کاهش حجم سایت

کاهش حجم سایت یکی از نیازهای اساسی در جلب رضایت مشتریان و موتورهای جستجو برای سئو و بهینه‌سازی بهتر به شمار می‌رود. هر چه حجم سایت کمتر باشد، کاربران زمان کمتری را برای نمایش محتوای سایت منتظر می‌مانند و در نتیجه احتمال رضایتمندی آنان افزایش می‌یابد.

یکی از عامل‌های مهم در رتبه‌بندی سایت‌ها در گوگل و تعیین رتبه‌ی سئو سایت، حجم کمتر وبسایت است. توجه به حجم سایت و سرعت بارگزاری آن به ویژه در هنگام جستجو از طریق موبایل اثر قابل توجهی در تعیین جایگاه سایت در گوگل ایفا می‌کند.

از طرف دیگر موتورهای جستجو به دقت حجم سایت‌های اینترنتی را بررسی می‌کنند و با اندازه‌گیری عامل‌های مختلفی از جمله حجم کلی، نسبت حجم محتوا به کدهای برنامه نویسی، نسبت حجم تصاویر به متن، حجم متن‌ها و عوامل دیگر تلاش می‌کنند سایت‌های با کیفیت بیشتر را شناسایی کنند.

تلاش برای کاهش حجم سایت‌های اینترنتی با گسترش استفاده از موبایل‌ها، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. به دلیل قیمت بیشتر اینترنت موبایل و کم بودن امکانات سخت‌افزاری این ابزارها، سایت‌هایی با حجم بالا، سبب افزایش نارضایتی بیش از پیش برای این گروه از استفاده کنندگان خواهند شد.

کاهش حجم سایت و محیط زیست

کاهش حجم سایت اثرات زیست محیطی بسیاری نیز به دنبال دارد. کاهش حجم سایت مساوی است با کاهش نیاز به فضای ذخیره‌سازی، کاهش پهنای باند مورد نیاز برای انتقال اطلاعات، کاهش فضای ذخیره‌سازی روی دستگاه گیرنده، کاهش زمان پردازش و در نهایت کاهش زمان صرف شده برای نمایش سایت.

طراحی سایت و محیط زیست

شاید به نظر برسد کاهش چند ده یا چند صد کیلوبایتی حجم سایت اثر ناچیزی خواهد داشت. ولی اگر این مقدار ناچیز را در تعداد استفاده کنندگان از سایت‌های اینترنتی ضرب کنیم، اعداد باورنکردنی به دست خواهد آمد.

با کاهش استفاده از منابع، برق کمتری مصرف می‌شود. امروزه اغلب برق تولیدی در روی کره‌ی زمین از منابع تجدید ناپذیر تهیه می‌شود. تولید و مصرف بیشتر انرژی سبب آلودگی هر چه بیشتر محیط زیست و آسیب به سلامت زندگی نسل‌های آینده خواهد شد.

سفارش بهینه‌سازی سایت

کارشناسان ما در روکا آمادگی دارند، علاوه بر رعایت اصول پیش‌نیاز در هنگام طراحی سایت های جدید، سایت‌های از پیش طراحی شده را نیز بررسی و مورد بهینه‌سازی حجم و سرعت قرار دهند.

سئو - بالا بردن رتبه گوگل

بدون شک مزایای زیاد این کار علاوه بر سود کوتاه‌مدت در جذب مشتریان بیشتر، در میان مدت و بلند مدت هم با اثر مثبت در حفظ محیط زیست و طبیعت و کاهش آلودگی محیط زندگی‌مان خواهد شد.

با ما تماس بگیرید تا وضعیت سایت شما را به صورت رایگان آنالیز کنیم و راه حل‌های موجود را در اختیار شما قرار دهیم.


مشاهده‌ی تمامی نوشته‌ها در گروه: خدمات. ‏ فهرست برچسب‌ها: , , .

یک نظر در مورد «کاهش حجم سایت»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *