روش صحیح بررسی رتبه سایت در گوگل

اگر دارای سایت اینترنتی باشید و علاقه دارید که از طریق سئو، مشتریان خود را افزایش دهید، حتما هر چند وقت یک بار گوگل را با کلمات کلیدی هدفتان جستجو می‌کنید.

گوگل به صورت پیش‌فرض، تلاش می‌کند نتایج شخصی شده برای هر کاربر به نمایش درآورد. به این معنی که اگر شما و دوست شما، کلمات کلیدی خاصی را جستجو کنید، ممکن است نتایج نمایش داده شده به هر یک از شما متفاوت باشد.

رتبه سئو در کلمات کلیدی

از جمله عواملی که گوگل با استفاده از آن نتایج شخصی شده نمایش می‌دهد عبارتند از:

  1. منطقه جغرافیایی شما
  2. جستجوهای قبلی شما و واکنش‌هایی که به نتایج نشان دادید
  3. زبانی که با آن صحبت می‌کنید و زبانی که با آن سایت گوگل را مشاهده می‌کنید

در نتیجه اگر کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خودتان را جستجو کنید، احتمال اینکه سایت خودتان را بالاتر از رتبه واقعی آن ببینید بسیار زیاد است.

راه حل مشاهده نتایج واقعی چیست ؟

برای مشاهده رتبه سایتتان در محل واقعی، دو راه پیش رو دارید:

  1. استفاده از Private Browsing یا Incognito در فایرفاکس و کروم
  2. انجام تنظیمات در جستجوی گوگل

۱- استفاده از Private Browsing یا Incognito

مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم، قابلیتی دارند که با استفاده از آن می‌توانید سایت‌های اینترنتی را به صورت ناشناس مشاهده کنید. در این وضعیت، Cookieهای مرورگر شما توسط گوگل قابل مشاهده نیستند و در نتیجه گوگل نمی‌داند که نام کاربری شما چیست و چه جستجوهایی قبلا انجام داده‌اید.

در نتیجه نتایجی که به شما نشان داده می‌شود نتایج شخصی نیستند. البته ممکن است نتایج مربوط به نقطه‌ی جغرافیایی بر اساس IP شما در رتبه‌بندی سایت‌ها موثر باشد که این موضوع هم اهمیت زیادی ندارد زیرا برای تمامی کاربران در سر تا سر جهان رخ می‌دهد.

۲- انجام تنظیمات در جستجوی گوگل

برای انجام این تنظیمات روی گزینه‌ی Settings کلیک کنید و وارد بخش Search Settings شوید.

تنظیمات جستجوی گوگل

سپس در قسمت Private Results گزینه‌ی «Do not use private results» را فعال و ذخیره نمایید. دقت کنید که این بخش تنها در صورتی به شما نشان داده می‌شود که با حساب کاربری خود در گوگل وارد شده باشید. حساب کاربری شما در گوگل بین تمامی خدمات گوگل از جمله GMail مشترک است.

نتایج شخصی در گوگل

با فعال کردن و ذخیره کردن گزینه‌ی فوق هر زمان که با حساب کاربری خود در گوگل جستجو کنید، نتایج عمومی را مشاهده می‌کنید و سایت خود را بالاتر از رتبه واقعی مشاهده نخواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱