بهینه‌ی سایت باعث می‌شود تا مراجعین به سایت شما رضایت بیشتری داشته باشند و در نتیجه احتمال موفقیت شما در جذب مشتریان جدید یا موفقیت شما در فروش کالا در فروشگاه اینترنتی افزایش پیدا کند.

بنابراین یکی از گام‌های مهم پس از طراحی سایت، بررسی وضعیت سرعت عملکرد و بارگزاری سایت است. به همین منظور ابزارهای متنوعی که هر یک با استانداردهای گوناگونی وضعیت عملکرد سایت را بررسی می‌کنند، ایجاد شده‌اند.

لوگو yslow

در این نوشته به یکی از این ابزارها که YSlow نام دارد می‌پردازیم.

آشنایی با YSlow

YSlow یک نرم‌افزار متن‌باز است که سرعت سایت را بر اساس اصول مورد نظر سایت یاهو ارزیابی می‌کند و مشکلات و راه‌حل‌های مربوط برای بهبود سرعت را به شما معرفی می‌نماید.

این نرم‌افزار در قالب افزونه‌هایی برای مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم و همچنین نسخه‌های دیگری برای اجرا در محیط Node.js ارائه می‌شود. همچنین برخی سایت‌های آنلاین که کار بررسی سرعت سایت شما را بر عهده دارند. با استفاده از YSlow به فعالیت می‌پردازند.

امتیازهای yslow

چگونه می‌توانیم از YSlow استفاده کنیم ؟

همان طور که در بخش قبل گفته شد، برای استفاده از YSlow باید یکی از روش‌های زیر را پیش بگیرید.

  1. اگر شغل شما طراحی سایت است، شاید بهترین گزینه، نصب افزونه‌ی YSlow روی مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم باشد.
  2. می‌توانید از نسخه‌ی Node.js استفاده کنید که راه‌اندازی و استفاده از آن به اطلاعات تخصصی بیشتری نیاز دارد.
  3. می‌توانید از سایت‌های آنلاین( برای مثال GTmetrix ) که از YSlow برای ارزیابی سایت استفاده می‌کنند، کمک بگیرید.

نمرات و امتیازات ارائه شده توسط YSlow چقدر معتبر هستند ؟

نمراتی که YSlow به سایت شما می‌دهد، دستورالعمل‌های سایت یاهو هستند. با توجه به اعتبار و قدمت این سایت، نمرات ارائه شده، از اعتبار بالایی برخوردار هستند. با این حال ضمانتی وجود ندارد که این نمرات در سایت گوگل نیز به همین شکل محاسبه یا در نظر گرفته شوند.

به هر حال، بررسی سایت با استفاده از این سیستم، می‌تواند برخی اشکالات که ممکن است از دید شما پنهان مانده باشند، را آشکار کند و سبب شود تا برخی نکات مفید در مورد طراحی سایت بهینه و سریع را بیاموزید.

آیا لازم است تمامی موارد گفته شده توسط YSlow را اجرا کنیم ؟

انجام تمامی مواردی که در YSlow به شما پیشنهاد می‌شود لازم و ضروری نیست. به علاوه ممکن است انجام دادن تمامی این موارد در عمل غیرممکن یا بسیار مشکل و پرهزینه باشد. بنابراین تا جایی که می‌توانید به این دستورالعمل‌ها توجه کنید و آن‌ها را اجرا نمایید ولی اگر برخی موارد به دلایل مختلف قابل اجرا نیستند، جای نگرانی نیست.

برای مثال ممکن است تغییر مکان فایل‌های جاوااسکریپت سایت شما به دلیل عملکرد خاص آن باعث شود تا سایت به شکل مورد انتظار کار نکند. یا ممکن است کاهش حجم تصاویر در یک سایت آتلیه عکاسی، آن چیزی که شما می‌خواهید نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱