موزیلا پلتفرم جدید Yari را برای MDN منتشر کرد

پایگاه MDN بزرگترین مرجع برای دسترسی به مستندات طراحی وب است. محتوای این پایگاه با مشارکت عمومی و با مدلی شبیه به ویکی‌پدیا توسعه پیدا می‌کند. افزایش حجم این پایگاه و فراگیر شدن آن و در عین حال قدیمی بودن و پیچیده‌بودن کدهای آن، باعث شده است که بهبود و تغییرات در آن با گذشت زمان مشکل‌تر شود.

Yari MDN

سیستم جدید Yari

برای رفع این مشکل و افزایش توسعه‌پذیری، موزیلا پلتفرم جدیدی به نام Yari را توسعه داده است تا جایگزین سیستم قدیمی شود. این پلتفرم جدید با هدف آسان کردن کار توسعه و آسان کردن تولید محتوا و همچنین سازگاری بیشتر با نیازهای جدید به میدان آمده است.

در فاز فعلی، امکانات سیستم جدید حداقلی هستند و هدف کارکرد صحیح و بدون مشکل این پایگاه است. برنامه‌ی کوتاه‌مدت، رفع اشکالات احتمالی و رسیدن به حالتی پایدار و قابل اعتماد است و در میان مدت و بلندمدت، اضافه شدن قابلیت‌هایی که پیش از این موجود نبوده‌اند.

ذخیره‌سازی اطلاعات در Git به جای پایگاه داده

از مهم‌ترین ویژگی‌های سیستم جدید Yari، استفاده از Git به جای پایگاه داده‌ی SQL است. طراحان سایت و برنامه‌نویسان وب از این پس باید تغییرات و اصلاحات خود را در قالب Pull Request به Github ارسال کنند.

تغییرات آینده

امکاناتی که در آینده به Yari اضافه می‌شوند، شامل جستجوی هوشمند و Full Text، پشتیبانی از Markdown به جای HTML و تغییرات و اصلاحات بزرگ‌تر هستند.

اطلاعات بیشتر

برای مطالعه‌ی جزئیات بیشتر، این خبر را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱