الکسا به کار خود پایان داد

سایت مشهور الکسا که یکی از قدیمی‌ترین سایت‌های اینترنتی است و کار رتبه‌بندی و تجزیه و تحلیل ترافیک سایت‌ها را به انجام می‌رساند، اعلام کرده است که در تاریخ ۱ می ۲۰۲۲ برابر با ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به کار خود پایان می‌دهد. این زمان اکنون فرا رسیده است و این سایت دیگر در دسترس نیست.

سایت الکسا

آمار ارائه شده در سایت الکسا بر اساس بازخوردهای کاربران که نوار ابزار این شرکت را نصب کرده باشند، جمع‌آوری می‌شود و در سال‌های اخیر به دلیل توسعه‌ی ابزارهای تخصصی‌تر مثل ahrefs.com و similarweb.com کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

الکسا بدون ارائه‌ی توضیحات بیشتر اعلام کرد که در تاریخ اعلام شده به ارائه‌ی خدمات خود پایان می‌دهد. به نظر می‌رسد که عدم موفقیت این شرکت در جذب سهم بازار علت اصلی این تصمیم بوده است. در چند سال گذشته الکسا شاهد تغییرات و توسعه‌هایی نیز بود ولی به نظر می‌رسد که این تغییرات بازدهی مورد انتظار را نداشته است و در نهایت تصمیم بر تعطیلی این سرویس قدیمی گرفته شده است.

لازم به ذکر است که جمع‌آوری آمار صدها میلیون سایت اینترنتی کاری بسیار پرهزینه و پرچالش است و عدم موفقیت در فروش سرویس‌های حرفه‌ای این شرکت، می‌تواند باعث ایجاد زیان برای شرکت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *